od dne 29.04.2019 v 19:49
Muži | FK Pelhřimov – SK Huhtamaki Okříšky 1:0 (1:0)

Muži | FK Pelhřimov – SK Huhtamaki Okříšky 1:0 (1:0), 20. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 28. dubna 2019, hlavní travnaté hřiště Pelhřimov.
Branka: 16. Jakub Vlk.
Rozhodčí: Pojezný – Havlín, Svoboda, následně za zraněného Havlína zastupoval na pozici druhého asistenta pořadatel Mazáč. Delegát: Šoukal.
ŽK: 2:0.
ČK: 0:1 (45. Rampír).
150 diváků.
Sestava FK Pelhřimov: Luky HolickýMartin Skořepa, Jakub Rejthar, Michal Naniaš, Jeníík Homolků (87. Jiří Kordík) – Tomas Jeri Jerabek, Daniel PoulJakub Vlk (92. David Viktora), Pavel Benda, Tomáš Mazáč – @Toby Mazanec (90. Andrej Fikar).

V dalším domácím zápase přivítal FK Pelhřimov na domácí půdě SK Huhtamaki Okříšky. Do domácí sestavy se na stopera s kapitánskou páskou vrátil Naniaš, který dvě předchozí utkání chyběl kvůli zranění.
Domácí vstoupili po fiasku v Žirovnici do utkání s vysokým nasazením, ale záhy museli sundat nohu z plynu. Důvodem bylo zranění prvního asistenta, který si na našem "kvalitním" hřišti podvrtl kotník a musel z utkání odstoupit. Na jeho pozici se posunul druhý asistent Svoboda a zacelit díru v sestavě tria sudích musel jeden z pořadatelů – Míra Mazáč. Ten mimochodem podal bezchybný výkon, který jistě nezůstane bez povšimnutí ze strany komise rozhodčích . Po této nešťastné události vzali otěže zápasu pevně do svých rukou hráči domácího Pelhřimova, kteří se nenechali nečekanou přestávkou rozhodit a pokračovali v nasazení zkraje utkání. V 9. minutě po krásném pasu za obranu od stopera Naniaše postupoval z levé strany sám na bránu Mazáč, ale poskakující míč umístil do ochranné sítě vedle brány. Těsně před vedoucí brankou v 16. minutě pak po centru D. Poula z levé strany Mazanec netrefil z malého vápna levou nohou přesně míč a ten v poklidu doskákal do náručí připraveného brankáře hostí. Za aktivní přístup byli ovšem domácí po zásluze záhy odměněni. Skořepa vyhrál vpravo na půlící čáře hlavičkový souboj po výkopu brankáře z předchozí akce, odražený míč přistrčil špičkou Benda na D. Poula, který míč přenesl na levou stranu na nabíhajícího beka Homolku a ten prvním dotykem posunul nahoru do křídelního prostoru na Mazáče. Mazáč se krásně uvolnil kličkou do středu hřiště a hned z otočky dával pod sebe na zabíhajícího Homolku, který hned z prvního dotyku poslal míč do vápna, kde si na centr naběhl Jakub Vlk a z pozice levé tyče ve vzdálenosti penaltového puntíku nekompromisně levou nohou hned ze vzduchu napálil míč za bezmocného matadora Fialu v brance hostí. Pelhřimovští se po vedoucí brance neuspokojili, pokračovali v aktivní hře a vytvářeli si další brankové příležitosti. V 21. minutě byl na konci kombinační akce po ose Skořepa – Mazanec – Benda – Jeřábek – Vlk střílející Mazáč, ale jeho zakončení srazil na roh dobíhající obránce. Stejně dopadla i šance D. Poula z 23. minuty. V 32. minutě se po jednom z mnoha rohů odrazil míč k Jeřábkovi, který jej z prvního dotyku bez přípravy napálil, ale bohužel pouze do středu brány, kde stál připravený brankář hostí. O 3 minuty později ze stejného místa znovu z odrazu po rohovém kopu velmi dobře hrající Mazáč trefil pravou zevní tyčku hostující svatyně. Ten byl i hlavním aktérem krásné individuální akce z 37. minuty, kdy na své polovině u levé postranní čáry převzal míč, obešel napadajícího protihrhráče, přepnul na nejvyšší rychlostní stupeň, vydal se sám na příslovečnou zteč a postupně udělal ze všech do cesty mu přistoupivších obránců pomyslné kužele. Prokličkoval se až na hranici půlkruhu velkého vápna, kde však tváří v tvář brankáři umístil nedůraznou střelu jen do středu brány. Domácí i nadále nepolevovali a ve 47. minutě po průnikové kolmé přihrávce středem za obranu musel tahat za záchrannou brzdu stoper hostí Rampír, který na hraně půlkruhu pokutového území „sestřelil“ na bránu pelášivšího Vlka. Následovala zákonitá červená karta. Z nařízeného přímého volného kopu zamířil Naniaš krásně přes zeď, ale bohužel také nad branku hostí. V nastavených 4 minutách již k ničemu podstatnému nedošlo a do kabin se tak šlo za zaslouženého stavu 1:0 pro domácí.
Do druhého poločasu nastoupil Pelhřimov s jasným cílem – navýšit co nejdříve skóre zápasu a získat tak herní pohodu. A hned první minuty tomuto cíli nasvědčovaly. Hosté oslabeni o jednoho hráče v poli zalezli do hlubokého bloku (v KP se vlastně ani nikdy jiným stylem neprezentovali) a šance si chtěli vypracovat jen z nekonstruktivních odkopů za obranu domácích. V jedné z dalších šancí se ocitl v 57. minutě znovu Mazáč, tentokrát však jeho obstřel po krásném prostrčení od Bendy orazítkoval břevno za bezmocně přihlížejícím Fialou. V 71. minutě si na vápně na odražený míč počkal pro dnešek bývalý kapitán Homolka a ze vzduchu jej napálil těsně nad břevno hostující brány. Ve 100% šanci se v 76. minutě ocitl Skořepa, kdy se dostal na hranici malého vápna nikým neatakován k odraženému míči po centru agilního Homolky, ale bohužel zakončoval zbrkle, míč trefil holení úplně mimo směr, kde se nacházelo "zařízení". V 82. minutě po jedné z dalších útočných akcí na levé straně nahrával pod sebe od brankové čáry Homolka, Mazanec pustil míč za sebe, který na zadní tyči přibližně z hranice penaltového puntíku uklízel do protipohybu brankáře Jeřábek. Bohužel však trefil nohy jednoho z přebíhajících obránců a následný odražený míč umístil osamocený Mazáč přímo do nohou dalšího obránce. Zbytek druhého poločasu se odehrával až na výjimky výhradně na polovině hostů, kteří si nevytvořili za celý zápas jedinou šanci. Naopak se nepochopitelně soustředili na dobře pískajícího hlavního rozhodčího Pojezného, nebo dokonce i na malé děti(sic!) hrající si za plotem za brankou hostí. Pelhřimovští hráči bohužel už skóre utkání nenavýšili, ale ani žádnou branku díky pozorné obraně a útočné sterilitě hostí neinkasovali. Utkání tedy skončilo za pro hosty milostivého stavu 1:0 a všechny body po právu brali domácí.

K dalšímu utkání jedou naši borci do Ledče n/S. A vzhledem ke stávajícímu vývoji soutěže se bude jednat o jedno z klíčových utkání celé sezóny. Držme palce!