od BH dne 23.09.2019 v 22:19
Muži | FC Chotěboř – FK Pelhřimov 2:4 (1:2)

Muži | FC Chotěboř – FK Pelhřimov 2:4 (1:2), 8. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 15. 9. 2019, Pelhřimov.
Branky: 42., 79. Nedvěd – 13., 81. Tomáš Mazáč, 30. Jiří Kordík, 90. Kuba Chadim

Rozhodčí: Karel Straka – Jiří Beneš, Luboš Rygl.
Delegát: Jaroslav Petřivý
ŽK: 3:2.
120 diváků.

Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Jiří KordíkJakub RejtharMatěj Šimák (74. Kuba Chadim), Jeníík Homolků – David Viktora (90. Vojtěch Šmíd), D. Poul (K), Michal NaniašJakub Vlk – Tomáš Mazáč (85. Toby Mazanec), Lukáš Bednář (79. Vojta Poul).

V nedělním větrném odpoledni zavítali fotbalisté Pelhřimova do Chotěboře. Po zaváhání z minulého kola měl tým co napravovat, a tak nastoupil s několika změnami v sestavě.

Již od úvodního hvizdu bylo zřejmé, že se bude jednat o bojovné utkání plné soubojů. Pelhřimov začal velmi aktivně, hostující hráči se nebáli ostrých soubojů s domácími, což přineslo ovoce v podobě spousty vybojovaných míčů. To umožnilo zahrozit z rychlé rozehrávky do otevřené obrany soupeře. Branku Chotěboře ohrožovali hlavně rychlostně vybavení křídelní hráči, avšak chyběla kvalita ve finální fázi zakončení. Na druhé straně se domácí pokoušeli hlavně o dlouhé nákopy na vysoké útočníky, se kterými pelhřimovští obránci sváděli mnoho osobních soubojů. První gól přišel po fotbalové lahůdce v podání Tomáš Mazáč. Ve 13. minutě se postavil k exekuci rohového kopu a přímo od praporku zakroutil míč až za záda bezmocného brankáře domácích. Po skvělém začátku následovala série rychlých útoků Pelhřimova, kdy se do několika slibných šancí dostávalo trio útočníků, avšak zakončení Tomáš MazáčJakub Vlk a Lukáše Bednáře postrádalo větší přesnost. Druhý gól přišel po standartní situaci ze 30. minuty utkání. Přímý volný kop zahrával Michal Naniaš, pokusil se o tvrdou střelu, kterou však zeď domácích zpomalila. S velkým štěstím se míč ve vápně dostal k dobře postavenému Jiřímu Kordíkovi a ten se nemýlil. Pelhřimov se dostal do dvougólového vedení a vypadalo to, že má zápas pod kontrolou. A to i díky tomu, že domácí nadále hrozili pouze z dlouhých přihrávek a dobře zahrávaných standartních situací. Po jedné z nich se ve 42. minutě dokázal prosadit domácí útočník Nedvěd a snížil tak stav zápasu těsně před poločasem na rozdíl jednoho gólu. Chotěbořské hráče úspěch nabudil a poslední minuty prvního poločasu si vytvořili ještě velký tlak. V jedné z šancí před hostující brankou zasahoval fantasticky nadvakrát Luky Holický a s pomocí brankové konstrukce zabránil inkasování druhé branky. Hráči tedy šli do kabin za příznivého stavu pro hosty 1:2.

Druhý poločas pokračoval ve velmi bojovné hře obou celků. Hned v úvodu se po nedorozumění v Pelhřimovské obraně ocitl ve vyložené šanci domácí útočník Nedvěd, naštěstí pro hosty svou další příležitost v zápase nevyužil. Domácí ovšem hrozili i nadále, pravý bek Plíšek zkoušel pozornost Luky Holický tvrdou ranou zpoza vápna. Hostující gólman mu ovšem radost skvělým zákrokem překazil, kdy míč pohotovým zákrokem vytáhl na rohový kop. Domácí byli nadále nebezpečnější, nadále hrozili ze standardních situací, ovšem hostující obrana odolávala. Naopak Pelhřimov mohl po hodině hry přidat gól, který by mu dodal potřebný klid. Ovšem když už se tak stalo a Tomáš Mazáč po hezké akci uklidil míč do prázdné brány, rozhodčí byli proti a branku, pro těsné postavení mimo hru, nejlepšímu střelci hostů neuznali. A tak když se další akce Pelhřimova neujaly, přišel trest. Domácí se prosadili na levé straně, centrovaný míč si v pokutovém území našel vytáhlý útočník Nedvěd a tentokrát už se nemýlil a vyrovnal na 2:2. Pelhřimov nesložil zbraně a hned minutu poté strhl vedení zpět na svou stranu. Na levé straně se uvolnil znovu rychlonohý Tomáš Mazáč, dokázal dostat balon před bránu, kde po závaru sklepl Jakub Vlk na David Viktora. Ten i s pomocí teče jednoho z domácích obránců propálil vše, co mu stálo v cestě. Rozhodčí gól nakonec připsali Tomáš Mazáč, pravděpodobně za velmi povedený výkon. Chotěbořští se snažili vytvořit v poslední desetiminutovce zápasu tlak, ale k vážnějšímu ohrožení hostující branky už nedošlo. Na konci utkání přišel ještě jeden úder, to když střídající trio hostů rozjelo pohlednou akci. Nejprve Toby Mazanec krásně patičkou uvolnil na středu hřiště Vojta Poul, ten na nic nečekal a ihned našel krásným pasem Kuba Chadim. Hostující útočník si dobře všiml postavení domácího brankáře a prvním dotekem jej přehodil.

Pelhřimov si připsal důležité tři body na hřišti bojovně laděné Chotěboře a osamostatnil se tak na čele tabulky. Příští víkend přivítá náš tým na domácím stadionu FC Náměšť nad Oslavou- Vícenice. Určitě bude chtít odčinit poslední zaváhání s Velkým Meziříčím a udělat radost fanouškům v podobě kvalitního výkonu a dalších důležitých bodů.