od mates dne 12.04.2019 v 16:21
Muži | FC Chotěboř – FK Pelhřimov 1:2 (1:0)

Muži | FC Chotěboř – FK Pelhřimov 1:2 (1:0), 17. kolo Krajského přeboru Vysočina, sobota 6. 4. 2019, umělá tráva v Chotěboři.
Branky: 22. Tomík Keller – 50. Daniel Poul, 60. Jakub Vlk.
Rozhodčí: Hanzl – Petrlík, Karlík. Delegát: Vaněk.
ŽK: 2:2 (Naniaš, Jeřábek).
120 diváků.
Sestava FK Pelhřimov: Luky HolickýMartin Skořepa, Jakub Rejthar, Michal Naniaš, Jiří KordíkTomas Jeri Jerabek, Daniel PoulJakub Vlk (90. Andrej Fikar), Pavel Benda, Tomáš Mazáč (80. Jeníík Homolků) – Toby Mazanec (89. Honzík Bumbálek).

První dubnovou sobotu zavítal náš fotbalový celek do Chotěboře. K překvapení všech se zápas odehrál na umělé trávě menších rozměrů, neboť travnaté hřiště mělo ještě místy hodně rozmáčená místa.
... A od první minuty byly menší parametry hřiště znát, když se prakticky celý zápas odehrál v duchu neustálých soubojových situací. A v nich byli v prvním poločase domácí důraznější, což také určilo ráz prvního poločasu. Navíc byli díky tomu i agresivnější v napadání, což našim hráčům dělalo nemalé problémy. Důsledkem toho všeho bylo na naší straně hodně nepřesností, ztrát a faulů, na druhou stranu pro domácí naopak přehršel standardních situací. Z jedné z nich, z rohu z naší pravé strany, padl po nešťastné teči jednoho z našich bránících hráčů také první gól, který poslal domácí tým do zaslouženého vedení. Více fotbalového už první poločas nepřinesl. Za zmínku stojí už jen zranění kapitána domácích 5 minut před jeho koncem, když se nešťastně zranil v souboji o míč s nekompromisním pelhřimovským obráncem Martinem Skořepou. Ze souboje si domácí hráč odnesl tržnou ránu na hlavě a zápas tak pro něj předčasně skončil. Jak pozdější vývoj zápasu ukázal, jednalo se z pohledu domácích o velmi značnou ztrátu. První půlka zápasu nic dalšího nepřinesla a tak se tedy šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.
Do druhé půle nastoupili naši hráči s odhodláním odčinit nevydařený první poločas. Zvýšili nasazení, lépe kombinovali a hned po 5 minutách se dočkali i kýženého vyrovnání. A nutno podotknout, že se jednalo o krásný fotbalový moment. Útočník Toby Mazanec udržel u levé postranní čáry s míčem u nohy na zádech bránícího protihráče, udělal mu kličku do středu pole a faulovaný ještě stihl přihrát do středu na zcela volného Dana Poula. Ten míč napálil přibližně z 22 metrů ranou z prvního doteku přímo do šibenice bezmocného domácího brankáře. Srovnáno 1:1. Vyrovnávací gól naše hráče povzbudil a ti byli i nadále aktivnějším týmem. Vedoucí, a jak se v konečném zúčtování ukázalo, i vítěznou branku však dali paradoxně z rychlého protiútoku, který přišel po dobře zvládnuté presinkové situaci u levé postranní čáry naší poloviny hřiště. Zde nejprve naše záloha přinutila hostujícího hráče ke zpětné přihrávce na pravého obránce domácích, kterého následně obehrál navrátilec do sestavy Pavel Benda. Ten s míčem u nohy "pelášil" úplně zleva od půlící čáry na branku, stopeři domácích mu však stihli před pokusem o zakončení zkřížit cestu. Náš "hračička" však danou situaci velmi dobře vyhodnotil, míč si zasekl pod sebe a čekal na hráče doplňující útok z druhé vlny. Poté pohybem naznačil přihrávku zpět na hranici pokutového území, ale místo toho překvapivě přihrál mezi obránci na úplně volnou zadní tyč, kam si seběhlo naše ostré pravé křídlo Kuba Vlk a "z jedničky" míč uklidilo do odkryté branky domácích. Otočeno 1:2. Po vedoucí brance se náš tým soustředil na obrannou fázi a až na jednu situaci, kdy po centru ze standardní situace hlavičkoval osamocený domácí hráč z prostoru penaltového puntíku vysoko nad, nepustil soupeře do konce utkání k nebezpečnému zakončení. Škoda, že naši hráči po druhé brance upustili od kombinační hry a tak trochu "rezignovali" na útoky do otevřené obrany domácích, kde zela nejedna okénka přímo vybízející pro rychlé protiútoky, které se daly využít pro uklidňující pojišťovací branku. Nestalo se, každopádně 3 body putují do Pelhřimova.

V dalším kolem přivítají naši borci příští neděli v 15.30 h. doma hráče HFK Třebíč. Bude se jednat o první jarní zápas doma na přírodním travnatém hřišti. Utkání bude navíc okořeněno "křtem" nové sady krásných dresů značky PUMA.