od dne 12.04.2019 v 16:06
Muži | FK Pelhřimov – SK Bystřice nad Pernštejnem 4:1 (1:0)

Muži | FK Pelhřimov – SK Bystřice nad Pernštejnem 4:1 (1:0), 16. kolo Krajského přeboru KFS Vysočina, neděle 31. 3. 2019, umělá tráva Za Kalvárií, Pelhřimov.
Branky: 3. Toby Mazanec, 60. Jakub Vlk, 78. Honzík Bumbálek, 82. Tomáš Mazáč – 59. Pavel Blaha.
Rozhodčí: Porupka – Pavlas, Stehlík. Delegát: Šoukal.
ŽK: 2:2.
180 diváků.
Sestava FK Pelhřimov: Luky HolickýMartin Skořepa, Jakub Rejthar, Michal Naniaš, Jiří KordíkTomas Jeri Jerabek, Vojta PoulJakub Vlk (73. Jeníík Homolků), Honzík Bumbálek (84. Pavel Benda), Tomáš MazáčToby Mazanec.

V neděli přivítali pelhřimovští na svém hřišti v přímém souboji o druhé místo průběžné tabulky tým SK Bystřice nad Pernštejnem. Zkraje zápasu byli domácí aktivnější a snažili se dostat hostující tým pod tlak, díky čemuž byli v útočné fázi častěji než hosté. Již ve 3. minutě kopal Michal Naniaš trestný kop, do vápna naběhl Toby Mazanec a bez problému proměnil svoji šanci. Poté se začali do hry více dostávat hosté. Hrozili hlavně střelbou ze střední vzdálenosti a úniky v křídelních prostorech. Domácí naopak čekali na brejky do otevřené obrany a z nich si také vytvořili několik střeleckých možností. Bohužel bez kýženého gólového efektu. Do výhodné pozice se dostal Jakub Vlk, kdy si zaběhl za obranu pro kolmou přihrávku od Honzy Bumbálka. Tuto šanci však zastavil brankář hostů. U další příležitosti byl Toby Mazanec. Ten nejprve v rychlém brejku poslal míč za obranu na nabíhajícího Bumbálka, který mu míč zpětnou přihrávkou vrátil. Útočník domácích se bohužel pro ně tentokrát rozhodl pro "střelu z jedničky" namísto přihrávky 2 lépe postaveným zabíhajícím spoluhráčům. Na konci prvního dějství pak ještě zahrozil Vojta Poul nebezpečnou střelou ze střední vzdálenosti po sérii krátkých přihrávek na hraně pokutového území. Ta gólem neskončila, a tak šli domácí do kabin s nejtěsnějším vedením.
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy v nezměněné sestavě. Začátek druhé půle vyzněl herně lépe pro hosty z Bystřice n/P, když drželi míč více na svých kopačkách a lépe kombinovali ve středu pole. Pozorná obrana domácích ovšem zvládla všechny situace na výbornou. Bohužel v 59. min už tomu tak nebylo. Načechraný oblouček za obranu špatně odhadl zkušený Tomas Jeri Jerabek, když hlavou nedosáhl na míč letící na zabíhajícího záložníka hostí Blažka. Ten si s nabídnutou šancí na hraně pokutového území domácích věděl rady a z otočky propálil na poslední chvíli vybíhajícího brankáře Holického. O minutu později však bylo opět veselo na straně domácích. Toby Mazanec střílel. Zblokovanou střelu skákající za hostující obranu si rychle našel hříšník předchozího okamžiku Tomas Jeri Jerabek, jehož zakončení ještě obránce hostí stihl zablokovat. Míč však pouze vyrazil k Jakubovi Vlkovi, který si s poskakujícím míčem poradil na výbornou a dorážkou do odkryté branky překlopil zpět vedení na domácí stranu. Rychle znovunabyté vedení 2:1 hosty opařilo a domácím naopak dopřálo čas na konsolidaci hry ve středu pole. Rozhodující a fotbalově nejhezčí moment zápasu pak přišel v 78. min. Tomas Jeri Jerabek si zaběhl do volného pravého křídelního prostoru, odcentroval zpět pod sebe do prostoru hranice velkého vápna, kde si ne zrovna ideálně zpracoval prudký míč Honzík Bumbálek. Na toto chvilkové "selhání" dal ovšem hnedle zapomenout, když akrobatickým zakončením přes osu těla napálil míč pod břevno středu brány a vlil do žil domácímu týmu do zbytku zápasu tolik potřebný klid. Naopak soupeře tato branka dorazila. Ba navíc ještě museli spolknout další hořkou pilulku o další 4 min. později, když na rohový kop V. Poula naskočil nikým neatakovaný Tomáš Mazáč a hlavičkou o zadní tyč uklidil počtvrté míč za hostujícího brankáře. Další minuty zápasu se odehrály převážně ve středu pole, a tak náš tým bral tolik důležité 3 body. Ty znamenají posun našeho týmu zpět na druhé místo tabulky před našeho dnešního soupeře.

Příští víkend zajíždí náš tým na hřiště FC Chotěboř, který dosavadní 2 utkání jarní části prohrál a určitě bude chtít tuto nepříznivou bilanci ukončit.