od kotrcadam dne 09.02.2020 v 20:24
U19 | FK Pelhřimov – Sokol Košetice muži A 2:5 (0:0)

U19 | FK Pelhřimov – Sokol Košetice muži A 2:5 (0:0), přátelské utkání staršího dorostu, neděle 9. 2. 2020, Fotbalový Stadion Za Kalvárií.
Branky: 47. Vopálenský, 62. Pernica – Štyx 2×, 70. L. Kubů, 87. Rážek, 89. Jesco.

Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Michal Kalina, Adam SimonTomáš TomecMartin Repáč – Daniel FantaPetr Heřmánek – Andrej Fikar, David Vanhasselle, Filip Morava – Kotrč Adam.
Střídali: Michal PernicaJan Poul, Lukáš Vopálenský, Filip Havelka.

Sestava Sokol Košetice: Jíša – Zajíček, Hanousek, Matouš, Kadlec – T. Vejsada, Bartoška, Zelenka, Větrovský – Štyx, Kubů Pavel.
Střídali: Rážek, Brada, Sobka, Vlk, Kott, L. Kubů, Jesco .

Pelhřimovský starší dorost prohrál v přípravném utkání na domácí umělé trávě Za Kalvárií s Košeticemi. V jejich barvách hraje řada hráčů, které jsme vídali v dorosteneckém věku v černobílém dresu.
První poločas byl bez branek za košetické převahy o fyzičce a technice, ale nemůžeme psát že by respekt z vyzrálého soupeře byl hodně znát.
Dramatický byl druhý poločas. V jeho úvodu důrazný nákop a následná hlavička poslala míč za obranu, kde Vopálenský přehodil košetického gólmana. Potom dovedl důrazný Štyx Košetice dvěma brankami do vedení. Kratičkou radost z Pernicova vyrovnání po Poulově přihrávce zprava smazal Lukáš Kubů. Po výrazném odpadnutí a chybě v rozehrávce dorostu v posledních pěti minutách hry nejprve zužitkoval Rážek. Minutu před koncem hry Leška trestný kop k levé tyči vyrazil, Iscova dorážka ale již rozvlnila síť. Prohra mrzí ale příprava pokračuje a výrazného nasazení bude třeba do posledních vteřin. Ve hře se neztratili ani Filip Morava a Jan Poul, posily z mladšího dorostu.