od mates dne 05.05.2019 v 18:25
Muži | FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – FK Pelhřimov 4:2 (2:2)

Muži | FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – FK Pelhřimov 4:2 (2:2), 21. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 5. května 2019, Ledeč nad Sázavou.
Branky: 16. Filip Gramer, 40. Martina Toula, 80. Martin Toula, 87. Jakub Gramer - 26. Tomáš Mazáč, 41. Lukáš Vodička (vlastní).
Rozhodčí: Ondřej Terber, Zdeněk Niederle, Michal Pfeifer, Delegát: Jan Prokeš
ŽK: 3:4.
ČK: 0:1 (87. Naniaš).
150 diváků.
Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin SkořepaJakub RejtharMichal NaniašJeníík Homolků – Tomas Jeri Jerabek, Daniel Poul – Jakub VlkPavel BendaTomáš Mazáč – Toby Mazanec (71. Andrej Fikar).

K dalšímu zápasu zajížděl náš tým na půdu Ledče nad Sázavou. Náš soupeř předchozí dvě utkání prohrál, a tak chtěl napravit svou reputaci před svými příznivci.
Zápas začal pod taktovkou domácího týmu. Během prvních deseti minut zahrávali hráči Ledče několik nebezpečných rohů, které obrana hostů zvládla ubránit. Mohlo udeřit na druhé straně. Pavel Benda pěkně prostrčil na nabíhajícího Tomáš Mazáč, ten připravil 100% šanci pro Toby Mazanec. Před ním zela prázdná brána, ale hostující útočník zamířil vedle. Otřepané nedáš-dostaneš platilo bohužel i v tomto případě. V 16 min. zahrávali domácí hráči rohový kop, který naše obrana odvrátila k ledečskému kapitánovi Nepovímovi. Ten centroval zpět před branku a osamocený hráč neměl problém poslat hlavou míč za brankáře Luky Holický. O 10 min později bylo vyrovnáno. Po kombinaci na pravé straně mezi Jakub Vlk a Martin Skořepa, poslal druhý jmenovaný přízemní centr před bránu, kde ho do branky dorazil Tomáš Mazáč. Další změny skóre se diváci dočkali ve 40. min. Po dlouhém nákopu pelhřimovští propadli na pravé straně. Domácí záložník Toula potáhl míč až do naší šestnáctky, kde zasekl a obloučkem překonal našeho brankáře. Hned po rozehrávce přišel smolný okamžik pro domácího stopera. Martin Skořepa vyslal dlouhý balón do domácí šestnáctky a dezorientovaný domácí zadák si hlavou dal vlastní gól. Do konce poločasu se nic dalšího nepřihodilo, a tak se šlo do kabin za stavu 2:2.

Do druhého dějství chtěli hosté vstoupit aktivně a co nejdříve vstřelit vedoucí branku. To se ovšem nedařilo a tak se hrálo především ve středu pole. Do šancí se hosté dostávali po nepřesnostech domácích a aktivním napadání, ale finální fáze nebyla podle jejich představ. Domácí hráli svoji hru, nakopávané míče na rychlonohé útočníky, ale ke vstřelení gólu to nevedlo. Až v 80. minutě se dostal míč na pravou stranu a po centru do vápna se k odraženému míči dostal domácí Toula, "propálil" vše co mu stálo v cestě a vsítil svůj druhý gól na 3:2. Hosté se nevzdali a vrhli všechny síly do útoku. V 87. minutě, po rychlém protiútoku, bohužel skórovali domácí po čtvrté. Vztek si hostující obránce Michal Naniaš vybil tím, že zakopl míč, dostal druhou žlutou kartu a zápas pro něho skončil předčasně. Pelhřimov v důležitém duelu neuspěl, musí se soustředit na další zápasy a doufat v zaváhání týmů z popředí tabulky.

V příštím kole naši hráči hrají doma utkání Muži | FK Pelhřimov – TJ Nová Ves u N. Města na Mor.. Jako tradičně, v neděli odpoledne na hlavním hřišti v Nádražní ulici.