od xjert02 dne 25.08.2019 v 15:28
Muži | FC Slavoj Žirovnice – FK Pelhřimov 0:4 (0:1)

 

Muži | FC Slavoj Žirovnice – FK Pelhřimov 0:4 (0:1), 4. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, sobota 24. 8. 2019, Žirovnice.
Branky: 42. a 77. Mázáč, 53. Chadim, 67. Mazanec.

Rozhodčí: Rosický – Porupka, Doskočil.
ŽK: 3:1.
220 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin SkořepaJakub RejtharJiří KordíkJeníík Homolků – D. Poul (K), Jakub Vlk (75. Vojtěch Šmíd (90. Honzík Bumbálek)), Michal NaniašVojta Poul (70. David Viktora) – Kuba Chadim (64. Toby Mazanec), Tomáš Mazáč (84. @Lukáš Bednář).

V sobotním odpoledni pelhřimovští hráči nastoupili ke třetímu mistrovskému utkání na hřišti v Žirovnici, kde chtěli potvrdit svoji dobrou formu, prodloužit minuty bez inkasované branky a odčinit poslední porážku 3:0 z minulé sezóny. 
Na začátku zápasu se Pelhřimov nedokázal dostat ke své kombinační hře a většina útočných akcí končila v přechodové fázi. Ve 4. minutě se po centru Tomáš Mazáč z levé strany v pokutovém území připravoval k hlavičce hostující Jakub Vlk, byl sražen k zemi, ale píšťalka hlavního arbitra zůstala němá. Domácí hráči hrozili hlavně po dlouhých nákopech za obranu hostů, ale pelhřimovská defenzíva společně s brankařem Luky Holický dokázala vše zlikvidovat. Po dobrém napadání domácí obrany ve 42. minutě, vyhraných soubojích Michal NaniašVojta Poul a Martin Skořepa, se dostal míč na pravou stranu až ke kopačkám Kuba Chadim. Hostující útočník našel na levé straně Tomáš Mazáč, který druhým dotykem propálil vše co mu stálo v cestě a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Do druhého poločasu hosté nastoupili s tím, že chtějí přidat na důrazu, rychlosti a navýšit počet vstřelených branek. Začátek druhé půle hosté drželi míč a kontrolovali hru. V 53. minutě po sólu Jeníík Homolků a následném centru si na míč naskočil Kuba Chadim a hlavou zařídil druhý gól v domácí síti. Poté se hra se lehce přitvrdila a přišly na řadu ostré zákroky převážně ze strany domácích hráčů. Hosté ale nepolevili a v 67. minutě zvýraznili skóre. Postaral se o to Toby Mazanec, když mu míč opět připravil dobře hrající Jeníík Homolků. Čtvrtý gól vsítil po centru z pravé strany od Šmída Tomáš Mazáč a připsal si po týdnu znovu dva zásahy. Poslední čtvrthodinku už hosté kontrolovali hru a soustředili se hlavně na udržení dalšího čistého konta. To se nakonec podařilo a Pelhřimov má po 3 výhrách v řadě, plný bodový zápis a čistý štít se skóre 10:0.

V příštím kole se FK Pelhřimov opět představí před vlastními fanoušky, když přivítá na hřišti v Nádražní ulici tým TJ Sokol Bedřichov.