od dne 21.07.2019 v 16:08
Muži | A.F.C. Humpolec – FK Pelhřimov 3:5 (1:3)

Muži | AFC Humpolec – FK Pelhřimov 3:5 (1:3), přípravné utkání, sobota 20. 7. 2019, Humpolec.
Branky: 17. Rejthar, 25. Mazanec, 41., 77. Poul (1. z PK), 85. Chadim.
Sestava FK PelhřimovJan Sochor (46. Luky Holický) – Andrej Fikar (46. Adam Simon), Jakub RejtharMatěj ŠimákJeníík Homolků (65. David Bartoška) – Michal Naniaš – Jakub VlkDominik Rážek (46. David Viktora), Daniel PoulDavid Zajicek (46. Jenda Matouš) – Toby Mazanec (46. Kuba Chadim).

V sobotním odpoledni se naši hráči vydali na přátelské utkání do nedalekého Humpolce. I když se jednalo pouze o přátelské utkání, zápas měl svůj náboj a bylo vidět, že si hráči mezi sebou nic nedarují. Hra byla rychlá a plynulá.
Z prvního poločasu těžili více hosté. V 17. minutě se aktivnější hra hostů vyplatila a dostali se do vedení 1:0, kdy po zahraném rohu Honzy Homolky na přední tyč pohotově zakončil Jakub Rejtar. Hra byla tvrdá a po obranném faulu si vysloužili karty jak Rejthar, tak i kapitán domácích za nadávky. V 25. minutě poslal hosty do vedení 2:0 po krásné kombinační akci několika hráčů Toby Mazanec, když z malé vzdálenosti prostřelil na přední tyči domácího brankáře. V 35. minutě domácí stáhli náskok hostů na 2:1, kdy hráč domácích dostal přihrávku do pokutového území a zakončil k levé tyči. Hosté se domáhali odpískání ofsajdu, ale podle sudích bylo vše v pořádku. V 41. minutě dostal míč za obranu David Zajíček, který už běžel sám na brankáře, načež ho domácí brankář při pokusu o obhození fauloval a byl odpískán pokutový kop. K tomu se postavil Daniel Poul a s ledovým klidem zakončil panenkovským dloubáčkem na 3:1. Za tohoto stavu skončil i první poločas a šlo se do kabin.
Do druhého poločasu nastoupili hosté v částečně pozměněné sestavě. Pelhřimovští měli míč častěji na svých kopačkách snažili se rychlou kombinaci hledat okénka v obraně domácích, bohužel bez gólového efektu. Dostali se pouze k několika zakončením ze střední vzdálenosti, které nechávali domácího brankáře klidným. V 55. minutě vytáhl Humpolec presink až k velkému vápnu hostů, kde se Šimák s Holickým snažili o konstruktivní rozehrávku. Ovšem pod tlakem domácích chybovali a pro domácí již nebyl problém dopravit balon do odkryte brány. V 65. minutě bylo ještě hůř, když zákrok pelhřimovského obránce Matouše na domácího útočníka ve vápně hostů vyhodnotil rozhodčí jako penaltový. Následnou penaltu s přehledem k tyči proměnil Daniel Šerý. Pak se hra odehrávala mezi vápny bez brankových příležitostí, a to až do 77. minuty, kdy se do role spasitele angažoval Daniel Poul a jak je jeho dobrým zvykem poslal krásnou křižnou střelu z 25 metrů do pravého horního rohu branky bezmocného domácího gólmana. Humpolečtí se po inkasovaném gólu snažili zvýšit aktivitu napadaní, ale v klidu kombinující obrana hostů v čele se stopery Naniašem a Rejtharem jim balon půjčovala pouze sporadicky. Když už to vypadalo že zápas skončí 4:3 ve prospěch hostů, tak si pohybem řekl o balon střídající Chadim, který po dlouhém nákopu gólmana Holického, letícím až za domácí obranu, neotálel a z prvního dotyku uklidil balon pod břevno domácí branky. Stanovil tak konečně skóre na 5:3 pro hosty, pro které je to tak druhý úspěšný zápas proti diviznímu soupeři.
Prozatímní statistika letní přípravy mužů – 2 zápasy, 2 výhry. Příští víkend na domácím hřišti přivítá naše hlavní mužstvo SC Amaliendorf - Aalfang. Utkání Muži | FK Pelhřimov – SC Amaliendorf-Aalfang začíná v sobotu 27.7. v 16.30 h.