od BH dne 13.04.2022 v 06:33
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC Náměšť n/O-Vícenice 3:0 (2:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC Náměšť n/O-Vícenice 3:0 (2:0), 17. kolo Krajského přeboru Vysočiny, neděle 10. 4. 2022, Pelhřimov.

Branky: 9. Blokeš, 30. Vlk, 90. Vopálenský.

Rozhodčí: Pojezný – Doskočil, Beseda.

Delegát: Petřivý.

ŽK: 0:2.

Diváci: 184.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Leška – Homolka, Šimon, Rejthar – Niederle, Poul V. (63. Poul D.), Kostroun, Vacek (63. Fikar) – Blokeš (90. Honzl), Adam (90. Viktora), Vlk (74. Vopálenský).

Třetí jarní utkání se hrálo za doslova aprílového počasí již na travnatém hřišti. A Pelhřimov před domácím publikem nezaváhal. Soupeřem jim byl sympatický tým z Náměště nad Oslavou disponující i talentovanými hráči z dorostu.

Již ve 3. minutě poslal na hostující bránu pozdrav Niederle, když předtím Pelhřimovští pěkně zakombinovali. Branka z toho bohužel nebyla. O dvě minuty později poslal po zemi přihrávku do vápna před bránu Kováče Vlk, ke smůle domácích Adam ani Blokeš na míč nedosáhli. Hosté se ozvali v 8. minutě, když se v šanci ocitl talentovaný dorostenec hostí Chadim, vychytal jej ale pelhřimovský gólman Leška, věkem též dorostenec. Domácí udeřili v 9. minutě, když Kostroun poslal dlouhý míč dopředu na Blokeše a ten hlavou přehodil vyběhnuvšího Kováče – 1:0. V 18. minutě nejdříve hosté vystihli při rohu signál domácích fotbalistů, Adam jim posléze míč sebral a střelou po zemi se pokusil překonat gólmana. Ten stačil míč vytěsnit na roh. Ve 20. minutě fauloval Rejthar kapitána Náměště Durajku a hosté tak kopali standardku. Centrovaný míč domácí obránce odhlavičkoval. Navýšení skóre se nepodařilo ani Vlkovi ve 24. minutě, když si nejdříve poradil se dvěma protihráči, následnou střelu však Kováč lapil. Ve 25. minutě měli hosté po nedorozumění v domácí obraně roh. Rozehrál jej kapitán Durajka, centr odhlavičkoval stoper Šimon a střelu z odrazky poté zlikvidoval bezpečně Leška. Skóre se měnilo ve 30. minutě, domácí nejprve zahrávali další z řady rohů a po závaru se trefil Vlk – 2:0. Tím se hra domácích jakoby trochu zklidnila a Pelhřimovští začali hrát uvolněněji. Ve 35. minutě pěkně zakombinovali, střelu Kostrouna po zemi ale dobře postavený gólman hostí chytil. Stejně úspěšný zákrok předvedl i v 37. minutě, když Blokeš prostrčil míč na Adama a ten zakončoval. Ve 41. minutě šel sám na bránu Adam, dobíhající obránce míč stihl zblokovat na roh. Těsně před koncem první půle ještě přiletěl do vápna dlouhý míč, z první vystřelil Blokeš, bohužel pro domácí jen těsně vedle brány. Do kabin tak šli Pelhřimovští s dvougólovým náskokem.

Druhou půli začali aktivněji domácí s vědomím, že hosté nemají co ztratit a budou „kousat“ až do konce. Ve 48. minutě si po levé straně naběhl Homolka, jeho centr do vápna mířící na Adama ale stihl hostující obránce zblokovat na roh. V 51. minutě přišla domácí ztráta míče uprostřed hřiště a sám na Lešku tak mohl jít Chadim. Mladý gólman situaci vyřešil bravurně a změna skóre se nekonala. V 57. minutě poslal pěknou přihrávku do vápna zleva Adam, Niederle na ni ale nedosáhl. V 67. minutě dostal od Kostrouna míč Blokeš, hbitý útočník zblízka trefil pouze gólmana Kováče. I v následujících minutách byli na míči častěji domácí fotbalisté, hosté ale zbraně neskládali. Třetí brankou uzavřel gólový účet domácích v 90. Vopálenský a pelhřimovští fotbalisté se tak mohli radovat z tříbodového zisku.

Nejlepšími hráči utkání byli vybráni za hostující tým záložník s číslem 5 na zádech Jakub Tomek a v domácím dresu se nejvíce líbil benjamínek a-týmu - brankář David Leška.

Příští utkání sehrají pelhřimovští v posázavské kotlině na hřišti jedenáctého celku tabulky - SK Přibyslav (neděle 17.4.2022, 16:00hod.)