od kotrcadam dne 18.10.2021 v 19:23
Muži | FK Maraton Pelhřimov B – Slavoj Pacov B 8:1 (3:1)

Muži | FK Maraton Pelhřimov B – Slavoj Pacov B 8:1 (3:1) , 12. kolo OP II třída "POUTNÍK LIGA", sobota 18. 10. 2021, Pelhřimov.

Branky FK Maraton Pelhřimov: 7., 70. Kotrč, 18. Fanta, 40. Heřmánek, 57. Jeřábek, 65., 80., 86. Adam.

Sestava FK Maraton Pelhřimov: Dvořák – Kalina, Kotrč, Vacek (20. Škoda), Hejda – Vopálenský, Jeřábek, Heřmánek, Moravec, Horký – Adam.

Rozhodčí: Obranec Dušan

30 diváků.

Zápas začali lépe domácí, kteří již v 1. minutě měli k dispozici rohový kop, ten však hosté dokázali zlikvidovat do bezpečné vzdálenosti od jejich branky. V 6. minutě se ke střele z velkého vápna dostal hostující tým, tato střela skončila mimo síť domácích. O minutu později poslal do malého vápna krásný centr Hejda, který si svojí hlavou našel Kotrč, míč dostal do branky Pacova a otevřel tak skóre zápasu. V 9. minutě unikl pacovské obraně Adam, jeho pokus o navýšení skóre, ale zachytil brankář Švec. Hosté se však ihned přiblížili k bráně domácích, kde se Dominik Přibyl dostal ke střele, která skončila nad bránou Dvořáka. V 17. minutě se však již hosté mohli radovat ze vstřelené branky o kterou se po úniku na levé straně postaral právě Dominik Přibyl. Hosté si však vyrovnaného skóre moc dlouho neužili. V 18. minutě zvýšil na 2:1 Fanta po centru Horkého. Ve 22. minutě měl Pelhřimov možnost standartní situace, které se ujal Moravec. Ten zkusil přímou střelu na bránu, která bohužel těsně minula břevno. Ve 37. minutě poslal do vápna centr Škoda, Jeřábek se však prosadit nedokázal. O tři minuty později se prosadil Heřmánek, který dokázal přehodit brankáře Švece a pro Pelhřimov zvýšil skóre. Do konce poločasu se již nic na skóre nezměnilo a do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1 pro domácí.

Druhý poločas začali opět domácí aktivněji, kdy se již ve 46. minutě dostal ke střele Jeřábek, tato střela pouze rozvlnila síť shora brány. Hosté mohli snížit gólové manko v 53. minutě. K dispozici měli přímý kop , ke kterému se postavil Csévar, jeho střelu však zachytil Dvořák. V 57. minutě zastavil útočnou akci Pacova Kotrč, vzdušnou přihrávkou našel Adama, který sklepl míč Jeřábkovi, ten posunul míč na Moravce, který svou přihrávkou vyslal samotného Jeřábka na brankáře a ten s klidem uklidil míč do pacovské sítě. V 63. minutě se po přihrávce Moravce pokusil prosadit Fanta, jeho střela pouze trefila boční síť z vnější strany brány. O dvě minuty později se po úniku na pravé straně dostal s míčem na hranici velkého vápna Kalina, který nahrál Moravcovi, ten našel ve vápně Adama, který se již po několikátém pokusu konečně prosadil a zvýšil stav na 5:1. V 67. minutě chtěli hosté konkrétně Dominik Přibyl odpovědět na gól Adama, jeho střelu, ale zlikvidoval dobře chytající Dvořák. V 70. minutě měli domácí možnost rohového kopu ze kterého se opět dokázal prosadit Kotrč. V 80. minutě našel Moravec svou přihrávkou rozběhnutého Adama, který z pacovské obrany nikým nehlídaný prostřelil Švece a navýšil skóre na 7:1. V 86. minutě z pravé strany velkého vápna dokázal Fanta přehodit vyběhnutého Švece, Adam si našel přehozený míč, který poslal do prázdné brány. Zápas skončil výsledkem 8:1 a pelhřimovské B se díky svým výkonům a prohře Černovic na půdě Horní Cerekve může právem radovat z průběžného 1. místa v tabulce Okresního přeboru.