od kotrcadam dne 02.11.2019 v 19:50
U19 | FK Pelhřimov – FC Kyjov 1919 4:2 (1:1)

U19 | FK Pelhřimov – FC Kyjov 1919 4:2 (1:1), 14. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, sobota 2.11. 2019, Pelhřimov.
Branky: 39. Kotrč, 55. Vopálenský, 73. Jelínek(vl.), 77. Heřmánek – 40. Kohút, 68. Reiter.
Rozhodčí: Jahoda Jaroslav – Kubát Martin, Pekař Miloslav.
Utkání se obešlo bez karet.
40 diváků.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Honza Adam, Adam SimonJindřich VaňkátMichal Kalina – Tomáš TomecPetr Heřmánek, Lukáš Vopálenský, Michal Pernica – David Vanhasselle (30. Daniel Fanta), Adam Kotrč (83. Filip Havelka).
Dorostenci se rozloučili s domácím trávníkem napínavým zápasem jehož osud nebyl po prvním dějství jasný. Mohli bychom být na tým přísní a psát o tom že s posledním týmem se čeká jiný výkon, ale dlouhá a náročná sezóna stála hodně sil. A nikdo nám body nedaroval. I toto utkání bylo bojem o každý míč a někdy vedla snaha k chybě. Vítězné body byly výhrou s „odřenejma ušima“ možná, že někteří hráči je při odchodu cítili.
Po nepříliš vydařené hře poločasu přinesl naději a vzápětí i zklamání závěr. Nejprve se radoval Pelhřimov, Pernica sólo na gólmana neproměnil, ale Kotrč umístil odražený míč k tyči. V příští minutě po špatném odkopu obránce Adama na levé straně přenesli hosté hru doprava, útočník se po lajně protáhl a přesný centr Kohút poslal hlavičkou do sítě.
Po deseti minutách hry druhého dějství našel Šimonův centr ze 30 metrů Vopálenského, ten se nezastavil se zbytečnou přípravou a rovnou z voleje využil své síly a krásnou střelou propálil gólmana Kopeckého. Emotivní utkání pokračovalo, gólmana vyzkoušel ze vzdálenosti 30 metrů Heřmánek, ale ten míč chytil. Do konce chybělo 22 minut hry a hosté vyrovnali, centr z rohu přebral na přední tyči nepokrytý Reiter a byl úspěšný. Potom se štěstí přiklonilo k Pelhřimovu, po pěti minutách převzal míč z autu Fanta přihrál před branku Heřmánkovi, ale důrazně bránící Jelínek překvapil gólmana vlastencem. Potom přidali domácí pojistku čtvrté branky, Vaňkát poslal dopředu Pernicu, ten se musel kličkou uvolnit a jeho střelu Kopecký vyrazil před sebe. Kotrč posunul míč lépe postavenému a úspěšnému Heřmánkovi. Ve zbývajícím času měl Pelhřimov dvě šance, Pernica mezi obránci získal propadlý míč ale v sólu, které bylo tutovkou přestřelil. Z hranice vápna střílel Adam, brankář míč kryl.
V boji o každý míč jsme nakonec byli úspěšní, závěr sezóny nás čeká v Brně Komárově na brněnské Spartě.