od BH dne 31.08.2021 v 22:17
Muži | FK Maraton Pelhřimov - SK Přibyslav 5:2 (4:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov - SK Přibyslav 5:2 (4:1), 5. kolo KP Vysočiny, neděle 29. 8. 2021, Pelhřimov.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 16. a 24. Daniel Poul, 18. Pavel Benda, 32. Adam Simon (PK), 54. Honzl – 42. Vostál, 74. Vopršal (PK).

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Zavadil – Homolka, Kostroun, Šimon, Skořepa (9. Fikar) – Benda, Viktora (60. Poul V.), Poul D., Vlk (78. Rejthar) – Blažek (46. Honzl), Točík.

Rozhodčí: Beneš – Straka, Tomšů.

Delegát: Vaněk.

ŽK: 5:2.

250 diváků.

Domácí se po více jak roce vrátili na vlastní hřiště, kde probíhala rekonstrukce sportovního areálu. Útočištěm jim mezitím byl stadion v Kamenici nad Lipou, kam také letí z Pelhřimova veliké „díky“ za vždy perfektně připravené hřiště i zázemí. Prvním, koho doma pelhřimovští fotbalisté hostili, byl SK Přibyslav.

Již v úvodu utkání vybojovali hosté roh, hlavičkující Krečman ale naštěstí pro domácí bránu netrefil a Zavadil ani nemusel zasahovat. Když se v 8. minutě po souboji s přibyslavským Krčálem zranil obránce Skořepa, byli Pelhřimovští donuceni poprvé vystřídat. Do hry tak naskočil Fikar. I přes trošku nešťastný vstup do utkání byli domácí fotbalovějším týmem a drželi otěže ve svých rukou. Zaradovali se poprvé v 16. minutě. První gól po návratu na domácí hřiště vstřelil hlavičkou kapitán Pelhřimova Dan Poul, když předtím vybojoval míč Vlk a poslal jej do vápna – 1:0. Podpora domácího publika a návrat na „letiště“ domácím svědčili, v 18. minutě zvýšili na 2:0, když od půle prošel středem hřiště až před bránu Pazderky Pavel Benda. Ve 22. minutě se osmělili i hosté, Fikar na půli fauloval Krčála, nadýchaný centr do vápna poslal Imramovský, hlavičku Vostála ale bez problémů pokryl brankář Zavadil. Ve 24. minutě poslal přihrávku Poul Vlkovi a ten vybojoval na pravé straně roh, který rozehrál Homolka. Na jeho centr do vápna si naskočil Dan Poul a hlavičkou uklidil míč nekompromisně do brány Přibyslavi – 3:0. O čtyři minuty později měli domácí standardku a to když předtím Vopršal fauloval u pravé lajny Vlka. Rozehranou akci ale zastavil odmávaný ofsjad, ve kterém se ocitl Poul. Ve 31. minutě vybojoval míč Benda, obelstil protihráče, přihrál míč nabíhajícímu si Blažkovi, který šel sám na gólmana. Tomu nezbylo nic jiného, než jej zfaulovat, a tak domácí kopali penaltu. A její exekutor Šimon se nemýlil – 4:0. Zdálo se v tu chvíli, že střelnice byla otevřena nejen na nedaleké pouti u náměstí, ale i na hřišti. Domácí ovšem zřejmě trošku upokojeni skórem ubrali na aktivitě, a tak ke slovu se dostali hosté. Ve 35. minutě musel hlavou sebrat míč po Krčálově standardce Šimon a uklidit jej do bezpečí. Téměř z protiútoku se zrodila šance domácích, to když Točík sklepl míč Blažkovi a ten šel opět sám na gólmana Přibyslavi. Ten si ale tentokráte poradil s danou situací lépe, Blažkovu střelu vytěsnil na roh. Pravidlo „nedáš-dostaneš“ plus trest za upadající tempo hry přišel ve 42. minutě, když se po nedůrazu v obraně domácích trefil hlavičkou Vostál – 4:1. Žádnou další branku již do konce prvního poločasu domácí ani hosté nestihli přidat, a tak 4:1 bylo zároveň i poločasovým výsledkem.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s jednou změnou v sestavě. Blažka nahradil Honzl. Hosté sestavu prozatím neměnili. Ve 47. minutě mohli domácí navýšit skóre poté, co hostující obránce netrefil míč, k němuž se dostal Benda, ale trefil pouze gólmana Pazderku, který uklidil míč na roh. Z něj ale Pelhřimov také nic nevytěžil, Točíkova střela po zemi mířila vedle pravé tyče brány Přibyslavi. Síť za zády Pazderky se zatřepetala až v 53. minutě, a to když zprava naservíroval pěknou přihrávku před bránu Vlk Honzlovi a ten míč doklepl do brány – 5:1. V 57. minutě se ocitli v šanci hosté, a to když Krčál zahrával trestný kop. Centr zamířil k levé tyči, kde stál Vostál a hlavou se podruhé pokusil překonat Zavadila, to se mu ale naštěstí pro domácí nepovedlo. Pelhřimov mohl navýšit skóre v 63. minutě, když Honzl poslal vlevo dopředu Vlka, ten přihrál míč před bránu, kde ale střílejícího Bendu vychytal gólman Pazderka. V 66. minutě byl odpískán faul Zavadilovi, který předtím ale odehrál míč, a hosté měli standardku. Přibyslavský Vykoukal ale střílel nad bránu a Zavadil nemusel zasahovat. Skóre se měnilo v 74. minutě, to když Fikar zahrál ve vápně rukou a tak Přibyslav kopala penaltu. Střelou k opačné tyči než si vybral gólman, se trefil Vopršal – 5:2. V 79. měli hosté další standardní situaci a to když před šestnáctkou fauloval Vojta Poul. Krčál ale střílel vysoko nad pelhřimovskou bránu. Ten samý hráč napřáhl zdálky v 87. minutě a to už Zavadil musel zasahovat, střelu vytáhl na roh, který se ale hostům nepovedl. Domácí založili protiútok po ose Homolka – Točík, který přihrál míč zleva před bránu nabíhajícímu Kostrounovi, jehož přízemní střela ale těsně minula Pazderkovu bránu. V závěrečných minutách si již domácí třígólový náskok pohlídali a další snížení stavu nepřipustili.

Pavel Regásek (trenér): „Na utkání jsme se všichni moc těšili, po dlouhé době zase na svém stadionu. Vstup do zápasu se nám povedl podle plánu, brzký gól otevřel hru a nám se rychlou kombinační hrou dařilo překonávat hostující obranu. Opět tam ale z naší strany byla velmi nízká produktivita v zakončení a i proto na ukazateli skóre po 1. poločase svítilo pouze 4:1. Oceňuji, že Přibyslav se snažila hrát fotbal až do poslední minuty utkání. Tentokrát byla ale kvalita spíše na naší straně a dle mého názoru utkání mělo skončil daleko vyšším brankovým rozdílem. Velkou kaňkou zápasu bylo ale to, že se nám v 9. minutě zranil Skořepa.“

Nejlepší hráči utkání podle trenérů obou týmů se stali za hosty Adam Vostál a za domácí ofenzivní opora domácích řad Pavel Benda.

Další pokračování nejvyšší krajské soutěže bude na malém hřišti ve Stáji, na které nemají pelhřimovští zrovna nejlepší vzpomínky (TJ Sapeli Polná - FK Maraton Pelhřimov, neděle 5. 9. 2021 od 10:3