od kotrcadam dne 13.06.2020 v 14:53
U19 | FK Pelhřimov – FK Vysočina Jihlava U17 2:7 (1:2)

U19 | FK Pelhřimov – FK Vysočina Jihlava U17 2:7 (1:2),přátelské utkání staršího dorostu, sobota 13.6 2020, Antonínův Důl.
Branky: 3. Vaňkát, 60. Adam.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Honza Adam (60. Filip Morava), Adam Simon, Tomas Vacek, Michal Kalina (55. Martin Repáč) – Tomáš TomecDavid Vanhasselle – Jindřich Vaňkát, Áda Hotovec, Lukáš Vopálenský (60. Jan Poul) – Adam Kotrč (75. Michal Kalina).
Střídali : Martin RepáčFilip MoravaJan Poul.
Pelhřimovský dorost sehrál další přípravné utkání se silným soupeřem a navíc kombinace 13. června v Antonínově dole na Antonínův svátek je nápovědou doslova pro laciný novinový titulek.
Hráli jsme proti nejlepším dorostencům věkové kategorie v kraji, přesto šel Pelhřimov již ve 3. minutě do vedení. Leška rozehrál dlouhý výkop doleva na Jindru Vaňkáta a ten ve spolupráci s Adamem Kotrčem, který odclonil domácí hráče mohl skórovat. Krátce na to Vopálenský dotáhl postup s míčem před jihlavské pokutové území a gólman konečky prstů odvrátil jistý gól. Po čtvrthodině hry Jihlava vyrovnala, hráč vyšel se soubojem s Kalinou vítězně a sólem postupoval proti Leškovi a nedal mu při zakončení šanci. Ve 33. minutě podklouzl Šimon tentokrát si gólman sólo ohlídal a krásným zákrokem odvrátil na roh.
Z dalšího útoku šla Jihlava do vedení, hráč z 20 metrů přehodil vysunutého gólmana. Dorost Jihlavy měl v prvním dějství převahu, nekompromisní důraz v soubojích, nepolevující rychlost
a ukázkovou práci zálohy v posílení útoku i stažení k pomoci obraně při Pelhřimovem užívaných nákopech.
Po přestávce předvedli hosté důraznou hru, dařila se jim kombinace, vyhrávali osobní souboje o míč a střely na branku hrozily vyrovnáním. Vopálenský hned po začátku hry střelou z hranice vápna získal roh a dal domácí brankář měl co dělat aby míč neskončil v síti. Další Vopálenského střelu zastavila tyč a dorážka již šla mimo. Po další minutě přidal míč do boční sítě domácí branky.
V 55. minutě Tomec lišácky vystihl rozehrávku soupeře a přes Kotrče putoval míč k uvolněnému Vaňkátovi. Jeho technická střela šla těsně nad břevno. V 60. minutě Pelhřimov vyrovnal, Vopálenského aut našel Kotrče ten se prosadil postupem do pokutového území, udržel balón a vystihl zpětnou přihrávkou volného nabíhajícího Adama.
Po vytouženém vyrovnání přišel druhý dech jihlavského dorosteneckého tsunami a spláchl nás pěti brankami jak tichomořský ostrůvek. Jihlava udržela vysoké herní tempo, tvrdě šla do soubojů, s případnými přímými kopy pomáhala příkladně záloha připravená i k bleskové pomoci útoku k přečíslení obrany. Jihlava potrestala špatné vyhození míče, potom těžký míč zprava gólman neudržel a dorážka končila v síti. Pátý gól šel po dobré orientaci domácího hráče po zpětné přihrávce do prázdné branky.
V pohodě hrající Jihlava nám ztrpčila poslední dvě minuty hry, po pelhřimovském rohu zaútočila a přelobovala brankáře a v 90. minutě zakončilo hru obejití brankáře po útoku z pravé stany. Vysoká porážka mrzí ale musíme se z chyb poučit i mít ze hry soupeře ukázku vedoucí k bodům. Pelhřimovský dorost odvedl obětavý výkon.