od mates dne 13.03.2023 v 19:26
Muži | FK Maraton Pelhřimov - FC Vysočina Jihlava B 2:2 (1:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov - FC Vysočina Jihlava B 2:2 (1:1), přípravné utkání mužů, sobota 11. 3. 2023, Pelhřimov.

Branky: 39. Šimon, 71. Fikar. – 21. Trojan, 73. Miška

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech – Homolka, Hotovec, Vacek, Šimon – Niederle, Poul D., Viktora, Vlk (59. Fikar) – Fialka, Mazáč.

V rámci předposledního přípravného utkání se pelhřimovští fotbalisté doma utkali s juniorkou FC Vysočina Jihlava, která momentálně hraje moravskoslezskou divizi. Již v 9. minutě Niederle vybojoval míč po nevydařeném odkopu jihlavského gólmana od brány, poradil si s dalšími dvěma protihráči, přihrál volnému Fialkovi, ten bohužel trefil pouze boční síť. O chvíli později měli Pelhřimovští první rohový kop. Centrovaný míč letěl na zadní tyč, s hlavičkou domácích a stejně tak později i s dorážkou si hostující gólman poradil. Ve 14. minutě se i díky důrazu v souboji o míč dostal k zakončení Hotovec, ale úspěšný nebyl. V 16. minutě domácí fotbalisté faulovali a Jihlava tak měla standardku. Její rozehrávku nakrátko Pelhřimovští vystihli. Skóre se poprvé měnilo v 21. minutě, kdy po chybě domácích hráčů šli tři Jihlavští sami na gólmana Pecha a byli úspěšní 0:1. Ve 25. minutě si domácí vytvořili další gólovou příležitost, když na jejím konci střílel Fialka, byl z toho ovšem pouze odkop od hostující brány. Jihlavští měli ve 31. minutě k dobru další standardní situaci zhruba 5 m před vápnem, nemířili ovšem přesně a míč letěl nad břevno Pechovy brány. Ve 39. minutě domácí konečně zaslouženě vyrovnali a to když po centru zleva se trefil Šimon 1:1. Těsně před poločasových odchodem do kabin měli ještě Jihlavští roh, ale z něj nic nevytěžili.

Úvodní minuty se po změnách stran odehrávaly převážně mezi oběma šestnáctkami. Až v 57. vybojovali Jihlavští rohový kop. Zakončení ovšem bylo mimo bránu domácích. O pár minut později měli po domácím faulu další standardku. Rozehrávka nakrátko jim ale opět nevyšla, domácí si toto pohlídali. V 69. se k zakončení po předchozí útočné akci dostal Mazáč, úspěšný ale nebyl. O dvě minuty později se dostal k míči Dan Poul, přihrál jej před bránu nabíhajícímu Fikarovi a ten gólem do prázdné brány strhl vedení na stranu domácích. To netrvalo dlouho, minutu na to opět po chybě domácích hráčů se k zakončení dostali hosté a střelou zpoza vápna vyrovnali na 2:2. Pár minut před koncem měli ještě Jihlavští možnost strhnout vedení zpět na svou stranu, když se domácí dopustili faulu před vápnem – po standardní situaci ale střela hostujícího hráče letěla vysoko nad domácí bránu. Na skóre se tak již nic nezměnilo a oba soupeři se rozešli smírně 2:2.

Trenér Richard Zeman: „V tomto utkání jsme konečně předvedli výkon hodný aspiranta na postup do moravskoslezské divize. Musím kluky pochválit za přístup k utkání, odvahu i bojovnost. Byly tam sice ještě chyby, inkasovali jsme poměrně laciné góly právě po našich chybách, ale i tak jsme dokázali se soupeřem hrajícím ve vrchních patrech divize sehrát vyrovnanou partii.“