od BH dne 19.02.2023 v 20:15
Muži | FC Slovan Havlíčkův Brod – FK Maraton Pelhřimov 3:1 (1:0)

Muži | FC Slovan Havlíčkův Brod – FK Maraton Pelhřimov 3:1 (1:0), přípravné utkání mužů, 18. 2. 2023, Havlíčkův Brod.

Branka FK Maraton Pelhřimov: 47. Niederle.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Skořepa – Morava (46. Hotovec), Niederle, Poul D. (Poul J.), Viktora – Fialka (46. Honzl), Mazáč (75. Adam).
Domácí divizní tým začal utkání velmi aktivně, do koncovky se ovšem moc nedostával. Pelhřimovští dostali slovo v 9. minutě, kdy kopali roh. Na centrovaný míč si naskočil Niederle, avšak hlavičkoval pouze do autu. O dvě minuty později měli možnost rohového kopu i domácí, Holický byl pozorný. Stejně si poradil i s hlavičkou domácího útočníka ve 13. minutě opět po rohovém kopu. Hosté si vytvořili slibnou gólovou příležitost ve 25. minutě, kdy Homolka přihrál míč Niederlemu. Ten vypálil z první, bohužel brodskou bránu přestřelil. Kolem 30. minuty měli domácí opět několik slibně vypadajících náběhů, bohužel pro ně bez koncovky. Skóre se poprvé měnilo ve 35. minutě, kdy ve vápně fauloval domácího hráče Skořepa a následně nařízený pokutový kop domácí proměnili 1:0. Takovým výsledkem i skončil první poločas.

Druhý poločas začali hosté lépe. Chvíli po změně stran ztratili domácí na kruhu míč, toho využil Niederle a střelou „z první“ překonal havlíčkobrodského gólmana, bylo vyrovnáno 1:1. V 57. minutě měli domácí fotbalisté výhodu dalšího rohového kopu. Hosté si s touto situací dokázali poradit a míč uhráli do autu. Nápor domácích fotbalistů pokračoval, v 62. minutě si vytvořili šanci, na jejímž konci ale střelci chyběla přesná muška. O minutu později se ozvali Pelhřimovští, a to když dostali výhodu standardky – dalšího rohu. Ten ovšem zahráli do autu. V 65. minutě přišel další rohový kop pro Pelhřimov, rozehrál ho Niederle, Poul na zadní tyči bohužel pro hosty ideálně netrefil míč a následně se tak rozehrávalo od brány domácích. Ke změně skóre došlo chvíli poté na druhé straně, v 66. minutě potrestali brodští fotbalisté nedůraz při bránění v týmu soupeře – 2:1. Od tohoto okamžiku byli domácí na koni. Pelhřimovští ale vzdorovali, například v 75. minutě si s rohovým kopem poradil Holický, když nebezpečný centr vyboxoval před sebe. V 90. minutě byl ale na hlavičku domácího hráče již krátký a ten tak upravil skóre na konečných 3:1.