od kotrcadam dne 27.10.2019 v 10:07
U19 | 1.SC Znojmo FK – FK Pelhřimov 2:2 (0:2)

U19 | 1.SC Znojmo FK – FK Pelhřimov 2:2 (0:2), 13. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, neděle 27.10. 2019, Znojmo.
Branky: 64., 77. Kouřil – 4. Lukáš Vopálenský, 40. David Vanhasselle.
Rozhodčí: Pelikán – Kříž, Rehberger.
ŽK: 3:2 (42. Heřmánek, 90. Vanhasselle).
70 diváků.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Michal KalinaJindřich VaňkátAndrej FikarAdam Simon (K) – Petr HeřmánekDaniel Fanta, Lukáš Vopálenský, Michal Pernica – David Vanhasselle Adam Kotrč.

Smutně se dorostenci vraceli ze znojemského utkání. Vstoupili smolně do zimního času i když hrát dorostenecký fotbal v prodlouženém víkendu uprostřed v neděli odpoledne připomíná poněkud cestu do pravěku.
Vývoj hry ale naznačuje pro Pelhřimov slibný začátek. Po čtyřech minutách hry přebírá Lukáš Vopálenský průnikovou přihrávku ze středu hřiště. Dovede míč na hranici vápna a vtipným zaseknutím nechá pronásledujícího obránce pokračovat do pokutového území. Sólem proti gólmanu Vrbovi získá střelou k tyči hostům vedení. Potom bohužel přichází víc než půlhodina silně kouskované hry hráči i důsledným arbitrem, který pískal oběma stranám vše. Pět minut před přestávkou přihrává perfektně Lukáš Vopálenský Davidu Vanhassellovi. V běhu společně s gólmanem jej předbíhá a levačkou sám před prázdnou brankou dává Znojmu gól do šatny, míří elegantně doprostřed branky. Hráči odcházejí do šatny po výborném, pohodovém poločasu.
Druhý poločas se hostům nevydařil. Slibnou Fikarovu akci kdy vybojoval balon a po zatažení do rohu přihrál Vanhassellovi ukončil znojemský brankář. Ale do aktivní hry jsme se nedostali. Postupně přišlo dlouhé držení míče a domácí stačili atakovat hráče i obsadit ty kteří mohli čekat přihrávku. A tak po nedůrazné hře jsme ztratili míč ve středu hřiště, a z rychlého protiútoku zakončil střelou k tyči Kouřil. Po další čtvrthodině využil chybného vyhodnocení v obraně týž hráč k vyrovnání. Šanci zisku bodů mohla přinést penalta když padající gólman chytil rukama nohy Vanhasselleho. Šimonovi pokutový kop nesedl, pokus o střelu pod břevno šel nad branku. Po špatné rozhárané hře posledních minut se Pelhřimov musel smířit s remízou.
Příští kolo hrajeme poslední domácí utkání v podzimní části soutěže proti týmům FC KYJOV 1919.