od kotrcadam dne 18.07.2020 v 12:06
U19 | Slavoj Pacov muži A – FK Pelhřimov 2:3 (0:3)

U19 | Slavoj Pacov muži A – FK Pelhřimov 2:3 (0:3), přátelské utkání staršího dorostu, sobota 18. 7. 2020, Pacov.
Branky: 20., 22. Lukáš Vopálenský, 25. (p) Adam Šimon.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Martin RepáčAdam SimonJindřich VaňkátHonza Adam (45. Michal Kalina) – David VanhasselleTomáš Tomec – Lukáš Vopálenský, Áda Hotovec, Jan Poul – Adam Kotrč (45. Martin Vojáček)
Starší dorost začal přípravu na srpnovou premiéru na brněnské Spartě v blízkém Pacově s týmem mužů. Hráči potěšili velmi dobrým vstupem do hry, diktovali její tempo a získali převahu.
V úvodních 20 minutách ještě své šance neproměnili. Dalších pět minut hry stačilo Pelhřimovu k získání trojgólového vedení. Nejdříve pohlednou kombinaci zakončili hráči uvolněním Lukáše Vopálenského a jeho přesným zakončením. O dvě minuty později po zahraném rohu, vybojoval Vopálenský boj o vysoký míč a vychutnal si přesnou střelou sólovou pozici před domácím gólmanem. Ve 25. minutě pronikl do vápna Tomec a brankář jej zastavil faulem. Exekutorem penalty byl Adam Šimon a perfektně zahraná střela do protipohybu gólmana k tyči byla lahůdkou. Poločas dohrály týmy ve volnějším tempu.
Druhý poločas měl zcela odlišnou tvář. Dorostenci předvedli nepříjemně změněnou taktiku, zapomněli na kombinaci, rychlost, chuť do hry a tak nakonec dovolili Pacovu snížit na těsný rozdíl jediné branky. Výhru jsme zdaleka neměli v kapse. V 50. minutě jsme zastavili soupeře před vápnem zbytečným faulem a šikovně rozehraný přímý kop do strany na volného nabíhajícího hráče umožnil centr před branku kde skrumáž zakončila střela do branky. V 70 minutě Pacov zkušeně přečetl nepřesný nákop od pelhřimovské a z voleje a 30 metrů vrátil míč přes gólmana do sítě. Asi nejsprávnější bude nazvat závěr hry dorostu jako upachtěný, trochu nadějí vyvolala Adamova přihrávka od brankové čáry nabíhajícímu Vojáčkovi, ten bohužel těsně minul pravou tyč domácí branky.
Zbývající přípravu bude muset vyplnit zodpovědný trénink i zodpovědný přístup. Soupeři nebudou chtít hrát druhé housle.