od dne 10.03.2019 v 07:46
Muži | A.F.C. Humpolec – FK Pelhřimov 2:1 (1:1)

Muži | AFC Humpolec – FK Pelhřimov 2:1 (1:1), přípravné přátelské utkání, sobota 9. 3. 2019, umělá tráva v Humpolci.
Branky: 21. a 90. Daneček Šerý (druhá z PK) – 30. Daniel Poul.
Sestava FK PelhřimovLuky Holický (46. Jan Sochor) – Jiří KordíkJakub RejtharAndrej Fikar (60. David Zajicek), Michal Naniaš – Vojta Poul, (46. Tomas Jeri Jerabek), Daniel Poul – Jakub VlkPavel BendaTomáš Mazáč (65. Honzík Bumbálek) – Kuba Chadim.

Druhou březnovou sobotu sehráli pelhřimovští další přípravné utkání v Humpolci. Oba týmy se chystají na rychle se blížící start jarní části sezóny. Pro domácí borce přitom šlo již přímo o generálku na první soutěžní utkání s favorizovaným FK Blansko.
Od začátku zápasu bylo znát, že si oba týmy nic nedarují a hrálo se ve vysokém tempu. Zpočátku měli herní převahu domácí, do žádné větší šance se však nedostali, a to i přes několik po sobě jdoucích standardních situací. Postupně se dějství na hřišti měnilo a otěže zápasu převzali hráči z Pelhřimova. Po hezké kombinaci zakončoval Pavel Benda, brankář domácích si ale jeho střelu pohlídal. Do vedení šli ve 21. minutě domácí hráči, kteří využili brejkovou situaci po naší levé straně a na zadní tyči přesně zakončoval Daneček Šerý. Ve 30. minutě zahrával Pavel Benda přímý kop. Jeho přízemní střelu brankář vyrazil k nohám D. Poula, který překonal ležícího brankáře Kříže střelou pod břevno. Chvíli poté ohrozil domácí branku Jakub Vlk, kdy míč po centru z levé strany poslal těsně mimo pravou tyč. Vážnější situaci už vyrovnaný první poločas nezaznamenal, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.
V druhém poločase pelhřimovskou svatyni střežil Jan Sochor, do středu zálohy se postavil exhumpolecký Tomas Jeri Jerabek, a tak o náboj nebylo nouze. Pokračovala hra plná soubojů a vše podstatné se odehrávalo především ve středu pole. Pelhřimovu nevycházely průnikové přihrávky za obranu a v ojedinělých šancích bohužel nepřicházelo ideální řešení z křídelních prostorů. Hru tak postupně začali překlápět na svou stranu domácí, především větší agresivitou v pokutových územích. Při velkých šancích Humpolce dvakrát exceloval Jan Sochor a dvakrát se projevila střelecká nemohoucnost domácích hráčů, kteří netrefili bránu hostů. Když už to vypadalo, že zápas dojde do smírného konce, dostali se domácí po ztrátě hostů při autovém vhazování rychlým přenesením hry do samostatného úniku. Ten byl ukončen faulem hostujícího gólmana v pokutovém území a následoval pokutový kop pro Humpolec. Penaltu bezpečně proměnil opět Daneček Šerý a tím ukončil duel odvěkých rivalů.
V zápase se na obou stranách kvůli nepřesnostem objevilo velké množství nedotažených akcí. Nemalou zásluhu na tomto nesla kvalita umělé trávy, která již přesluhuje a zasloužila by rekonstrukci.

Příští týden přijede do Pelhřimova k poslednímu přátelskému utkání zimního přípravného období tým TJ Sokol Sezimovo Ústí. Zápas se odehraje v sobotu 16. 3. 2019 od 14 hodin na umělé trávě stadionu Za Kalvárií.