od BH dne 24.05.2022 v 22:51
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FK Kovofiniš Ledeč n/S 6:3 (0:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – FK Kovofiniš Ledeč n/S 6:3 (0:0) 23. kolo Krajského přeboru Vysočiny, neděle 22. 5. 2022, Pelhřimov.

Branky: 68., 79. a 92. (PK) Mazáč, 65. a 71. Blokeš, 90. Niederle – 62. Toula, 75. Gramer, 88. Chlubna.

Rozhodčí: Beneš – Landsman, Novák.

ŽK: 2:2

200 diváků.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Šimon, Vacek – Niederle, Poul D., Fikar (56. Mazáč), Vlk – Vopálenský (81. Rejthar), Blokeš (90. Hotovec), Viktora.

V dalším kole KP Vysočiny mužů přivítal Pelhřimov na svém hřišti Ledeč nad Sázavou. Po bezgólovém prvním poločase se spustila v druhé půli doslova kanonáda. Na hřišti čaroval zejména Tomáš Mazáč.

Hosté se dostali do šance již v 8. minutě, když hostující Chlubna selhal proti vyběhnuvšímu gólmanovi domácích Holickému a střelou po zemi minul odkrytou bránu. Ve 20. minutě vybojoval na půli míč domácí záložník Niederle, přihrál jej dopředu Vlkovi, který střelou po zemi zamířil pouze vedle tyče. Ve 25. minutě přidržel domácího kapitána v šanci hostující Toula a nemohlo následovat nic jiného než trestný kop. Centr odhlavičkoval Havel, z odrazky poté zkusil vystřelit Niederle, zamířil bohužel pouze nad bránu Bezděka. Gól měl na hlavě v 31. minutě Šimon, avšak také neměl přesnou mušku. A když ve 33. minutě orazítkoval Poul břevno hostující brány, svítil na ukazateli skóre stav stále 0:0. Ve 38. minutě ještě zfauloval ledečský Karel u rohového praporku Fikara a následovala standardka. Tu domácí v gól nepřetavili a tak do kabin se odcházelo za bezgólového stavu.

Hned po změně stran měli Pelhřimovští výhodu standardní situace z levé strany. Niederle zatočil míč směrem na bránu, hosté ale pohromu odvrátili. Z odrazky pálil Homolka, ale vstřelit úvodní branku utkání se mu nepodařilo. Ve 47. minutě šli hostující fotbalisté do brejku, sám na Holického šel Chlubna, domácí gólman se blýskl dobrým zákrokem a odkopnutím míče jeho šanci zmařil. Chlubna tak doplatil na to, že nevyužil možnosti přihrávky na osamoceného spoluhráče nabíhajícího na pravé straně. Z následného rohu hosté nic nevytěžili. Ve 49. minutě se faulu dopustil domácí Šimon a následovala standardka pro Ledeč, kterou zahrával Toula. I díky dvěma tečím skončil míč na břevně domácí brány. V 56. minutě domácí pěkně zakombinovali a zakončoval Niederle, bohužel střela zleva mířila mimo bránu Ledče. V 60. minutě nevyužil gólovou příležitost Blokeš, když zblízka též pálil vedle brány hostí. Skóre se měnilo v 62. minutě. Nejprve na polovině hřiště ztratil míč Niederle, toho využil Toula a střelou zdálky překonal vyběhnutého Holického – 0:1. Domácí srovnali o chvilku později. V 65. minutě zužitkoval přihrávku Mazáče Blokeš – 1:1. V 67. minutě fauloval hostující kapitán Pešek u rohového praporku Homolku a domácí hráči toto potrestali brankou. Po centru Homolky se trefil Mazáč – 2:1. V 70. minutě mohli domácí vedení navýšit, to zleva centroval před bránu opět Homolka, ve vápně našel Mazáče, ten ale hlavičkoval nad bránu Bezděka. Pelhřimovští se radovali v 71. minutě, kdy po samostatné akci od poloviny hřiště navýšil vedení na 3:1 Blokeš. O minutu později fauloval před vápnem Dan Poul, standardku si vzal na svá bedra Toula, následně trefil pouze domácího hráče ve zdi. Varování pro Pelhřimov přišlo v 75. minutě, kdy se po vydařené kombinaci hostujícího Filipa Gramera s Chlubnou trefil druhý jmenovaný a rázem to bylo opět jen o jeden gól – 3:2. Ovšem Mazáč byl střelecky při chuti a v 79. minutě vstřelil svoji druhou branku v tomto utkání, když zužitkoval křižnou přihrávku od Poula, posunul si míč hlavou a vystřelil na Bezděka – 4:2. V 86. minutě byl blízko pátému gólu Blokeš, po přihrávce od Mazáče ale přestřelil bránu. Hosté zdramatizovali utkání v 88. minutě, po kombinaci se trefil Chlubna – 4:3. Jenže domácí odpověděli téměř vzápětí, luxusní přihrávku od Mazáče zužitkoval Niederle – 5:3. Přihrávající hráč domácích dělal hostům problémy a v 92. minutě nezbylo hostujícímu gólmanovi nic jiného, než jej ve vápně zastavit nedovoleně, za což uviděl žlutou kartu. Nařízený pokutový kop proměnil sám faulovaný hráč a završil tak hattrick – 6:3. Devět gólů za druhou půli muselo přítomné fanoušky bavit. Ty domácí více, protože šest jich vstřelili domácí borci.

Trenér Richard Zeman: „Po bezbrankové půli se strhla málo vídaná přestřelka, při níž se diváci museli bavit. Ledeč se ujala vedení po dalším z našich obranných excesů, další dva góly ale dohrála velmi fotbalově a svým pojetím přispěla k úrovni utkání. Druhý poločas byl one man show Tomáše Mazače, který nastoupil po zranění na jaře poprvé a za 35 minut stihl tři góly vstřelit a dva před prázdnou bránu připravit. To je přínos pro tým hodný Davida Pastrňáka.“