od BH dne 08.08.2022 v 22:41
Muži | FK Maraton Pelhřimov – SK Huhtamaki Okříšky 1:1 (0:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – SK Huhtamaki Okříšky 1:1 (0:1), 1. kolo KP Vysočiny, neděle 7. 8. 2022, Pelhřimov.
Branky: 66. Blokeš – 13. Bence Vojtěch
Rozhodčí: Niederle – Doskočil, Šrámek
ŽK: 3:4,
ČK: 1:0 (74. Blokeš).
Diváci: 168
Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Fikar (88. Fialka) – Niederle, Poul D., Viktora – Morava (72. Honzl), Točík (88. Moravec), Vopálenský (46. Blokeš).
V prvním utkání nového soutěžního ročníku hostili pelhřimovští fotbalisté na svém stadionu nevyzpytatelné mužstvo Okříšek. Úvodní minuty začaly náporem domácích, kdy po parádní střele Točíka zazvonila v 9. minutě tyč Fialovy brány. Ve 13. minutě ovšem přišla studená sprcha. Nejdříve zahrál domácí hráč rukou a sudí nařídil trestný kop. Standardku rozehrál Ryšavý, točený centr si na zadní tyči našel nabíhající Vojtěch Bence a rozvlnil síť za zády Holického 0:1. Domácí fotbalisty tato ojedinělá akce domácích na lopatky nepoložila a dál pokračovali v náporu. Ve 21. minutě nejprve nacentroval míč zprava před bránu Točík, tam jej Morava hlavou zpracoval pro nabíhajícího Niederleho, ten ale mířil nad hostující bránu. Pelhřimovští pěkně zakombinovali i o pět minut později, kdy nejprve Točíkův pozdrav z dálky gólman Okříšek vyrazil a následná dorážka již šla mimo jeho bránu. Ve 28. minutě vyzkoušel pozornost Fialy střelou zdálky Niederle, míč opět jen těsně minul svatyni hostí. Další veliká šance přišla ve 34. minutě, kdy Viktora střílel zprava, trefil ovšem pouze Fialu, který se mu položil do střely. Hosté se osmělili ve 36. minutě, kdy na Holického vystřelil Radim Bence, naštěstí pro domácí neměl přesnou mušku a bránu těsně minul. Tlak domácích ze závěrečných minut první půle kýžené vyrovnání nepřinesl, a tak poločasový stav byl stále 0:1.
Do druhé půle nastoupili domácí s jednou změnou v sestavě, kdy Vopálenského nahradil Blokeš. I od úvodních minut druhého dějství měli Pelhřimovští navrch. Ve 49. minutě vybojoval Fikar rohový kop. Po jeho rozehrání a střele Moravy opět zazvonila tyč Fialovy brány. O minutu později přišel další roh. Ten zahrával Niederle, míč si našel Šimon a hlavičkou se pokusil překonat hostujícího brankáře. Míč ale vyhlavičkoval z brány obránce Okříšek a následnou dorážku chytil Fiala. Domácí pokračovali v tlaku, hostům docházely síly a soustředili se zejména na bránění. V 58. minutě mohl vyrovnat Blokeš, ve velké šanci bohužel přehodil nejen gólmana Okříšek, ale i bránu. V 64. minutě nejdříve fauloval Benda u vápna Blokeše, ten alespoň vybojoval pro Pelhřimov roh. Nadýchaný centr posbíral pozorný Fiala. Zaslouženého vyrovnání se po sérii neproměněných šancí pelhřimovští dočkali v 66. minutě, kdy na 1:1 srovnal Blokeš. Ten se bohužel do statistik utkání zapsal znovu v 74. minutě, kdy po faulu na Bulanta uviděl od sudího Niederleho rovnou červenou kartu. Početní převaha hostů z Okříšek nebyla ale na hřišti v následujících minutách vůbec znát. V 77. minutě se Niederle ocitl sám před gólmanem Fialou, trefil však pouze jeho. O dvě minuty později orazítkoval břevno Viktora a chvíli na to opět zazvonila po střele Honzla tyč. Gólově nevyužit zůstal i trestný kop Niederleho z 91. minuty a tak se oba soupeři rozešli smírně 1:1.
Nejlepšími hráči utkání byli vybráni - hostující brankář Libor Fiala a domácí záložník Michal Niederle.
Trenér Richard Zeman: „Premiéru jsme nezvládli výsledkově, ztížili jsme si ji nepokrytím standardní situace. Jinak ale pozitivní dojmy převažují. Výkon omlazeného týmu byl dominantní. Proti úporně bránícímu týmu jsme si dokázali vypracovat šancí na tři zápasy a svůj tlak vystupňovali v oslabení, kdy jsme zblízka trefili břevno a tyčku. Takový fotbal mě baví. Kluci zasloužili zápas otočit.“
Další kolo čeká pelhřimovské v neděli 14. 8. v tradičním dopoledním termínu utkání ve Stáji, kde svá utkání hraje tým Sapeli Polná.