od dne 15.06.2019 v 20:50
Muži | FC Velké Meziříčí B – FK Pelhřimov 1:3 (1:3)

Muži | FC Velké Meziříčí B – FK Pelhřimov 1:3 (1:3), dohrávané 14. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, sobota 15. 6. 2019, Velké Meziříčí.
Branky: 16. D. Krčál – 8. a 10. Tomáš Mazáč, 30. Tomas Jeri Jerabek.
Rozhodčí: Luboš Rygl – Milan Šimek, Ondřej Půlpán.
ŽK: 2:1.
53 diváků.
Sestava FK PelhřimovJan Sochor – Jakub VlkJakub RejtharMichal NaniašJeníík Homolků (K) – Daniel PoulTomas Jeri Jerabek – Toby Mazanec (75. Martin Kostroun), Vojta PoulTomáš Mazáč – Pavel Benda.

V sobotním horkém odpoledni odjel náš A tým do Velkého Meziříčí ke svému poslednímu utkání letošní sezony. Bohužel jak už to v týmu Pelhřimova v jarní části bývá zvykem, opět se museli řešit omluvenky hráčů ze zdravotních důvodů – na zápas neodcestovalo kvinteto Luky HolickýJiří KordíkMartin SkořepaKuba Chadim a Honzík Bumbálek.

K samotnému utkání tým hostů přistoupil však velmi aktivně a i přes opravdu velmi teplé počasí zahájili utkání borci v bíločerném ve velkém stylu. Od prvních minut mužstvo potvrzovalo roli favorita a na hřišti jasně dominovalo. Hned v 8. minutě otevřel skóre po kombinaci ve středu pole a průnikové přihrávce za obranu od D. Poula Tomáš Mazáč, a to krásnou tvrdou střelou zprava z cca 14 m pod horní břevno přední tyče. Hned o 2 minuty později tentýž hráč rozvlnil síť podruhé, když dlouhý pas za obranu od Rejthara směroval na zabíhajícího Jeřábka, který se snažil prodloužit jej hlavou za sebe na Mazáče. Na míč sice nedosáhl, ten ovšem propadl k Mazáčovi. V následné akci těchto 2 hráčů proti 3 obráncům domácích, Jeřábek roztáhl náběhem obranu a Mazáč udělal poslednímu obránci na hranici půlkruhu kličku do středu pole a obstřelil brankáře na zadní tyč. Hostující hráči se snažili dodržovat taktické pokyny trenéra a dařila se jim zejména postupná kombinace. Dostávali se do zakončení a neustále si vytvářet situace ohrožující domácí branku. V 16. minutě přišlo první větší zaváhání, hosté lehkovážně ztratili míč ve středu hřiště. Toho se okamžitě zmocnili domácí středopolaři a předvedli ukázkově sehranou brejkovou situaci. Balon nakonec doputoval až ke kapitánovi domácích, a ten nikým nekrytý nedal Sochorovi žádnou šanci a snížil stav utkání na 1:2. Ve 30. minutě předvedl svou typickou individuální akci Pavel Benda. Obešel dva hráče soupeře a krásnou přihrávkou za domácí obranu našel sprintujícího Tomas Jeri Jerabek, který uklidil míč do branky za bezmocného domácího brankáře. Po zbytek prvního poločasu se hra odehrávala podle not hostujícího celku bez výraznějších gólových příležitostí.

Do druhého dějství nastoupili domácí ve svižném tempu s odhodláním favorita ještě potrápit. Vytvořili si herní převahu, která však měla jepičí trvání v podobě úvodních 5 minut. Vyvrcholila samostatným nájezdem z levé strany, střelu domácího forvarda ale svým pohotovým zákrokem vyrazil hostující brankář Sochor nad břevno. Po této ojedinělé situaci převzali iniciativu utkání pevně do své moci opět hráči Pelhřimova a prakticky do závěrečného hvizdu si výsledek s přehledem pohlídali. Pelhřimovští si ještě vytvořili 3 brankové příležitosti, ty však nedokázali přetavit ve čtvrtou branku v domácí síti. V teplém počasí měl celý zápas slušné tempo, o které se postarala obě mužstva.

Tento zápas byl zároveň posledním utkáním našeho nejzkušenějšího a také nejstaršího hráče týmu Tomas Jeri Jerabek, který své účinkování v A týmu Pelhřimova zakončil stylově – spolehlivým výkonem okořeněným vstřelenou brankou, která byla zároveň symbolicky i poslední brankou našeho týmu v tomto soutěžním ročníku.

Tým mužů FK Pelhřimov obsadil v sezóně 2018/2019 Krajského přeboru Vysočiny konečné 2. místo. Nestačil jen na suveréna jarní části, tým SK Bystřice nad Pernštejnem. Toho sice ve druhém zápasu jara na domácím hřišti pelhřimovský celek jasně předčil, ale od té doby bystřičtí neztratili už ani jeden bod a zaslouženě se stali přeborníkem kraje.