od BH dne 12.02.2023 v 18:14
Muži | A.F.C. Humpolec – FK Maraton Pelhřimov 3:1 (2:0)

Muži | A.F.C. Humpolec – FK Maraton Pelhřimov 3:1 (2:0), přípravné utkání mužů, sobota 11. 2. 2023, Humpolec.

Branka FK Maraton Pelhřimov: Vopálenský.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Pech – Homolka, Vacek, Šimon, Viktora – Vopálenský, Niederle, Hotovec, Fikar – Fialka, Honzl.

Jako první se osmělili domácí divizní fotbalisté, když v 7. minutě nabíhal po levé straně Šmíd a poslal před bránu přihrávku, kterou ale zachytil gólman Pech. Pelhřimovští mohli odpovědět ve 14. minutě, když se pokusil rozhozené obrany Humpolce využít Vopálenský, z jeho zakončení byl díky teči domácího hráče pouze rohový kop. Ten rozehrál Niederle, centrovaným míčem našel na zadní tyči číhajícího Hotovce, který hlavičkoval pouze vedle Prchalovy brány. Skóre se poprvé měnilo v 18. minutě, když se domácí Havlín obtočil kolem obránce hostí a střelou na zadní tyč překonal Pecha – 1:0. Ve 27. minutě založili hosté akci po levé straně, zakončení Homolky však postrádalo potřebnou razanci a Prchal si s jeho pokusem poradil. Na druhé straně fauloval ve 31. minutě Vacek a domácí měli standardku na rohu velkého vápna. Luňáček si míč ve vápně nedokázal zpracovat ke střele a poté po závaru stihli hosté odvrátit nebezpečí na roh. Ani z něj domácí další branku nevytěžili. Ve 41. minutě fauloval Niederle a Humpolec měl další standardku, zakončení se ale nevydařilo, Pelhřimovští odvrátili míč do autu. Prozatím poslednímu celku divizní tabulky se navýšit vedení ale zdařilo dvě minuty na to, kdy se po přízemní střele na zadní tyč po akci z levé strany trefil Šmíd – 2:0. Do poločasu ještě mohl upravit skóre pelhřimovský Fialka, střílel, bohužel pro hosty, pouze vedle brány Humpolce.

Do druhé půle nastoupili hosté se třemi změnami v sestavě, hřiště opustili Fikar, Viktora a Honzl a nahradili je Skořepa, Morava a Kotek. Ve 49. minutě pelhřimovští fotbalisté faulovali a domácí tak měli další standardku na rohu velkého vápna. Za záchranou brzdu musel zatáhnout Vacek, když vyhlavičkoval míč z brány. V 50. minutě zazářil dorostenec Pech, když chytil velkou gólovou příležitost Humpolce, stav na ukazateli skóre byl tak stále 2:0 pro domácí. V 57. minutě fauloval Benáček Fialku, těsně před vápnem. Následně Niederle trefil pouze zeď a střelu z odrazky pokryl domácí gólman Prchal. Domácí se potřetí zaradovali v 62. minutě, a to když si hostující fotbalisté přihrávku před bránu srazili nešťastně do vlastní brány – 3:0. O dvě minuty později snížil na 3:1 Vopálenský, když propálil domácího Prchala. V 66. minutě Pelhřimovští pěkně zakombinovali, celá akce byla ale zakončena střelou jen těsně nad bránu domácích. Přitom se bohužel nešťastně zranil Kotek navrátivší se z hostování a musel být vystřídán. Spolu s ním střídal i Vopálenský. Na hřiště se vrátili Honzl a Fikar. V 74. minutě se opět blýskl mladík Pech, když zlikvidoval střelu domácích. Následovalo další střídání. Stopera Šimona nahradil Viktora. V 80. minutě šli Pelhřimovští po akci z levé strany do brejku a zakončoval Vopálenský. Jeho střelu tečoval na roh Kameš. Rohový kop rozehrál Niederle, našel ve vápně Skořepu, jeho hlavičku ale domácí pokryli a následoval odkop od jejich brány. V 83. minutě ještě došlo k dalšímu nucenému střídání, a to když domácí Zástěra nevybíravým zákrokem zfauloval dorostence Hotovce, za což uviděl od sudího žlutou kartu. Do hry se ještě na závěrečných pár minut vrátil Vopálenský. Na skóre už se nic nezměnilo, a tak výsledek zůstal 3:1 pro domácí tým.

Pelhřimovský trenér Richard Zeman k utkání: „Zápas se nám moc nepovedl. Nezvládli jsme zejména první poločas, kdy soupeř byl lepší. Nicméně všechny branky, co jsme inkasovali, byly laciné. Velmi mě ale mrzí zranění našich dvou hráčů, kdy nejdříve Kotek, navrátivší se z hostování, si poranil koleno a poté po nesmyslném zákroku musel být vystřídán Hotovec, který se do kádru posunul nyní v zimě z dorostu. Se slabým otřesem mozku byl ošetřen v nemocnici, ale měl by být v pořádku. Jinak ale utkání bylo vedeno velmi korektně. Každopádně soupeř byl důraznější, rychlejší a v první půli i kompaktnější. Měli jsme nyní s ohledem na zimní soustředění týden pauzu bez zápasů, ale najíždíme zpět na obvyklý režim, kdy nás každý týden čeká přípravné utkání a naše výkony musí jít nahoru.“