od BH dne 27.10.2021 v 07:16
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC Velké Meziříčí B 0:1 (0:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC Velké Meziříčí B 0:1 (0:1), 13. kolo KP Vysočiny, neděle 24. 10. 2021, Pelhřimov.

Branka: 21. Vošmera.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Zavadil – Homolka, Blažek, Rejthar, Kordík (83. Šimon), Vlk (67. Viktora), Poul V. (46. Fical), Niederle, Fikar (83. Honzl), Poul D., Benda.

Rozhodčí: Ondřej Karlík – Radim Holub, Tomáš Beneš.

Delegát: Martin Šimák.

150 diváků.

ŽK: 1:0.

Juniorka Velkého Meziříčí hrála v rámci 13. kola krajského přeboru utkání v Pelhřimově. V první půli dokázala využít nedůslednosti při bránění ze strany domácího týmu, skórovala a tato jediná branka i rozhodla o vítězi utkání.

Aktivněji začali domácí fotbalisté, Benda ve 2. minutě přihrál zprava před bránu Vlkovi, do jeho střely ale stačil zasáhnout hostující obránce a míč zamířil nad bránu Dubce. Z následně zahrávaného rohového kopu mohli domácí opět skórovat, když z otočky pálil Kordík, ale trefil pouze gólmana hostí. Ve 13. minutě vybojoval další roh pro Pelhřimov Fikar. Centr do vápna poslal Homolka, ale k míči se dostali hosté a Pavlík vyrazil do brejku. Za záchrannou brzdu musel zatáhnout Vlk a Pavlíka za cenu žluté karty zastavil. V 15. minutě ustál domácí Benda faul v pokutovém území, poslal přihrávku před bránu, ale dobíhající útočník domácích pálil pouze nad Dubcovu bránu. V 16. minutě byl na polovině hřiště faulován pelhřimovský Fikar, následně stoper Blažek prošel středem hřiště až před bránu hostující juniorky, ale střela bohužel našla jen dobře postaveného gólmana Dubce. V 19. minutě se ke střele dostali i hosté, ale Karmazín pálil hodně nad Zavadilovu bránu. Zato v 21. minutě se již měnilo skóre. Nejprve Kordíl nepohlídal po levé straně nabíhajícího Vošmeru a ten poté z úhlu prostřelil Zavadila - 0:1. Domácí Pelhřimov mohl vyrovnat ve 29. minutě, když se hostujícím obráncům nepodařilo ideálně odkopnout balón a na Dubce vystřelil Vojta Poul, trefil ovšem pouze jeho. Ve 37. minutě poslal do vápna zprava centr Kordík, Vlk ale hlavičkoval těsně vedle brány hostí. Do kabin se tak šlo za stavu příznivějšího pro hosty z Velkého Meziříčí.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté. Ve 47. minutě se Mirek Malata protlačil mezi dvěma obránci domácích, a s přispěním teče jednoho z nich vybojoval pro svůj tým roh. Ten rozehrál Chalupa, jehož centr si ale bez problémů ve vzduchu sebral Zavadil. V 57. minutě si Mirek Malata vytvořil další příznivou příležitost, ale radost mu zkazil vyběhnuvší gólman Pelhřimova a tak střela šla vedle tyče domácí svatyně. V 69. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího Dubce v bráně pelhřimovský Benda. Další gólovou příležitost měli domácí v 74. minutě, kdy gólovku Niederleho Dubec vytáhl na roh, z kterého ale domácí také nic nevytěžili. Niederle mohl skórovat i v 84. minutě, ale jeho střela zblízka zamířila nad bránu hostí. Hosté si již těsné vedení pohlídali a ubojovali tak v Pelhřimově tři body.

Pavel Regásek (trenér domácích): "Dnešní zápas byl další ukázkou, jak se dá i z jedné pološance urvat venku vítězství...a právem tak gratuluji k zisku tří bodů Velkému Meziříčí. I přes snahu našich hráčů jsme se bohužel dnes nedokázali prosadit střelecky. Chybí nám větší agresivita a hladovost a samozřejmě někdy i fotbalová kvalita. Kdo chce, tak to dokáže pochopit, že nejsme orchestr a tudíž nemůžeme 3 roky pořád jenom vyhrávat, i vzhledem k přeměně týmu za poslední půlrok. Postrádal klíčové hráče z minulé sezóny a to někde musí být vidět... osobnosti typu Holického, Naniaše, Kostrouna, Skořepy, Mazáče a Točíka nedokážete v KP nahradit jen tak. Další velkou překážku vidím pak v našich domácích utkáních, kdy pro mě až nepochopitelně proti vám stojí řada vlastních "fanoušků", to už je úplně vrchol. Já osobně jsem imunní proti pitomcům a rádoby fotbalovým odborníkům, ale za kluky mě to opravdu mrzí. Teď se musíme připravit na přímý souboj o 6. příčku s kvalitním soupeřem se Žirovnicí. Snad dva derby zápasy budou mít patřičný náboj."

V dohrávce 1. kola odcestuje Pelhřimov na hřiště okresního rivala FC Slavoj Žirovnice, výkop utkání je naplánován na sobotu 30. 10. 2021 od 14:30 hodin.