od BH dne 10.05.2022 v 20:27
Muži | FK Maraton Pelhřimov – SFK Nové Město n/M B 4:3 (0:2)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – SFK Nové Město n/M B 4:3 (0:2), 21. kolo KP Vysočiny, neděle 8. 5. 2022, Pelhřimov.

Branky: 61. Niederle, 66. Viktora, 71. Blažek, 83. Šimon – 19. Partl, 22. Sytař, 64. Hlaváč.

Rozhodčí: Kříž – Doskočil, Tomšů.

Delegát: Nádvorník.

ŽK: 2:4.

ČK: 0:1

155 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Homolka, Šimon, Blažek, Vlk – Niederle, Poul V. (29. Blokeš), Kostroun, Viktora (90. Vacek) – Poul D., Benda (90. Honzl).

Další zajímavý souboj nabídl Krajský přebor Vysočiny mužů. Pelhřimovští fotbalisté přivítali na svém hřišti juniorku Nového Města na Moravě, jehož A tým je účastníkem MSFL. V tomto utkání opět museli Pelhřimovští otáčet nepříznivý výsledek. Sklapla tzv. „Csaplárova past“ a z poločasového skóre 0:2 byla nakonec výhra 4:3.

Již v 6. minutě vybojoval rohový kop pro domácí Benda. Centr do vápna poslal Homolka, nejvýše vyskočil Šimon, ale jeho hlavička šla jen těsně nad hostující bránu. Pozornost gólmana Sáblíka vyzkoušel ve 13. minutě Viktora, s jehož střelou si hostující gólman poradil. V 15. minutě zahrávali rohový kop i hosté. Jejich rozehrávku nakrátko vystihl Viktora a domácí mohli založit protiakci. O chvíli později poslal z levé strany centr na nabíhajícího Bendu, ten již bohužel neměl dostatek prostoru pro umístění střely a zamířil mimo bránu hostí. V 17. minutě přilétl do vápna Vrchoviny další centr a při nedůrazu hostujících obránců mohl pálit z první Vlk, ani on nebyl úspěšný. Skóre se měnilo až v 19. minutě, Leška promáchl míč a Partl měl poté snadnou práci, skóroval do prázdné brány 0:1. Hosty tato branka nakopla, zato domácí byli jako opaření. V 21. minutě vybojoval pro hosty roh Boušek. Z něj ještě hosté nic nevytěžili, neboť hráč stojící na zadní tyči zamířil pouze do náruče Lešky. Pohroma pro domácí přišla jen o chvíli později. Ve 22. minutě využil zaváhání Blažka Sytař a zvýšil na 0:2. Šanci na snížení výsledku měli domácí ve 32. minutě, kdy nejprve Homolka prošel přes několik hráčů hostí, přihrál Niederlemu a ten vystřelil. Sáblík ale vytěsnil míč na roh. Další obrovskou šanci měl těsně před odchodem do kabin na poločasovou přestávku Dan Poul, když se ocitl sám před gólmanem, jeho střelu však Sáblík reflexivně uklidil na roh. Ten hosté ubránili a do kabin tak šli s dvougólovým náskokem.

Do druhé půle nastoupili hosté s jednou změnou v sestavě, Baču nahradil Blažíček. Domácí sestava zůstala beze změn. V úvodních minutách se na hřišti přiostřilo. Přibylo osobních soubojů. Jeden takový přišel v 58. minutě, kdy byl faulován u levé lajny Homolka. Šanci Niederleho hosté odvrátili na roh. V 60. minutě utekl hostujícím fotbalistům Blokeš, ve vyložené šanci trestuhodně selhal. S vyběhnuvším gólmanem přehodil i bránu. Gól naštěstí přišel vzápětí, o snížení na 1:2 se postaral Niederle. Radost domácích diváků však netrvala dlouho, hosté si o tři minuty později vzali dvougólové vedení zpět zásluhou Hlaváče 1:3. Pelhřimovští nesložili zbraně, gólová přestřelka pokračovala. V 67. minutě Viktora po pěkné zpětné přihrávce střelou na zadní tyč prostřelil gólmana 2:3. A v 72. minutě napravil své zaváhání z první půle Blažek, vyskočil si na centrovaný míč a hlavičkou překonal Sáblíka 3:3. Hosté znervózněli a opět přibylo na hřišti pár ostřejších zákroků. V 81. minutě kopali domácí standardku, oblouček Bendy Sáblík ještě zneškodnil. V 83. minutě již ale tak úspěšný nebyl. Nejprve hosté nedovoleně zastavili domácího kapitána Dana Poula. K trestnému kopu se postavil Niederle, ve vápně si na centr naskočil Šimon a dokonal tak další obrat 4:3. V 87. minutě ještě mohli domácí rozehrát další akci, když předtím hostující Boušek zfauloval Kostrouna, ale na úpravu skóre nedošlo. Velikou kaňkou na utkání byl zbytečný zákrok hostujícího gólmana v 90. minutě na Bendu, který nejprve odehrál míč, hostující gólman jej kopnutím do oblasti břicha sestřelil k zemi. Rozhodčí toto ocenil rovnou červenou kartou pro gólmana Vrchoviny. Pelhřimovští fotbalisté znovu prokázali týmovost a bojovného ducha a po týdnu si dokázali poradit s nepříznivým skóre z první půle.

Trenér Richard Zeman: „Úvodní dva góly jsme soupeři darovali po hrubých zaváháních brankáře a stopera, což tým poznamenalo po zbytek poločasu. Nicméně ještě před přestávkou jsme si vypracovali dvě šance. Když jsme v 60. minutě využili až třetí příležitost ke snížení na 1:2, následovala další laciná branka po zaváhání zadních řad. Neztratili jsme ale hlavu, pokračovali v tlaku a díky standardním situacím jsme dokázali zápas otočit. Toho si cením.“