od mates dne 16.02.2019 v 18:05
Muži | FK Pelhřimov – TJ Centropen Dačice 10:0 (3:0)

Muži | FK Pelhřimov – TJ Centropen Dačice 10:0 (3:0), přípravné přátelské utkání, sobota 16. 2. 2019, Fotbalový Stadion Za Kalvárií.
Branky: 8., 30., 44., 50., 51. a 76. Tomáš Mazáč, 54. Daniel Poul, 66. Honzík Bumbálek, 81. David Zajicek, 83. Matěj Šimák.
Rozhodčí: Jiří Musil.
Sestava FK PelhřimovLuky Holický (46. Jan Sochor) – Matěj Šimák (46. Honzik Bumbalek), Jiří KordíkJakub RejtharMartin Skořepa (46. David Zajicek) – Vojta PoulTomas Jeri Jerabek (46. Daniel Poul) – Jakub Vlk (75. Matěj Šimák), David Viktora (46. Pavel Benda), Tomáš Mazáč – Kuba Chadim (46. Toby Mazanec).

O slunném sobotním dopoledni přivítali naši hráči na umělé trávě fotbalového stadionu Za Kalvárií tým TJ Centropen Dačice. Soupeř byl narychlo sehnanou náhradou za zrušené utkání s druholigovými dorostenci z Táborska, kteří se nemohli dostavit kvůli nedostatku hráčů. Tímto bychom chtěli dačickým fotbalistům ještě jednou poděkovat za vstřícnost a ochotu takhle narychlo utkání sehrát. Soupeř se po podzimní části nachází na 8. místě I. A třídy sk. B Jihočeského kraje.  Do zápasu náš tým nastupoval bez zdravotně indisponovaných kapitána Jeníík Homolků (sval?), Michal Naniaš (zub moudrosti) a Martin Kostroun (třísla). Soupeři pro změnu chyběli 4 hráči základní sestavy a do druhého poločasu musel v poli nastoupit náhradní brankář a svůj debut si odbyl 16letý dorostenec.

Zápas se odehrával až na výjimky plně pod taktovkou domácích, kteří dokázali převahu tentokrát přetavit i v branky. Ukazatel skóre na konci zápasu ukazoval pro hosty hrozivých 10:0! Největší zásluhu na finálním výsledku měl Mazáč, jenž vsítil hned 6 branek – vskutku nevídaný počin, který pokladník v kabině jistě náležitě ocení.
Od začátku zápasu kontrolovali domácí hru a soupeře do větších šancí nepustili. První změna skóre přišla v 8. minutě, kdy svou první branku vstřelil po individuální akci z levé strany s chutí hrající Mazáč. Druhou trefu přidal tentýž hráč po půl hodině zápasu, když uklízel na zadní tyči do prázdné branky krásnou křižnou přízemní přihrávku Vlka z pravé strany. V závěru prvního poločasu, po dlouhém výkopu domácího gólmana Holického, přiklepl Chadim míč opět Mazáčovi, který si pohotově odskočil od obránce, v klidu se podíval, kde stojí brankář a uklidil míč za jeho záda. Tímto zkompletoval poločasový čistý hattrick. Do kabin se šlo tedy za stavu 3:0.
Do druhého poločasu náš tým vystřídal všechny náhradníky, kteří přidali na tempu a soupeř i vzhledem k průběžnému výsledku postupně úplně odpadl. Střelec z prvního poločasu Mazáč přidal hned ze začátku druhého dějství další 2 góly. Domácí dále pokračovali v herní převaze, dostávali se lehce do šancí a postupně navyšovali své vedení až na konečných 10:0. Nejdříve v 54. minutě po přihrávce za obranu přehodil D. Poul pozdě vybíhajícího gólmana hostí. Další gól padl po krásné hlavičce Bumbálka, kterou vymetl šibenici. Hosté úplně rezignovali a inkasovali ještě třikrát. Osmý gól domácích vstřelil opět Mazáč, který tímto završil svůj druhý hattrick v utkání. Následně skóroval Zajíček po průniku po levé straně. Na konečných 10:0 upravil Šimák, když uklidil propadnutý míč z úrovně malého vápna do odkryté brány. Hosté ještě v závěru zahrozili z dvou přímých kopů, které ovšem famózními zákroky zklikvidoval po přestávce střídající gólman Sochor.

Příští víkend pořádá náš klub v Ústrašíně letošní Fotbalový ples. Hráči tak mají volný víkend. Ten následující pak jedou na půdu divizního FC ŽĎÁR nad Sázavou, kde sehrají své čtvrté přátelské utkání (Muži | FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou – FK Pelhřimov) zimního přípravného období.