od dne 26.04.2019 v 05:38
Muži | FK Pelhřimov – HFK Třebíč 3:1 (0:0)

Muži | FK Pelhřimov – HFK Třebíč 3:1 (0:0), 18. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 14.4.2019, Pelhřimov.
Branky: 64. Jiří Kordík, 69. Tomáš Mazáč, 70. Toby Mazanec – 88. Milan Kostelecký(PK).
Rozhodčí: Škorpík – Fotr, Doskočil. Delegát: Trávníček.
ŽK: 3:3.
120 diváků.
Sestava FK PelhřimovLuky Holický – Martin SkořepaJakub RejtharJiří KordíkJeníík Homolků – Tomas Jeri Jerabek, D. Poul – Jakub VlkHonzík Bumbálek (55. Tomáš Mazáč), Pavel Benda (83. Andrej Fikar) – Toby Mazanec (79. David Viktora).

Ve čtvrtém jarním mistrovském utkání přivítal v sychravém nedělním odpoledni FK Pelhřimov na domácím hřišti HFK Třebíč. Oproti předchozímu zápasu doznala sestava několika změn. Vrátil se do ní po dlouhé pauze zaviněné zraněním kapitán Jeníík Homolků, indisponovaného Naniaše nahradil na stoperu Jiří Kordík, do pozice „desítky“ se postavil muž předchozího domácího zápasu s SK Bystřice nad Pernštejnem Honzík Bumbálek
První minuty zápasu se obešly bez střel a vyložených šancí. Hrálo se v pomalém tempu, jako by se borci obou týmu nechtěli v chladném počasí raději zapotit. V sedmé minutě se ve skluzu v souboji o míč srazili domácí hráč Honzík Bumbálek a kapitán hostí Petr Florian. Bohužel pro kapitána hostí to byl konec zápasu a musel hřiště opustit na nosítkách a být odvezen do nemocnice, kde mu byla diagnostikována zlomenina holenní kosti :( . Další minuty zápasů oživili střelou na bránu Daniel Poul a Pavel Benda. Bohužel vždy zakročil brankář hostí a míč vyrazil. V 20. minutě se do vápna hostů dostal Pavel Benda, obhodil si obránce, který byl v souboji pozdě. Dala se pískat penalta, rozhodčí se však rozhodl nepískat. V 35. minutě zápasu dostal žlutou kartu Toby Mazanec, když šel skluzem do míče, který mu při zpracování odskočil. Hosté se v průběhu prvního poločasu nedostávali do žádných šancí, jediný způsob, jakým mohli ohrozit domácí svatyni byly rohové kopy. Míč sice byl na kopačkách domácích po celou dobu prvního poločasu, ale hře chyběla přesnost a rychlejší kombinace
Do druhého poločasu nastoupil FK Pelhřimov oproti prvnímu poločasu v mnohem vyšším tempu, rychleji kombinoval a uzamkl hosty na jejich půlce. Ti se dostávali z vlastní poloviny hřiště pouze dlouhými odkopy, které sbírala s jistotou hrající, při absenci stopera Naniaše nově sestavená, stoperská dvojice Jiří KordíkJakub Rejthar. Naši hráči se v úvodních minutách druhého poločasu sice dostávali do náznaku šancí, všechny ale hostující obrana včas odvrátila, popřípadě skvěle zakročil brankář hostí. V 64. minutě se k balonu dostal na hranici velkého vápna Pavel Benda, míč prostrčil na nabíhajícího Jiří Kordík a ten udělal radost domácím příznivcům, když levou nohou rozvlnil síť branky hostů. Jednalo se o jeho první branku v dresu našeho klubu, což pokladník určitě nenechá bez odezvy. V 69. minutě se dlouhý nákop z obranných řad dostal přes Pavel Benda až k Tomáš Mazáč, který levou nohou napálil nechytatelně míč na bližší tyč. O další tři minuty později po krásně zahraném rohu Jeníík Homolkůstřílel za obranu zabíhající D. Poul na bránu. Jeho střelu ještě stihl brankář vyrazit, k jeho smůle ale pouze k nohám Toby Mazanec, který neměl problém dorazit míč z metru do prázdné branky. Poté se hosté víc než na fotbal soustředili na výkon hlavního rozhodčího, kdy komentovali vše co písknul. V 87. minutě si vybrala svou slabší chvilku i obrana domácích, když se u dlouhého nákopu hostů nedohodl Martin Skořepa s Jakub Rejthar, míč propadl za ně do vápna, kde již čekal hostující útočník Milan Kostelecký (působil mj. i půl roku v našem týmu ještě za divizních časů). Ten mohl sám již střílet, ale místo toho přihrávkou hledal lépe postaveného spoluhráče, kterého srazil za záchrannou brzdu tahající Tomas Jeri Jerabek. Za svůj zákrok byl oceněn žlutou kartou a byl nařízen pokutový kop. K němu se postavil expelhřimovský Milan Kostelecký, vystřelil prudce do horní poloviny po pravé ruce brankáře Luky Holický, který sice směr střely vystihl a na míč si sáhl, bohužel jej ale nestačil vytěsnit mimo tři tyče. Poslední slovo v zápase tak měli hosté, když uzavřeli na konečných 3:1.
Křest nových dresů tak dopadl na jedničku a díky zlepšené hře ve druhém dějství zůstaly všechny body v Pelhřimově.

Příští kolo naši hráči vyjíždějí v sobotu k druhému okresnímu derby do Žirovnice. Autobus pro fanoušky tentokrát pro malý zájem vypraven nebude.