od mates dne 19.05.2019 v 19:17
Muži | FC Náměšť nad Oslavou / Vícenice – FK Pelhřimov 1:4 (1:2)

Muži | FC Náměšť nad Oslavou / Vícenice – FK Pelhřimov 1:4 (1:2), 23. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 19. 5. 2019, Náměšť nad Oslavou.
Branky: 11. Z. Jonák – 21., 56., 63. Tomáš Mazáč, 9. D. Poul.
Rozhodčí: Michal Stehlík – Luboš Rygl, Zdeněk Bílek.
ŽK: 2:4.
100 diváků.
Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin SkořepaJakub RejtharJiří Kordík (72. Petr Heřmánek), Jeníík Homolků (K) – Michal Naniaš – Toby Mazanec (84. Matouš), Daniel PoulTomas Jeri JerabekTomáš Mazáč – Jakub Vlk (89. Vojta Poul).

V neděli zavítal FK Pelhřimov do Náměště nad Oslavou. Byl to střet pátého respektive třetího celku krajského přeboru a hosté potřebovali bodovat, aby udrželi krok se špičkou tabulky.
Začátek také nasvědčoval důležitosti utkání. Bylo k vidění mnoho osobních soubojů a rychlá, důrazná hra. Do brzkého vedení se dostali hosté v 9. minutě. Dan Poul vystřelil z 25 metrů přesně k tyči a gólman nestihl míč vyrazit. Bohužel za pouhé dvě minuty z první standardní situaci udeřili také domácí. Centr ze strany propadl až na zadní tyč a nikým nekrytý Jonák srovnal na 1:1. Postupně se hosté dostávali více do hry a začali přebírat otěže zápasu, když dominovali středu pole a po rychlých kombinacích využívali křídelní hráče. Po jedné takové akci se ocitl v úniku Toby Mazanec, bohužel tváří tvář gólmanovi trefil pouze tyč a odražený míč uklidil obránce do bezpečí. V 21. minutě využil Kordíkova centru za obranu a špatného vyběhnutí gólmana domácích skvěle Tomáš Mazáč a lobem změnil skóre na 1:2. První poločas se poté dohrál bez vážnějších brankových příležitostí.
Do druhého dějství nastoupil FK Pelhřimov bez změn. Za vydatného deště pokračovali hosté v aktivní hře s cílem držet míč na svých kopačkách a nepouštět domácí do žádné větší gólové šance. V 56. minutě po několika výborně zvládnutých represingových situacích servíroval po individuální akci na pravém křídle Toby Mazanec střílený centr napříč malým vápnem a na zadní tyči osamocený Tomáš Mazáč neomylně zavěsil do prázdné brány. Tento gól přinesl na kopačky pelhřimovského týmu potřebný klid a od tohoto okamžiku již drželi otěže utkání pevně ve svých rukou. Navíc v 63. minutě se na levém křídle po přihrávce za obranu a rychlé kombinaci objevil na hraně pokutového území tváří tvář soupeři opět Tomáš Mazáč, přistrčil si míč do středu a přes stínícího protihráče střelou na bližší tyč dovršil svůj hattrick. Do následného, pro něj maturitního, týdne by tak měl jít v ideálním rozpoložení... ;) Zbytek utkání se nesl v bojovném duchu bez vyložených šancí na obou stranách, přičemž hostující hráči drželi ty domácí na značný odstup od své brány díky vysokému aktivnímu presinku. Pelhřimovští hráči si tak odvážejí cenné tři body z horké půdy v poslední době velmi dobře hrajícího soupeře.
V dalším kole naši hráči hrají doma okresní "derby" proti Košeticím. Jako tradičně, v neděli odpoledne na hlavním hřišti v Nádražní ulici. Derby bude obohaceno doprovodným programem