od BH dne 25.10.2022 v 21:57
Muži | FK Maraton Pelhřimov – SFK Nové Město n/M B 4:1 (1:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – SFK Nové Město n/M B 4:1 (1:1), 12. kolo Krajského přeboru KFS Vysočiny, sobota 22. 10. 2022, Pelhřimov.
Branky: 84. a 89. Honzl, 5. Vacek, 53. Mazáč – 41. Polnický.
Rozhodčí: Holub Radim - Hanzl Daniel, Chromý Karel
Delegát: Nádvorník Ivo
ŽK: 0:1.
ČK: 0:1 (25. Blažíček).
210 diváků.
Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Niederle, Morava (84. Blokeš), Poul, Vopálenský (88. Musil) – Fialka (73. Honzl), Mazáč.
V dalším kole Krajského přeboru mužů Vysočiny zavítala na hřiště do Pelhřimova juniorka Nového Města na Moravě. Domácí začali zostra. Již ve 4. minutě přihrál z pravé strany míč Viktora nabíhajícímu Mazáčovi, jeho střelu v pádu tečovali hosté na roh. Ten rozehrál Homolka a Vacek hlavičkou na zadní tyč nedal Sáblíkovi šanci 1:0. V 7. minutě vybojoval pro hosty rohový kop Skalník. Po jeho zahrání vystřelil na Holického Jícha, domácí gólman míč ale vyrazil a Niederle následně odkopl. Domácí šli do brejku. Střela Vopálenského po zemi letěla jen těsně vedle hostující brány. V 9. minutě Pelhřimovští téměř na polovině hřiště faulovali a rozehrával tak hostující Skalník. Trestný kop poslal přímo na bránu, Holický byl pozorný. Další rohový kop měli domácí fotbalisté v 17. minutě, po skrumáži před bránou a následné dorážce musel míč zalehnout Sáblík. O čtyři minuty později přišel další roh, míč do vápna nacentroval Niederle, stoper hostí Polnický však míč odhlavičkoval do bezpečí. Ve 25. minutě se na hřišti červenalo, hostující Blažíček totiž před vápnem nedovoleně zastavil na bránu samostatně unikajícího Vopálenského a musel tak předčasně do sprchy. Nařízený trestný kop domácí nezužitkovali, když Niederle poslal míč nad bránu. Ve 32. minutě šel sám na bránu Mazáč, gólman hostí dobře vyběhl a situaci pro Vrchovinu zachránil. Ve 39. minutě vybojoval pro domácí rohový kop Viktora, po centru Homolky pálil na bránu z úhlu Vopálenský, trefil pouze boční síť. Ve 41. minutě přišla sprcha pro Pelhřimov, za hosty vyrovnal Polnický. Vedení zpět na svou stranu mohli domácí strhnout ještě před poločasovým odchodem do kabin, po rohu Niederleho pálil bohužel pro černobílé Poul vedle.
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn v základních sestavách. Ve 49. minutě zahrával Niederle rohový kop, hosté ale míč odvrátili do autu. Střelecky úspěšný nebyl ani o minutu později Fialka, který hlavičkoval mimo bránu Sáblíka. Stejně tak těsně vedle hostující brány hlavičkoval v 52. minutě Mazáč. Pelhřimovští se zaradovali až o minutu později, z levé strany poslal před bránu centr Homolka, na míč si naskočil na zadní tyči Mazáč a vrátil vedení zpět Pelhřimovu – 2:1. V 55. minutě zahrávali hosté rohový kop, s centrem si poradil stoper Šimon, který míč odhlavičkoval a následně jej odkopl do bezpečí Homolka. V 56. minutě fauloval u lajny Vacek a následoval trestný kop Skalníka, Holický střelecký pokus hostí vyrazil a domácí šli do brejku. V 67. minutě zfauloval zezadu na půlicí čáře Polnický Mazáče, následná útočná akce však ke gólu nevedla, domácí se k zakončení nedostali. Nevyužity zůstaly i dva rohy v 71. minutě na straně Pelhřimova. V 81. minutě si vytvořili domácí další šanci ke skórování, když nejdříve u lajny fauloval hostující Dobrovolný Moravu. Centr hlavou tečoval Honzl, ale míč zamířil mimo bránu. Honzl se střelecky prosadil hned v následujících minutách, kdy nejprve v 84. minutě zužitkoval přihrávku Vopálenského a trochu tak uklidnil domácí tým a podruhé v 89. minutě, kdy doklepl přihrávku Mazáče do brány a upravil skóre na konečných 4:1.