od BH dne 02.02.2020 v 19:59
U19 | Slavoj Pacov muži A – FK Pelhřimov 3:6 (3:3)

U19 | Slavoj Pacov muži A – FK Pelhřimov 3:6 (3:3), přátelské utkání staršího dorostu, neděle 2. 2. 2020, Kamenice nad Lipou.
Branky: 27. Kalina, 35. Heřmánek, 44. a 84. Fikar, 51. a 79. Šimon.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Michal Kalina, Adam SimonTomáš Tomec, Honza Adam – Petr HeřmánekDaniel Fanta – Andrej Fikar, David Vanhasselle, Martin Repáč – Kotrč Adam.

Starší dorost otevřel jarní přípravu na umělce v Kamenici nad Lipou. Poměřit s nimi síly přijel A tým mužů Pacova a hrálo se za víc než příznivého únorového počasí. Dorostenci měli za sebou tři týdny náročné fyzické přípravy. Cílem trenérů nebyla jen výhra ale i zkouška hráčů na nových postech i za cenu případného skóre soupeře. Týmu vypomohli Vacek a Hotovec a důraznou, obětavou hrou se plnohodnotně zapojili do hry.

Po začátku hry s mírnou pelhřimovskou převahou přišel rychlý pacovský gólový nástup. V 19. minutě znamenala úspěšná pacovská hlavička vedení. Po kratičkých třech minutách nešťastná ztráta míče v obraně poskytla Pacovu vedení zvýšit. Ve 25. minutě se Pacov blýskl nádhernou střelou z dálky a tříbrankové vedení vypadalo před odehráním půlhodiny hrozivě. Dvě minuty na to dorostenci snížili, vybojovali míč ve středu pole, poslali jej za pacovskou obranu a zprava nabíhající Kalina snížil. Potom znovu ve středu získaný míč putoval od Kotrče k lépe postavenému Heřmánkovi. Heřmánek přejal míč s hladovou chutí
a odvážnou drzostí přešel přes dva obránce a střelou podél gólmana snížil podruhé. Již před poločasem zkusil Kotrč sólo proti soupeřovu gólmanovi, ale na místo po zemi zvolil nahoru a přestřelil. Ve 44. minutě dorostenci získali pacovský roh, blesková rozehrávka našla nejprve Fantu který rozehrál na nabíhajícího Fikara. Obešel soupeřova brankáře a efektně srovnal skóre prvního poločasu. Dorostenci si v první části hry poradili s respektem k soupeři, únavou z náročného zahájení tréninku. Nešlo přehlédnout Šimonův výkon na stoperském postu a důrazný herní projev Hotovce.
Ve druhém dějství již dirigovali hru dorostenci. Hned v úvodu Heřmánkův roh zpracoval Šimon, uvolnil se a poslal Pelhřimov do vedení. Duo Heřmánek Šimon potrestalo faul loktem do Hotovcových zad před pacovským vápnem. Přímý kop přiťukl Heřmánek Šimonovi a jeho střela k tyči přidala pojistku vedení. Před koncem hry zakončil skóre sólem Fikar. Podstoupil při kličce velmi důrazný souboj s pacovským gólmanem.
S hrou dorostu ve druhém poločasu byli trenéři spokojeni, potěšila i hra druhého mladšího dorostence Vacka.
Za týden čeká starší dorost tým Sokol Košetice a ten bude tradičně tvrdým oříškem.