od BH dne 31.10.2022 v 18:46
Muži | FC Chotěboř – FK Maraton Pelhřimov 2:6 (0:3)

Muži | FC Chotěboř – FK Maraton Pelhřimov 2:6 (0:3), 13. kolo Krajského přeboru KFS Vysočiny, neděle 30. 10. 2022, Chotěboř.
Branky: 46. Chlad, 85. Hanousek – 15. Vacek, 24. Vopálenský, 39. Morava, 52. Poul (PK), 79. Mazáč, 90. Honzl.
Rozhodčí: Karel Straka – Jiří Beneš, Miloš Dvořák.
Delegát: Josef Bobek.
ŽK: 1:2.
76 diváků.
Sestava FK Maraton Pelhřimov: Holický – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Niederle, Morava, Poul, Vopálenský (82. Adam) – Blokeš (77. Honzl), Mazáč.
Hned šest branek nastříleli pelhřimovští fotbalisté svému soupeři z nedělního utkání na umělé trávě v Chotěboři. Již v 9. minutě se mohli hosté ujmout vedení, když po přihrávce Poula střílel Blokeš. Míč letěl však těsně vedle domácí brány. V následujících minutách se boj na hřišti odehrával převážně mezi oběma šestnáctkami. Až v 15. minutě vybojovali Pelhřimovští roh, který rozehrál Homolka, na jeho centr si nejvýše ve vápně vyskočil Vacek a hlavou otevřel skóre – 0:1. V 19. minutě utekl po levé straně domácím Morava, přihrávku na nabíhajícího Mazáče ale stihl zblokovat domácí obránce a hosté se tak ke koncovce v tomto případě nedostali. Ve 24. minutě byl nejdříve ve vápně sražen Mazáč, hra pokračovala dále. Ve vápně byl nejdůraznější Vopálenský a překonal domácí obranu i brankáře – 0:2. Ve 28. minutě nejdříve u lajny fauloval Blokeš a domácí tak zahrávali standardku. Centrovaný míč letěl křížem doprava a následovala střela útočníka Chotěboře, který, naštěstí pro hosty, minul. Ve 30. minutě domácí faulovali Vopálenského. Standardku rozehrál Niederle, jeho centr pohotově odhlavičkoval domácí Neuvirt a následně míč vyvezl po straně Chlad. Hosté na polovině hřiště rodící se brejk zachytili a sami založili útočnou akci, po které pálil Mazáč. Mezi tyče se se jeho trefa nevešla. O minutu později hosté faulovali a domácí Jakeš tak mohl rozehrát trestný kop, s centrovaným míčem si poradil Viktora. Ve 35. minutě utekl středem hřiště Mazáč kapitánovi domácích, přihrál míč Blokešovi, tomu nevyšel krok a obrovskou gólovkou tak pohrdl. Ve 39. minutě se síť za zády domácího brankáře zavlnila potřetí. Vopálenský přihrál míč Mazáčovi, ten vystřelil na domácí bránu. Dobrovolný jeho pokus vyrazil, nabíhající Morava ovšem vrátil míč za jeho záda – 0:3. Těsně před odchodem do kabin ještě domácí míč doslova namazali Moravovi a ten se ocitl sám před gólmanem. Dobrovolný jeho gólovou šanci zmařil.
Do druhého poločasu nastoupili domácí fotbalisté s hned třemi změnami v základní sestavě. Pelhřimovští totálně zaspali úvod druhého dějství a domácí prakticky po rozehrání Chladem snížili na 1:3. Hosté odpověděli v 52. minutě. To nejdříve Voborník zfauloval ve vápně hostujícího Niederleho a následně nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Poul – 1:4. V 63. minutě se nedovoleného zákroku dopustil hostující Viktora a hosté měli trestný kop. Střelu Jakeše Holický bezpečně chytil. V 70. minutě poslal pěkný míč Morava křížem Mazáčovi, ten jej přepustil Vopálenskému, jehož střela rozvlnila síť, bohužel pro hosty jen tu boční. V 75. minutě se vytáhl domácí gólman Dobrovolný, když bravurně vytáhl na roh střelu Poula. Z rohového kopu hosté tentokráte branku nevytěžili. Na 1:5 zvýšil až v 79. minutě Mazáč, když se po jeho střele míč odrazil od břevna do brány. A protože hosté trochu polevili v koncentraci, domácí toho využili ke vstřelení druhé branky, kdy se prosadil zkušený Hanousek – 2:5. V 87. minutě mohl přidat další gól hostujícího týmu Adam, brankář Chotěboře ale nohou jeho střelu vyrazil. Šestý gól přidal až v 90. minutě Honzl, když nejdříve Niederle zahrával rohový kop, pro míč si vyskočil Šimon. Jeho hlavičku ještě domácí ubránili, dorážku Honzla již nikoliv – 2:6.
Trenér Richard Zeman: „Po třech trénincích jsme se s umělým trávníkem sžili velmi dobře a o osudu utkání rozhodli už v prvním poločase, kdy jsme na hřišti dominovali a řadu dalších vyložených šancí zahodili. Po přestávce už byla na hráčích cítit určitá ztráta koncentrace, ale zároveň bylo vidět narostlé sebevědomí při gólovém zakončení.“