od BH dne 02.03.2020 v 15:53
Muži | FC MAS Táborsko B – FK Pelhřimov 3:4 (1:3)

Muži | FC MAS Táborsko B – FK Pelhřimov 3:4 (1:3), přípravné utkání, sobota 29. 2. 2020, Soukenik Stadion Sezimovo Ústí.

Branky FK PelhřimovDaniel Poul 3x, Fikar.

Rozhodčí: Kotalík

Sestava FK PelhřimovLuky Holický (46. Jan Sochor)- Martin Skořepa (55. Matěj Šimák), Rejthar, Jiří Kordík, Jeníík Homolků - Vojta Poul, Martin Kostroun - Andrej Fikar (46. David Viktora), Daniel PoulTomáš Mazáč - Jakub Vlk (46. Kuba Chadim)

V sobotním odpoledni zavítal FK Pelhřimov k dalšímu přípravnému zápasu, na hřiště v areálu na Soukeníku, kde změřilo své síly s FC MAS Táborsko B, který okupuje 10. místo Jihočeského Krajského přeboru.
Domácí od začátku utkání vyloženě "vlétli" na svého soupeře. Pelhřimov se postupně zvedal, nacházel odpovědi na tlak borců z Táborska, kteří si větší šanci nevytvořili. Naopak prvním týmem, který se střelecky prosadil byl ten hostující. Jakub Vlk aktivně napadal domácího brankáře, který ho uvnitř pokutového území fauloval a rozhodčí správně nařídil penaltu. Tu si vzal na starost kapitán hostů Daniel Poul a bezpečně proměnil 0:1. Hostitelé se dál snažili aktivním pohybem překvapit pelhřimovské, vytvořit si šanci a ideálně vstřelit gól. To vše se ale minulo účinkem i díky dobré hře protivníka. Po jedné z rychlých, kombinačních akcí se dostal míč do křídelního prostoru, odkud přišel přesný centr před bránu Táborska. Na konci pěkné akce byl Andrej Fikar, který se nemýlil a zvýšil stav utkání na 0:2. S většinou útočných výpadů domácích si poradil spolehlivý Luky Holický v bráně hostí. Přesto byl v prvním dějství jednou pokořen. Po ztrátě míče jednoho z hostujících hráčů, našel centr z pravé strany nepokrytého domácího útočníka, který střelou na vzdálenější tyč přeci jen prostřelil brankáře hostů a snížil na 1:2. I zbytek první půle se odehrával ve vysokém tempu. Pelhřimovu se podařilo vstřelit ještě jednu branku. Svůj druhý gól zápasu si připsal Daniel Poul a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:3.

Do druhého dějství nastoupily oba týmy s několika změnami. Na straně Táborska se jednalo o posílení týmu hráči se zkušenostmi z vyšší soutěže, ze širšího kádru A týmu. Obě mužstva si přenesla aktivitu z úvodu utkání, hra se rychle přelévala od jedné brány k druhé a bylo k vidění hned několik slibných šancí. Střídající gólman Jan Sochor se vytáhl pěkným zákrokem hned při první vážnější akci domácích - po tvrdé střele, která přišla z pravé strany. O několik minut později už ovšem neměl nárok na zmaření gólové šance domácích. Po krásné průnikové přihrávce přes celé pokutové území, kterou žádný z Pelhřimovských zadáků nedokázal zastavit, domácí dokázali snížit skóre na 2:3. Dále následoval pasáž utkání, kdy si tempo hry určovali hráči Pelhřimova. Díky skvělému napadání soupeřovy rozehrávky, nedovolili modrobílým další korekci výsledku. Naopak dokázali vytěžit další navýšení skóre. Tomáš Mazáč našel centrem z levé strany Daniel Poul, který se v podobných situací většinou nemýlí. Prostřelením gólmana zkompletoval hattrick a navýšil vedení na 2:4. Další krásný fotbalový moment zápasu nabídli hráči Táborska, kteří po kombinaci na pravé straně dokázali skórovat. Po centru do pokutového území a ne příliš důrazné obranné hře černobílých, se přesnou hlavičkou prosadil útočník domácích a snížili 3:4. V posledních minutách utkání mohl opět udeřit Pelhřimov, ale Andrej Fikar slibnou šanci neproměnil.

FK Pelhřimov podal další kvalitní výkon a navázal tak na předchozí domácí výhru s Polnou. Příští týden se na Fotbalový Stadion Za Kalvárií odehraje další přátelské utkání s tradičním rivalem, divizním A.F.C. Humpolec.

#spolecnezavitezstvim #hrasrdcem #fkpelhrimov #fkpebojuje