od BH dne 24.08.2022 v 19:41
Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC Kovofiniš Ledeč n/S 4:0 (3:0)

Muži | FK Maraton Pelhřimov – FC Kovofiniš Ledeč n/S 4:0 (3:0), 3. kolo KP Vysočiny, neděle 21. 8. 2022, Pelhřimov.
Branky: 3. a 47. Fialka, 20. Vopálenský, 37. Mazáč.
Rozhodčí: Patrik Svoboda – Jiří Beneš, Jaroslav Kůrka.
ŽK: 1:1.
160 diváků.
Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek (74. Adam), Šimon, Fikar (82. Moravec M.) – Fialka, Poul, Vopálenský (32. Morava), Točík – Viktora, Mazač (74. Honzl).
Domácí fotbalisté na svého soupeře z Havlíčkobrodska od úvodních vteřin doslova vlétli. Skóre otevřel ve 3. minutě Fialka, když zužitkoval míč od Točíka – 1:0. V 7. minutě dostal luxusní přihrávku před bránu Vopálenský, ale brankář Ledče Bezděk byl na svém místě, neúspěšný byl při dorážce i Fikar. První standardní situaci měli hosté v 11. minutě, kdy zahrávali rohový kop, míč na přední tyči odkopl do bezpečí obránce Pelhřimova. Ve 12. minutě domácí pěkně zakombinovali a akci zakončil Vopálenský střelou zleva, gólman Ledče byl opět pozorný. Na 2:0 zvýšil ve 20. minutě po akci na pravé straně a přihrávce od Dana Poula Vopálenský a domácím už se „dýchalo“ o poznání lépe. Ve 25. minutě měli Pelhřimovští výhodu trestného kopu, proti navýšení skóre byl opět ledečský Bezděk. Ve 32. minutě musel ze hry pro zranění po nedovoleném zákroku odstoupit Vopálenský a nahradil ho Morava. Chvíli na to faulovali i domácí a trestný kop tentokráte mohli rozehrát hostující fotbalisté. Nepříjemnou skákavou střelu Holický zlikvidoval. Ve 37. minutě se prosadil střelou zprava Mazáč a zvýšil tak vedení svého týmu na 3:0. Čtyři minuty na to uviděl žlutou kartu za zákrok na půli hřiště Vacek, k míči se postavil ledečský Toula. Jeho centr našel ve vápně pouze hlavu domácího fotbalisty a hostům se nevydařila ani střela z odrazky. Těsně před koncem první půle byl u levé postranní čáry faulován Fialka, centr Točíka ale nikdo z jeho spoluhráčů nezužitkoval a hosté stihli míč odhlavičkovat do bezpečí. Do šaten tak šli spokojenější domácí fotbalisté za stavu 3:0.
Do druhé půle nastoupili hosté se dvěma změnami v základní sestavě. Píšku a Stehna nahradili Martínek a Horký. Domácí fotbalisté nastoupili ve stejném složení, jako v první půli. Úvod chytli lépe Ledečtí, a to když nejdříve se Pelhřimovští dopustili faulu a k následně nařízenému trestnému kopu se postavil Vodička. Trefil ale pouze ve zdi Vacka a z výhody nic nebylo. Skórovali naopak domácí borci. Ve 48. minutě přidal svůj druhý gól v tomto utkání Jan Fialka povedenou střelou, kdy se míč odrazil od břevna do brány, a upravil tak průběžný výsledek na 4:0. V 59. minutě musel opět do akce gólman hostí Bezděk, a to, když bravurně vytáhl Fikarovu střelu zprava na roh. Následnou sérii dvou rohů ale domácí nezužitkovali, stejně tak dopadla standardka v 76. minutě a skóre tak pořád bylo 4:0 pro Pelhřimov. V pořadí již desátý roh měli domácí v 79. minutě, vybojoval jej Točík. Centr Homolky však odhlavičkoval kapitán Ledče Filip Gramer. Pěknou akci předvedli Pelhřimovští pár minut na to. Fialka přihrál míč Moravovi a ten z první pálil na Bezděka, bohužel pro svůj tým těsně vedle brány. V 85. minutě ještě Fialka odmítl hattrick, když sám před bránou trefil pouze hostujícího gólmana. Na ukazateli skóre tak zůstalo i po skončení utkání svítit 4:0 a domácí si připisují první výhru v nové sezóně.
Podle trenérů byli nejlepšími hráči zvoleni za hosty Martin Toula a z domácího mužstva Honza Homolka.
Trenér Richard Zeman: „Od první minuty jsme na hřišti dominovali, jen gólů jsme měli nastřílet víc. Zároveň jsme tentokrát zodpovědněji pracovali směrem dozadu a za rozhodnutého stavu bezpečně uhájili nulu vzadu.“