od BH dne 14.06.2022 v 18:07
Muži | FC Velké Meziříčí B – FK Maraton Pelhřimov 0:1 (0:0)

Muži | FC Velké Meziříčí B – FK Maraton Pelhřimov 0:1 (0:0), 26. kolo KP Vysočiny, sobota 11. 6. 2022, Velké Meziříčí.

Branka: 90. Blokeš

Rozhodčí: Radim Holub - František Porupka, Jiří Beneš.

70 diváků.

ŽK: 1:1

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Šimon, Kostroun, Vlk – Poul V., Benda, Viktora, Vopálenský (72. Honzl) - Blokeš, Morava (81. Vacek).

Poslední utkání sehráli pelhřimovští fotbalisté proti juniorce Velkého Meziříčí. Rozlučka se sezónou 2021/2022 dopadla nakonec lépe pro hosty. Výhru jim trefil v samotném závěru Blokeš.

V úvodních minutách utkání mohli diváci vidět spíše oboustranně opatrný fotbal s minimem vážnějších gólových šancí. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Přesto ale hosté ve 12. minutě pěkně zakombinovali a akci zakončil skákavou střelou po zemi Viktora, ta však neměla potřebnou razanci. Domácí mohli udeřit téměř z protiakce, kdy si po pravé straně naběhl Mirek Malata, přihrál před bránu Chalupovi, ten z velmi výhodné pozice přestřelil Holického bránu. Ve 22. minutě zahrávali Pelhřimovští roh, ten se jim bohužel nevyvedl dle představ a skóre tedy stále bylo 0:0. O chvíli později zachytil nebezpečný náběh Marka Malaty po straně dorostenec Morava a byl z toho alespoň roh pro domácí juniorku. Hosté se ubránili, a naopak vyrazili do brejku. Bohužel finální přihrávka Bendy před bránu byla moc dlouhá a gólman Meziříčí jí stačil, i když nadvakrát, zlikvidovat. Ve 27. minutě se v šanci ocitl Vopálenský, obránce domácího týmu ale stačil míč zblokovat na roh. Hostům zatrnulo o 4 minuty později, kdy Mirek Malata překonal Holického, naštěstí pro pelhřimovské z brány stihl míč vykopnout Vlk. Následně domácí zahrávali nakrátko rohový kop, akce byla zakončena faulem Blokeše a tak přišla další standardka. Po centru hlavičkoval mimo bránu Pelhřimova Sysel. Do konce prvního poločasu přišla ještě jedna větší šance skórovat pro hosty, když se gólmana domácích prvně snažil překonat Homolka, poté z dorážky Vopálenský, jeho střelu ale domácí uklidili na roh. Tuto standardku hosté nevyužili a poločas tedy zůstal bezgólový.

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn v základních sestavách. Ve 49. musel zasahovat pelhřimovský gólman Holický, když bravurně vytáhl střelu domácího Bendy. Obrovskou příležitost otevřít skóre utkání měl v 55. minutě Vopálenský, když se ocitl sám před meziříčským gólmanem Kolouchem. Vyběhnuvšího gólmana chtěl přehodil, ten ale míč tečoval na roh, z kterého hosté rovněž nic nevytěžili. V 73. minutě vybojoval míč Honzl, přihrál jej do vápna na Vlka a ten následně hlavičkou poslal míč nad bránu Koloucha. Úspěšným hlavičkářem se nestal ani Kostroun, když předtím Poul rozehrával v 74. minutě standardku a centrem našel právě pelhřimovského stopera. Jeho hlavičku zlikvidoval domácí brankář. O dvě minuty později nahrál Poul míč Honzlovi, ale i s jeho střelouci domácí dokázali poradit a byl z toho pouze rohový kop pro hosty. Standardku měli o pár chvil později i meziříčští fotbalisté, když se nedovoleného zákroku dopustil Vlk. Ani oni však nebyli úspěšní. A když v 89. minutě po pěkné akci trefil hostující kapitán Homolka břevno, zdálo se, že přítomní diváci se v tomto utkání žádného gólu nedočkají. Pelhřimovští ale nesložili zbraně a v 90. minutě se z dorážky, které předcházel centr Bendy a vyražení míče gólmanem Kolouchem, trefil Blokeš – 0:1. Závěrečné vteřiny již nic zásadního nepřinesly a tak hosté se rozloučili se sezónou úspěšně.

Trenér Richard Zeman: „Dokázali jsme ve svůj prospěch zlomit zápas, v němž se nám moc nedařilo. Ve druhém poločase jsme si vytvořili nějaké šance a tu poslední proměnili. Pomohlo nám rovněž vystřídání útočníka Malaty, jehož jsme nedůsledně bránili.“