od BH dne 29.08.2022 v 21:58
Muži | FC Velké Meziříčí B – FK Maraton Pelhřimov 1:1 (0:0)

Muži | FC Velké Meziříčí B – FK Maraton Pelhřimov 1:1 (0:0), 4. kolo KP KFS Vysočiny, neděle 28. 8. 2022, Velké Meziříčí.
Branky: 85. Štourač – 61. Mazáč
Rozhodčí: Soukupová – Straka, Pavelec.
Delegát: Šoukal.
ŽK: 3:1.
ČK: 1:0 (36. Adam)
Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Vopálenský (46. Blokeš), Niederle, Poul, Fikar (46. Morava) – Mazáč (62. Honzl), Fialka.
Nedělní utkání fotbalistů Pelhřimova na půdě juniorky Velkého Meziříčí by se bezesporu dalo pojmenovat jako festival neproměněných šancí ze strany hostů.
Již v 1. minutě musel po centru Marka Malaty zasahovat Holický a míč vytáhnout na roh. Ten domácí fotbalisté nezahráli ideálně, a tak hosté standardku ubránili. O tři minuty později vybojoval roh pro hosty Mazáč. Zahrál jej Niederle, ale Dubec míč vyboxoval před sebe, k střele z odrazky měl nejblíže Fikar, domácí ho k ní nepustili. V 8. minutě po spolupráci Fialky s Viktorou pálil z první Niederle, Dubec ale byl pozorný. Velikou příležitost otevřít skóre utkání měli Pelhřimovští ve 14. minutě, když nejdříve Homolka přihrál míč Fialkovi, proti němuž vyrazil stoper domácích, bohužel pro něj ale podklouzl a Fialka se ocitl sám před gólmanem. Trefil pouze jeho a tak stav utkání byl stále 0:0. I následující minuty přinesly tlak ze strany hostujícího celku, v 17. minutě musel po střele Niederleho zasahovat Dubec a ve 20. minutě pálil těsně vedle po přihrávce Mazáče Fikar. Ve 22. minutě kopali hosté trestňák nařízený po faulu na Fialku u levé lajny. Rozehrál ji Niederle, domácí se ale pohromě ubránili. Stejně tak o dvě minuty později, když měli hosté další roh, centrovaný míč odhlavičkoval Sysel. Domácím dělal hodně problémy Mazáč, nejprve ho ve 29. minutě nedovoleně zastavil Bílý a o dvě minuty později ho unikajícího na bránu zezadu podrazil Štourač, za což se mu zažlutilo před očima. Hosté měli k dobru zajímavou standardní situaci. Niederlemu se centr do vápna vydařil, ovšem Dubec byl pohotovější, než pelhřimovští hlavičkáři, a sebral jim míč před očima. Ve 32. minutě po hlavičce Mazáče byl v akci opět domácí brankář a míč vyrazil na roh. I z dalšího rohu ale hostující hráči gól vytěžit nedokázali. Ve 35. minutě fauloval Bílý na půli hřiště Fialku a rozehrávali tak hosté. Na konci celé akce byl další vybojovaný rohový kop – na zadní tyči číhající Poul však pálil vedle. Ve 39. minutě se musel předčasně do šaten odebrat Adam, když předtím uviděl rovnou červenou kartu za kopnutí soupeře po odehrání míče. Ve 41. minutě mohl jít Mazáč sám na bránu, byl ovšem nedovoleně zastaven a hosté měli další standardku, Viktora neměl přesnou mušku. V pořadí sedmý roh měli hosté ve 44. minutě, i zde obětavě hrající domácí obrana zafungovala a branku nepřipustila. Poločas tak zůstal 0:0.
Do druhého dějství vstoupili hosté se dvěma změnami v základní sestavě. Již ve 47. minutě Niederleho přihrávku před bránu zblokovali domácí na roh. Protože ale následně hosté hlavičkovali mimo bránu, následoval pouze odkop od brány Dubce. V 52. minutě ubránili domácí i v pořadí devátý roh hostujícího celku a vyrazili do protiakce, kterou zastavil nedovoleně Viktora a uviděl za to žlutou kartu. Domácí fotbalisté se po následné rozehrávce do brankové příležitosti dokázat nedostali. Série dalších dvou rohů pro Pelhřimov přišla kolem 57. minuty, po tom prvním si nejprve málem dali domácí gól sami, když hlavou trefil míč Bílý. Naštěstí pro něj šel míč na další roh. Po jeho zahrání Poul přestřelil bránu a tak domácí gólman ani nemusel zasahovat. Velká příležitost dát první branku v utkání přišla v 59. minutě, kdy hosté nedokázali nadvakrát protlačit míč do brány. Podařilo se to až o 2 minuty později obětavě hrajícímu Mazáčovi – 0:1. V 68. minutě vyzkoušeli pozornost hostujícího brankáře Holického i domácí hráči. Štourač ale neměl přesnou mušku. Druhou branku mohli Pelhřimovští přidat v 74. minutě, kdy po zemi těsně vedle střílel Blokeš. V 81. minutě uviděl za faul na Moravu žlutou kartu domácí Havlík, nařízený trestný kop hosté opět nezužitkovali. Trest za zahození několika vyložených brankových příležitostí ze strany Pelhřimova přišel 5 minut před koncem utkání, kdy hosty zmrazil Leo Štourač – 1:1. V 88. minutě ještě po přihrávce Homolky pohotově vystřelil Honzl, bohužel pro hosty míč letěl vedle levé tyče. Závěrečný tlak hostujícího celku již branku nepřinesl a tak body se za remízu 1:1 zaslouženě dělily.
Trenér Richard Zeman: „Málo vídaným způsobem jsme prohýřili veliké množství gólových příležitostí a za to, jak lehkomyslně jsme k zakončení v prostoru brankoviště přistupovali, nás stihl spravedlivý trest v podobě vyrovnání a další hloupé bodové ztráty.“