od BH dne 03.04.2023 v 19:36
Muži | FK Kovofiniš Ledeč n/S – FK Maraton Pelhřimov 0:1 (0:0)

Muži | FK Kovofiniš Ledeč n/S – FK Maraton Pelhřimov 0:1 (0:0), 16. kolo Krajského přeboru Vysočiny, neděle 2. 4. 2023, Ledeč nad Sázavou.

Branka: 77. Vlk.

Rozhodčí: Karel Straka - Jiří Beneš, Věra Soukupová.
Diváci: 100.
ŽK: 3:2.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech, Adam, Šimon, Mazač (52. Vlk), Vacek, Niederle, Homolka, Viktora, Vopálenský (73. Honzl), Fialka (90. Skořepa).

V Ledči rozhodl navrátilec Vlk
Po zranění se vracející Jakub Vlk rozhodl o nejtěsnějším vítězství v Ledči nad Sázavou a Maraton po dvou odehraných jarních kolech navýšil svůj náskok v čele tabulky krajského přeboru na 10 bodů.
Pod ledečským hradem se hrálo vyrovnané utkání, favorit se proti agresivně hrajícímu soupeři prosazoval ztěžka a při zakončení nadějně vyhlížejících útoků chyběl pelhřimovským útočníkům větší důraz. Štěstí měli hosté ve 20. minutě, kdy po přetaženém centru hlavičkoval do břevna osamocený mladík Stehno. Utkání nakonec rozhodl střídající Vlk, který po přenesení hry Niederlem a zpětné přihrávce Viktory procedil míč brankáři mezi nohama. Svou chybu ledečský strážce svatyně napravil pět minut před koncem, kdy zblízka vychytal nejlepšího hráče vítězů Poula.

„Upachtěné a těžce se rodící vítězství s houževnatým a tvrdě hrajícím soupeřem. Z pohledu tabulky velmi důležitý výsledek,“ poznamenal krátce trenér Richard Zeman.