od BH dne 05.09.2022 v 18:51
Muži | FK Maraton Pelhřimov – Slavoj Polná 4:0 (2:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – Slavoj Polná 4:0 (2:0), 5. kolo KP Vysočiny, neděle 4. 9. 2022, Pelhřimov.
Branky: 37. Mazač, 43. Homolka, 77. a 80. Poul (obě PK)
Rozhodčí: Porupka – Švehla, Žaloudek.
ŽK: 1:4.
186 diváků.
Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Morava (67. Blokeš), Niederle, Poul, Fikar (67. Točík) – Mazáč, Fialka (80. Vopálenský).
V dalším kole Krajského přeboru Vysočiny přivítali Pelhřimovští na svém hřišti Slavoj Polná, který ještě v minulé sezóně hrál moravskoslezskou divizi.
Lépe začali domácí, již v 5. minutě vybojovali roh, který zahrával Niederle. Na zadní tyči si na míč počkal gólman Duba a vyboxoval jej před sebe. Další standardku měli pelhřimovští fotbalisté o 10. minut později a sice opět rohový kop. I z něj však ještě gól nepadl. Domácí dále pokračovali v aktivní hře. Ve 20. minutě byl před vápnem stažen Fialka a následoval trestný kop. Niederle bohužel pro domácí poslal míč nad břevno Dubovy brány. Dvě minuty na to se osmělili i hosté, z dálky vystřelil Diviš, naštěstí pro domácí tým neměl přesnou mušku. Ve 24. minutě byla rodící se útočná akce domácích zastavena faulem Sobotky na Fialku a poprvé se na hřišti zažlutilo. O šest minut později se zažlutilo na straně hostí podruhé, a to když se nedovoleného zákroku dopustil Pecina. Standardku ale domácí nezahráli ideálně a celá akce skončila odkopem od hostující brány. Ve 32. minutě fauloval domácí Šimon a standardku tak měli i hosté, domácí se pohromě ubránili a naopak vyrazili do brejku. Střelu Fialky ale gólman vytáhl na roh, kdy poté míč letící do vápna odhlavičkoval stoper Polné na další roh. Na centr si naskočil Šimon, který hlavičkoval pouze nad bránu polenských. Ve 35. minutě fauloval u levé lajny Viktora Kubce a následoval tak trestný kop pro hosty. Pozorná domácí obrana ale odvrátila míč do autu. O minutu později pálí z první Pecina, avšak bránu netrefuje. Ke slovu se tak dostávají domácí. Ve 37. minutě prostrčil míč Fialka do běhu Mazáčovi a ten střelou do protipohybu gólmana Polné otevřel skóre utkání 1:0 a Pelhřimov se tak zaslouženě ujal vedení. Ve 43. minutě bylo s hosty ještě hůře, zaváhání hostující obrany využil po dlouhé přihrávce od Šimona Homolka – 2:0. Těsně před odchodem do šaten ještě hostující Kubec zahrával standardní situaci, ale domácí vyvezli míč do bezpečí a snížení se tak nekonalo.
Do druhé půle nastoupily oba týmy beze změn v sestavách. Slibně vyvíjející se gólovou příležitost měli hosté v 50. minutě, jenže finální přihrávku Čalouda zachytil Viktora a hosté si tak opět vylámali zuby na fungující domácí obraně. V 52. minutě zafungovala i obrana hostí, když Pelhřimovští měli další z řady rohových kopů. S tím si ale polenští poradili. O tři minuty později sestřelil na půli hřiště Fikara Pecina a rozehrávali tak domácí, Šimon poslal dlouhý centr do vápna, míč pouze zaplachtil nad bránu Polné. V 65. minutě vystřelil Dubu Mazáč, hosté míč stihli zblokovat na roh, který následně zahrával Homolka. Centr na přední tyči posbíral hlavou hostující hráč a následně míč uklidil do autu kapitán Holub. V 66. minutě pálí těsně nad bránu Polné Fikar. Střelecky prosadit se pokusil i hostující Kubec, když v 73. minutě pálil zleva na domácí bránu, ovšem pouze orazítkoval pravou tyč. V 74. minutě se na hřišti opět zažlutilo, když za protesty obdržel kartu hostující kapitán, čímž spíše obral o drahocenný čas svůj tým. V 77. minutě šel sám na bránu pelhřimovský Mazáč, na penaltě byl zezadu sražen Kubcem a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop, který bezpečně proměnil kapitán domácího týmu Poul – 3:0. V 80. minutě se ocitl Mazáč v další gólové příležitosti, ve vápně jej ale podkopl hostující kapitán Holub a následovala další penalta. I tuto Poul proměnil a rázem to bylo 4:0. V 90. minutě ještě mohl výsledek kosmeticky upravit Mazáč, na střelu již ale nezbyly síly a tak utkání skončilo s pro domácí krásným výsledkem 4:0.
Ze všech zúčastněných plejerů se nejlepšími výkony blýskli hostující Vojtěch Haala a domácí sniper Tomáš Mazáč.
Trenér Richard Zeman: „Mužstvo podalo zodpovědný týmový výkon. Tíha zodpovědnosti byla na hráčích znát, hlavně v úvodu, ale o to poctivěji pracovali směrem dozadu. Přesně tak musíme hrát. Na nulu vzadu, protože vždycky nějaký gól dáme.“