od kotrcadam dne 23.02.2020 v 12:50
U19 | FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Pelhřimov 4:4 (3:1)

U19 | FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Pelhřimov 4:4 (3:1), přátelské utkání staršího dorostu, neděle 23. 2. 2020, Vlašim.
Branky: 32. Vanhasselle, 82., 83. Fikar, 85. Pernica.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Andrej FikarTomáš Tomec, Tomas Vacek, Filip Havelka – Daniel Fanta, Áda Hotovec – Michal Pernica, David Vanhasselle, Lukáš Vopálenský, Kotrč Adam.
Střídající: Šimon Tesař, Filip Morava, Antonín Morava.

Přípravný zápas pelhřimovských dorostů výrazně ovlivnila marodka. Sehrál se proto pouze zápas staršího dorostu.
Hrálo se ve větrném počasí s teplotou nad nulou. V první čtvrthodině nám chyběl krůček ke vstřelení branky. Pernica byl velmi důrazně zastavený ve vápně domácích. Následující jednoduchý protiútok Vlašim využila a jednoduše po centru na volného útočníka a šla do vedení. Nadějí byl důrazný útok Tomce po vybojovaném míči ve středu pole zakončený přesným pasem Vanhassellemu. Převzal míč v běhu, využil rychlosti k překonání obránce a vyrovnal. Závěr poločasu patřil domácím. Nejprve získali míč ve středu hřiště a jednoduchou, rychlou akcí šli do vedení. Za dvě minuty přidala Vlašim třetí gól, zbytečně ztracený balón šel na volného hráče který se prosadil.
Druhý poločas začal vysloveně nešťastně, protihráč vystihl gólmanovu kličkovou parádičku a přišel čtvrtý gól. Následovaly dlouhé minuty převahy Vlašimi, na naší straně se vršily nepřesnosti, zbrklé rozehrávky, dlouhé hledání volných spoluhráčů kdy domácí důrazně atakovali pelhřimovské hráče. Deset minut před koncem Pelhřimov rychle přečetl viditelné zvolnění vedením ukolébaných domácích a rychle je přesvědčil o chuti po změně výsledku. V 82. minutě Tomec skvěle vystihl přihrávku soupeře a kolmou přihrávku prodloužil Pernica Fikarovi který s jistotou snížil. I u třetího gólu Pelhřimova byl za minutu Pernica když krásnou přihrávkou našel volného Fikara a ten nikým neatakován jasně překonal gólmana. V 85. minutě Pelhřimov vyrovnal, dlouhý Leškův výkop získal Kotrč, prodloužil Fikarovi a jeho vrácený míč křížem poslal volnému Pernicovi a tak se mohl po celé utkání tvrdě, na hraně bráněný hráč zapsat mezi střelce a přinést remízový přípravný bodík.
I tentokrát pomáhali mladší dorostenci Vacek, A. Morava, F. Morava, Tesař, Hotovec.
Dík patří všem, důrazu Tomáše Vacka a Toníka Moravy si nešlo nevšimnout.