od kotrcadam dne 22.07.2020 v 19:53
Muži | TJ Slovan Kamenice nad Lipou – FK Pelhřimov 4:2 (1:2)

Muži | TJ Slovan Kamenice nad Lipou – FK Pelhřimov 4:2 (1:2), sobota 18. 7. 2020, Kamenice nad Lipou.

Pelhřimov: Sochor – Skořepa (87. Fanta), Rejthar, Šimák (61. Kordík), Homolka – Vlk (75. Fikar), Poul D., Točík (85. Heřmánek), Mazač (87. Šimon) – Mazanec (68. Viktora), Benda.

Góly FK Pelhřimov: 11. Mazanec, 12. Mazač.

K prvnímu utkání v rámci letní přípravy odjel A tým mužů do nedaleké Kamenice n. Lipou, aby se tam na přírodním trávníku za deštivého počasí utkal s domácím celkem, hrajícím I.A třídu kraje Vysočina. Právě na hřišti v Kamenici nad Lipou nalezne první tým Pelhřimova útočiště pro mistrovská utkání KP během rekonstrukce travnatých hřišť ve sportovním areálu v Nádražní ulici.
Úvod utkání vyšel lépe hostům, dlouhé míče za obranu nebo ulice mezi obránce dělali domácím hráčům potíže. Skóre otevřel v 11.min po povedené akci po pravé straně Mazanec – 0:1. Minutu na to tentýž hráč přihrál na gól Mazačovi – 0:2. Pelhřimov byl i nadále aktivnější a vedení mohl navýšit Dan Poul, jehož hlavičku, po standardce nařízené sudím Chválou za faul domácích na unikajícího Mazance, gólman domácích vytáhl na roh. Skóre se měnilo ve 33.min, kdy se bohužel pro hosty trefil domácí Hadrava a snížil tak na 1:2. Domácí tato branka nakopla, přidali na důrazu a aktivitě, vyrovnávající branku se jim ale do poločasu vstřelit nepodařilo.
Hosté totálně zaspali nástup do druhé půle. Po rychlé rozehrávce srovnal ve 46.min kamenický Dvořák – 2:2. Dvě minuty poté se před gólmana kamenických dostal Mazáč, trefil ovšem pouze jeho, a tak se skóre neměnilo. V době, kdy Pelhřimov ubral na plynu, si vytvořili šance opět domácí hráči. Nejprve v 55. min vyslal útočník domácích pěknou střelu těsně nad břevno Sochorovy branky. V 59. min se již bohužel pro Pelhřimov domácí trefili a tím potrestali další hrubou chybu krajského týmu - 3:2. Hosté mohli vyrovnat v 74. minutě, gól však pro ofsajd nebyl uznán. Své šance Pelhřimovští i díky nedůrazu ve vápně proměnit nedokázali, naopak v samém závěru utkání se radovali domácí, kdy v 89. minutě upravil výsledek na konečných 4:2 Kutílek.
Trenér Pavel Regásek:
„Utkání nám opět ukázalo, že máme problém s kompaktností v defenzivní činnosti. A na druhou stranu, pokud si se soupeřem vytvoříme 10 vyložených šancí a proměníme pouze dvě, tak ani efektivita v poslední třetině hřiště zatím není ideální. Doufejme jen, že je to tím, že mají kluci za sebou 8 tréninků v 10 dnech.“

V dalším utkání čeká hráče Pelhřimova měření sil s týmem TJ Sokol Sezimovo Ústí. Zápas se odehraje tuto sobotu v 15:30 hodin na hřišti v Ústrašíně.