od BH dne 08.05.2023 v 18:52
Muži | FK Maraton Pelhřimov - FC Náměšť n/O-Vícenice 5:1 (2:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov - FC Náměšť n/O-Vícenice 5:1 (2:0), 21. kolo KP Vysočiny, neděle 7. 5. 2023, Pelhřimov.

Branky: 17. a 26. Niederle, 48. Fialka, 61. Homolka, 90. Poul – 67. Tomek.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Hotovec, Viktora (61. Šimon) – Morava, Niederle (61. Adam), Poul, Fikar (61. Honzl) – Vopálenský, Fialka.
Rozhodčí: Nikolas Šíma – Zdeněk Niederle, Michal Pfeifer.
Bez ŽK.
154 diváků.

V neděli přivítali pelhřimovští fotbalisté na svém pažitu poslední celek tabulky, FC Náměšť nad Oslavou. Domácí začali zostra. Již v úvodních minutách musel zasahovat po rohu Poula a následné hlavičce domácího hráče gólman Antonín Štolfa. Ve 4. minutě po přihrávce z levé strany hlavičkoval nad bránu hostí Poul. V gól domácí nepřetavili ani rohový kop z 5. minuty, Fialka hlavičkoval vedle. O dvě minuty později vybojoval další z řady rohových kopů pro domácí Vopálenský. Tato standardka, ani rohový kop v 9. minutě ještě domácí gólově využít nedokázali. Ve 12. minutě musel opět zasahovat hostující gólman Štolfa, střelu Vopálenského vyrazil na roh. Ten rozehrál Poul, poslal centr do vápna, Vacek ale pálil nad. Ve 14. minutě hosté faulovali a rozehrávali tak Pelhřimovští. Celá akce skončila opět jen dalším rohovým kopem, který tentokráte rozehrál Niederle. Jeho centr do vápna skončil v náruči gólmana Náměště. Aby těch rohů nebylo náhodou málo, další měli domácí v 15. minutě, centr Homolky však prošel až do autu. Domácí se dočkali v 17. minutě, kdy se střelou po zemi od tyče do brány prosadil Niederle 1:0. Veseleji mohlo být už v 18. minutě, Fikarovi ale stál v cestě obránce hostí, na čáře v bráně. Niederle pálil z dorážky tentokráte nad bránu. Ve 26. minutě přihrál nejdříve Poul míč Fialkovi, ten poslal přihrávku před bránu nabíhajícímu Niederlemu, a ten upravil skóre na 2:0. Ve 38. minutě došlo k závaru před domácí bránou, s nebezpečnou situací si lídr tabulky dokázal poradil. O tři minuty později ještě střílí po zemi Poul, gólman Náměště byl pozorný. Do kabin tak o poločasové přestávce šli o dva góly spokojenější domácí.
Po návratu ze šaten a začátku druhého poločasu se hosté pomalu nestačili rozkoukat na hřišti a opět inkasovali, ve 48. minutě se střelecky prosadil Fialka a navýšil tak vedení svého týmu na 3:0. Hosté se dostali ke slovu v 53. minutě, kdy kopali standardku. Centr kapitána Rubáka ale odhlavičkoval Poul. V 61. minutě se stav na ukazateli skóre měnil počtvrté. Po přihrávce Poula se prosadil Homolka a bylo to již 4:0. Hosté své zbraně nesložili a v 67. minutě vybojovali rohový kop. Po závaru před domácí bránou se trefil Tomek a snížil na 4:1. V 71. zakončoval skákavou přízemní střelou Hotovec, střelecky úspěšný bohužel pro domácí nebyl. V 75. minutě zahrávali domácí po faulu na Poula standardku. Nezahráli ji ale zrovna ideálně a hosté šli do brejku. Hrozící nebezpečí musel hasit Poul přihrávkou míče gólmanovi Holickému. I přesto na hřišti dominoval hlavně vedoucí tým tabulky. Svojí převahu Pelhřimov vyjádřil ještě v 90. minutě, kdy na konečných 5:1 upravil po přihrávce od Homolky Poul. Pelhřimov tak získal další tři cenné body na své cestě za vytouženým cílem. K postupu do moravskoslezské divize nás dělí jediná výhra ze zbývajících pěti zápasů.

Trenér Richard Zeman: „Zápasy na jednu bránu z hlediska kvality a hlavně intenzity hry nejsou úplně jednoduché. Hráli jsme týmově a zodpovědně po ztrátě míče.“

I v tomto utkání se rozdělovaly ceny za nejlepší hráče utkání. Z mančaftu byl vybrán brankář Antonín Štolfa a za vítěze si toto ocenění připsal autor posledního gólu utkání Daniel Poul.