od BH dne 06.09.2020 v 19:13
Muži | FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice – FK Pelhřimov 0:1 (0:0)

Muži | FC Náměšť nad Oslavou - Vícenice – FK Pelhřimov 0:1 (0:0), sobota 5. 9. 2020, Náměšť nad Oslavou.

Branky: 62. Tomáš Mazáč .
Rozhodčí: Ondřej Terber – Ondřej Karlík, Vít Burian.
Delegát: Josef Bobek.
ŽK: 4:2.
120 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jeníík HomolkůMichal NaniašMartin Kostroun, Martin Skořepa – Tomáš Mazáč (88. Vojta Kotek), Daniel Poul, Vojta Poul (68. Blažek), Jakub Vlk (76. Toby Mazanec) – Oskar Točík (81. David Viktora), Pavel Benda.

K dalšímu utkání Krajského přeboru mužů Vysočina odjeli pelhřimovští fotbalisté do Náměště nad Oslavou, která v minulém kole porazila venku vysoko Bedřichov. Na domácím hřišti však ještě nevyhrála, a tak se dal očekávat nelehký souboj o body.

Již od úvodních minut se hrálo v poměrně svižném tempu, obrany obou týmů ovšem hrály zodpovědně, nikdo nechtěl udělat chybu. Úvodních něco málo přes 10 minut nabídlo pouze náznaky gólových šancí. Jedna vážnější přišla až ve 14. minutě utkání, když hosté vybojovali roh. Ten rozehrál Poul V., k hlavičce se dostal Kostroun, jeho pokus domácí obránci odvrátili. Následná odrazka Poulovi D. ale nesedla a pálil vysoko nad Procházkovu bránu. Ve 20. minutě přišla asi největší gólová příležitost prvního poločasu. Domácí kapitán Durajka rozehrál rohový kop, k míči se ovšem dostali hosté a rychle založili protiakci a v poměru tři na jednoho postupovali na bránu domácích. Situaci nevyřešili ideálně, domácí obránci se stihli vrátit a hostující Jakub Vlk se již k řádné střele nedostal. Další příležitost ke změně skóre byla ve 24. minutě, když Pavel Benda poslal po zemi do vápna pěknou přihrávku, Tomáš Mazáč, bohužel pro hostující tým, bránu přestřelil. Nepřesnou mušku měli i domácí. Ve 38. minutě se ke střele dostal po centru Durajky Svoboda, ale pálil nad Holického bránu. Stejně tak se mezi tyče Procházkovy brány na druhé straně netrefil ve 41. minutě Jakub Vlk. Ve 43. minutě se hosté dopustili na půli hřiště faulu, domácí hráč pohotově vystřelil rovnou z půle na bránu, ovšem odhad opravdu neměl dobrý a míč bránu minul. Minutu před koncem první půle mohli hosté měnit skóre, když Mazačovu střelu z úhlu (po samostatném úniku) vytáhl gólman domácích bravurně na roh. Po jeho rozehrání ještě vyslal pozdrav na domácí branku Poul Daniel, střela jen těsně minul branku domácích. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle nastoupily oba týmy beze změny v sestavě. Ve 46. minutě hosté faulovali na hranici pokutového území. Po dlouhé přípravě ale kapitán domácího týmu kopl míč mimo Holického bránu, skóre se ani teď ještě neměnilo. V 51. minutě vyslal do vápna pěknou přihrávku Benda, tu ale bohužel hosté nevyužili. V následujících minutách se na hřišti trochu přitvrdilo. Nikdo nechtěl udělat chybu a vypadalo to, že v zápase moc gólů nepadne. V 59. minutě hosté faulovali před vápnem a domácí měli možnost zahrání trestného kopu, mušku měli nepřesnou i tentokrát a pálili mimo bránu Pelhřimova. Skóre se měnilo v 62. minutě, když se k radosti hostujícího týmu a přítomných pelhřimovských diváků trefil útočník Tomáš Mazáč – 0:1. Hostující tým tento vedoucí gól trochu uklidnil, i tak museli Pelhřimovští nadále hrát zodpovědně, protože domácí rozhodně nic nevzdávali. Vážnější gólovou příležitost si však nevytvořili. V 70. minutě mohl vedení Pelhřimova navýšit Blažek, jeho pěkný pokus hlavičkou ovšem domácí gólman chytil. Na druhé straně hosty podržel Luky Holický, když v 79. minutě bezpečně zlikvidoval pokus domácího týmu o vyrovnání. V 86. minutě mohl výhru Pelhřimova pojistit Blažek, jeho střela jen těsně minula pravou tyč Procházkovy brány. V 90. minutě ještě hosté využili ztráty míče domácích a od půle hřiště postupoval sám na bránu Pavel Benda, na konci této veliké brankové příležitosti byla ovšem jen slabší střela vedle levé tyče branky domácích, kterou hráči Náměště stihli odvrátit do autu. Na skóre se již do konce utkání nic nezměnilo, a tak si hostující Pelhřimov připsal do tabulky další 3 soutěžní bod.
Svoji převahu v tomto utkání zužitkovali hosté pouze jedním gólem, trápilo je opět neproměňování vyložených šancí. Domácí byli nebezpečným a důrazným soupeřem.

Pavel Regásek se k utkání vyjádřil takto: Od první minuty jsme drželi více míč na kopačkách a měli herní převahu prakticky po celou dobu utkání. Bohužel jsme ještě zahodili spousty brankových příležitostí. Tentokrát musím objektivně říci, že jsme si odvezli 3 body z Náméště po zásluze."

Další díl nejvyšší krajské soutěže mužů se odehraje opět v kamenickém azylu, kde se představí soupeř z brodského okresu SK Přibyslav.