od BH dne 08.06.2021 v 19:47
Muži | FC Slovan Havlíčkův Brod – FK Pelhřimov 5:5 (2:3)

Muži | FC Slovan Havlíčkův Brod – FK Pelhřimov 5:5 (2:3), přátelské utkání mužů, pátek 4. 6. 2021, Havlíčkův Brod.

Branky FK Pelhřimov: 17. a 19. Tomáš Mazáč , 23. Jakub Vlk , 77. Vojta Poul 90. Vanhasselle.

Sestava FK Pelhřimov: Holický – Honzl, Kostroun, Horký, Fikar – Mazač, Poul D., Viktora, Vlk – Benda, Blažek.

Střídali: Poul V., Skořepa, Točík, Bumbálek, Šimon, Kalina, Leška, Vanhasselle.

Další měření sil s divizním soupeřem proběhlo v pátek v rámci přípravy v Havlíčkově Brodě. Utkání bohaté na góly se neslo v duchu neproměňování vyložených šancí ze strany Pelhřimova.

Jako první se vedení ujal domácí tým, když v 16. minutě hráči Havlíčkova Brodu rychle rozehráli aut na polovině hostí, obránci si ve vápně nepohlídali útočníka domácích a ten nedal gólmanovi Holickému zblízka šanci – 1:0. Pelhřimov ale odpověděl vzápětí. Chybu domácího gólmana, hrajícího hodně vysoko, potrestal v 17. minutě nekompromisně Mazáč – 1:1. Rozjetí hosté mohli vzápětí přidat další gól, když v 18. minutě postupoval sám na gólmana, překonat jej ale nedokázal. Pelhřimov v tu dobu svého divizního soupeře již přehrával, v 19. minutě se trefil opět Mazáč a strhl tak vedení v zápase na stranu svého týmu – 1:2. O čtyři minuty později využil samostatné akce Vlk a navýšil skóre na 1:3. Ve 28. minutě se mohlo skóre opět měnit ve prospěch Pelhřimova, to ale Blažek po samostatném úniku jen těsně minul havlíčkobrodskou branku. Stejný hráč se ocitl v šanci ještě ve 32. minutě, gólman ale jeho pokus vyrazil na roh. Ve 42. minutě se projevilo staré známé pravidlo nedáš-dostaneš, a na 2:3 snížil domácí Žíla, když si poradil ve vápně s několika hráči Pelhřimova. Ve 45. minutě ještě mohl skóre ve prospěch Pelhřimova navýšit Mazáč, ve vyložené šanci ale minut havlíčkobrodskou bránu. Poločas tak skončil 2:3 ve prospěch Pelhřimova.

Druhý poločas začali aktivněji domácí, v 50. minutě nechali vyniknout hostujícího gólmana Holického, který šanci domácího útočníka s přehledem vyrazil. V 51. minutě zahrál Mazáč ve vápně rukou a kopala se penalta, tu domácí hráč poslal na opačnou stranu, než kam se položil hostující gólman, a bylo vyrovnáno 3:3. Strhnout vedení opět na stranu Pelhřimova mohl v 54. minutě Točík, jeho střela zprava ale mířila vedle levé tyče brány domácího gólmana. Skóre se měnilo až v 75. minutě, kdy domácí zahrávali trestný kop a dorážející hráč přehodil hostujícího gólmana Lešku – 4:3. Pelhřimov se ale jen tak nevzdal, již v 77. minutě vyrovnal na 4:4 V. Poul a bylo zaděláno na „hokejový“ výsledek utkání. Aktivní hosté byli blízko dalšímu gólu v 84. minutě, kdy se v šanci ocitl Vlk, na penaltě ho ale zastavil gólman domácích. Téměř z protiakce naopak skórovali domácí, to se psala 85. minuta – 5:4. Pelhřimov ale nechtěl s Havlíčkova Brodu odjíždět jako poražený a rval se až do konce, snaha a důraz hostujících hráčů ve vápně Havlíčkova Brodu byla oceněna gólem v poslední minutě utkání, když na konečných 5:5 upravil pelhřimovský Vanhasselle.

Poslední utkání sehrají Pelhřimovští již ve středu 9.6.2021 na půdě Vlašimi. První utkání v rámci letní přípravy na novou sezónu začne A tým svou účastí na turnaji v Žirovnici - Perleťový pohár (17. 7. 2021.