od BH dne 17.10.2022 v 19:04
Muži | FC Rapotice – FK Maraton Pelhřimov 1:4 (1:3)

Muži | FC Rapotice – FK Maraton Pelhřimov 1:4 (1:3), 11. kolo Krajského přeboru KFS Vysočiny, sobota 15. 10. 2022, Rapotice.

Branky: 40. Laš Milan – 17. a 69. Niederle, 35. a 42. Morava

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Morava (80. Honzl), Niederle, Poul, Vopálenský (72. Adam) – Fialka (72. Blokeš), Mazáč (83. Moravec M.).

ŽK: 1:0.
Rozhodčí: Rosický – Machát, Porupka.

Další utkání v rámci Krajského přeboru Vysočiny sehráli Pelhřimovští na půdě dalšího nováčka soutěže, v Rapoticích. Lépe začali hostující fotbalisté, již v 1. minutě vybojovali roh a gólman domácích si připsal první zákrok. O dvě minuty později měli Pelhřimovští další rohový kop, který vybojoval Fialka. Rozehrál jej Homolka, domácí i tuto standardku ubránili a míč odhlavičkovali směrem od brány. Ani z dalšího rohu v 5. minutě utkání hostující tým branku nevytěžil, když Vopálenský hlavičkoval mimo bránu. Domácí se osmělili v 7. minutě, kdy na bránu Holického vystřelil Palát, naštěstí pro hosty ale neměl přesnou mušku a mířil nad. V 9. minutě vyslal Poul dlouhý pas na Homolku, ten přihrál míč Moravovi, domácí však stihli zatáhnout za záchrannou brzdu a míč uklidili na roh. Na centrovaný míč si nejvýše vyskočil stoper Šimon, ale hlavičkoval nad bránu Tomáše Laše. V 11. minutě nejdříve hosté faulovali u rohového praporku a rozehrávali tak domácí, centr odvrátil Poul. Standardku měli po chvíli i pelhřimovští fotbalisté, když v 16 minutě byl nejdříve nedovoleně zastaven Dan Poul. Standardku, kterou rozehrával Niederle, ale rápotičtí fotbalisté dokázali ubránit a stav utkání tak byl stále bezgólový. V 17. minutě fauloval domácí kapitán Milan Laš střelce hostí Mazáče, uviděl žlutou kartu a hosté následně zahrávali před vápnem trestný kop. Přímo z něj se nádherně trefil Niederle a potrestal tak nedovolený zákrok na svého spoluhráče v šanci – 0:1. Ve 22. minutě musel prudkou přihrávku Fialky před bránu odvrátit domácí gólman na roh, ani ten Pelhřimovští v gól přetavit nedokázali. Ve 30. minutě musel opět zasahovat domácí gólman Tomáš Laš, když nejdříve Niederle našel centrem Mazáče a jeho hlavičku na bránu vytěsnil brankář Rapotic na rohový kop. Ten zůstal ze strany hostí nevyužit. Skóre se podruhé měnilo ve 35. minutě, kdy Morava prostřelil po zemi chumel hráčů – 0:2. Druhé brance ještě předcházela přihrávka Mazáče na Vopálenského, který vystřelil na bránu, jeho pokus Laš ještě zlikvidoval. Ve 40. minutě měli šanci na snížení stavu i domácí, střelu Sobotky ale zblokoval Vacek na roh. Ten rozehrál po zemi Durajka a kapitán domácích Milan Laš odčinil žlutou kartu gólem na 1:2. Hosté ale odpověděli vzápětí. Střelu Moravy ještě tečoval domácí obránce – 1:3. Takovýto stav zůstal na světelné tabuli i po ukončení prvního poločasu.
I druhou půli začali aktivněji hostující hráči. Ve 47. minutě zatáhl po pravé straně míč Viktora, přihrál jej před bránu Mazáčovi, jeho následnou střelu domácí zblokovali na roh. Domácí vyslali pozdrav na Holického ve 48. minutě, kdy pálil Adamenko a Holický vytáhl míč na roh. Rápotičtí fotbalisté tuto standardku ke snížení skóre nevyužili. O minutu později domácí faulovali u rohového praporku, standardku rozehrál Niederle, jeho centr odhlavičkoval do bezpečí kapitán domácích. V 55. minutě přišel další rohový kop pro hostující tým, zasahovat musel opět brankář Tomáš Laš. Že je Pelhřimov pomalu týmem „rohových kopů“ se potvrdilo v 58. minutě, kdy nejdříve faulovaný Mazáč ještě stihl vystřelit na bránu, míč ale domácí uklidili právě na roh. Standardku zahrával Niederle a hlavičkoval následně mimo bránu Fialka. V 60. minutě Pelhřimovští nezahráli ideálně další standardku a domácí mohli jít do brejku, bohužel pro ně se k finálce nedostali a Holický stihl míč odkopnout do bezpečí. V 63. minutě vybojoval pro Pelhřimov další roh Dan Poul. Čtvrtá branka pro Pelhřimov také z něj nepadla. Domácí mohli snížit v 66. minutě, Kučera se trefil pouze do boční sítě hostující brány. Síť se naopak zatřepetala o necelé tři minuty později na druhé straně, kdy se prosadil Niederle a rázem to bylo 4:1 pro hostující Pelhřimov. Do konce utkání již žádná branka nepadla, hosté si již třígólový náskok pohlídali a připsali si tak do tabulky další tři body. Domácí se prezentovali sympatickým výkonem, chtěli hrát fotbal a i přes nepřízeň počasí byla v Rapoticích v pěkném areálku skoro uprostřed lesa příjemná atmosféra, kterou ocenil i trenér rezervy, sledující výkon případných posil pro nedělní utkání svého týmu.

Střely mimo bránu: 3:4.
Střely na bránu: 2:12.
Rohy: 2:10.
Fauly: 9:8.
Ofsajdy: 4:4.

Trenér Richard Zeman: „Tentokrát jsme tříbodový zisk opřeli o kompaktní týmový výkon. A to zejména v prvním poločase, kdy hráči drželi stanovenou taktiku. Po přestávce už jsme byli ve finální fázi útoků nepřesní.“