od kotrcadam dne 01.03.2020 v 19:24
U19 | FK Pelhřimov U 19 – FC Ústrašín muži 6:1 (1:1)

U19 | FK Pelhřimov U 19 – FC Ústrašín muži 6:1 (1:1), přátelské utkání staršího dorostu, neděle 1. 3. 2020, Fotbalove hriste Kalvarie.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Michal Kalina, Tomáš Tomec, Tomas Vacek, Jindřich Vaňkát – Petr HeřmánekDaniel Fanta – Lukáš Vopálenský, David Vanhasselle, Michal Pernica – Adam Kotrč.
Střídající: Jan PoulMartin Repáč.
Branky: 36. Vopálenský, 49. Heřmánek, 54., 50., 68. Vanhasselle, 54., 87. Vaňkát.

V závěru přípravy měřil pelhřimovský starší dorost síly s blízkým Ústrašínem. Ten šel hned v úvodu dobrým zakončením rohu do vedení. A dlouhou půlhodinu čekali mladíci přes územní převahu na vyrovnání. To zařídil po hezké kombinaci důrazný Vopálenský, šel se zpracovaným míčem sám před gólmana a zpříjemnil sobě i spoluhráčům blížící se přestávku.
Ve druhé polovině se prosadil velmi brzy po útočné hře dorostu Heřmánek a střelou do šibenice otevřel skóre k výhře. Minutu poté dorážel Fantovu střelu Vanhasselle. Za čtyři minuty potrestal faul na Vanhassella Vaňkát přesným proměněním přímého kopu domluveným signálem. Pátou branku vstřelil po týmové kombinaci od pelhřimovské branky podruhé Vanhasselle. Proměnil nezištnou zpětnou přihrávku od Vopálenského. Poslední dvacetiminutovka byla takovým obléhacím tanečkem okolo vápna hostů kde byli všichni hráči. Polevili jsme i na přesnosti, ale dva brejky Ústrašína stačili zastavit. A jedno výrazně pomalé rozehrání v závěru, by asi v mistrovském utkání mělo blízko k brance. Tři minuty před koncem Vaňkát zasekl míč a levačkou přehodil gólmana.
Tradičně pomohl mladší dorostenec Poul. Po zahájení soutěže čeká dorosty cesta do vzdáleného Hodonína a v rázovitém brněnském Komíně bude Svratka také těžkým soupeřem.