od kotrcadam dne 19.10.2019 v 16:14
U19 | FK Pelhřimov – MSK Břeclav 5:1 (1:0)

U19 | FK Pelhřimov – MSK Břeclav 5:1 (1:0), 12. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, sobota 19. 10 2019, Pelhřimov.
Branky: 11., 54. a 86.(PK) David Vanhasselle, 66. Fanta, 72. Vopálenský – 76. Petrásek.
Rozhodčí : Fabeš – Petrlík, Beseda.
ŽK: 0:1
50 diváků.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Honza Adam, Adam Simon (K), Jindřich Vaňkát (72. Adam Kotrč),
Filip Havelka (46. Andrej Fikar) – Petr HeřmánekDaniel FantaTomáš TomecMichal Pernica
(84. Michal Kalina) – David Vanhasselle, Lukáš Vopálenský (87. Martin Repáč).
Utkání s Břeclaví zaujímající spodek tabulky nebylo snadné. Po poločasu měli domácí jednobrankové vedení, o výhře rozhodl až druhý. Hosté důsledně bránili pokutové území, nedávali po celou hru pelhřimovským hráčům prostor, těsnou obranou byla každá přihrávka bojem o míč. Spoléhali na dlouhé nákopy a brejky. Domácí jim byli trochu nápomocni nepřesností a množstvím ofsajdů.
Po začátku šel Vanhasselle sám proti gólmanu Ševelovi, ten v gymnastické roznožce míč vyrazil. Po 11 minutách hry se měnilo skóre, po pěkné kombinaci před hosty zaplněným vápnem dozadu odkopnutý míč bez přípravy nádhernou ranou poslal do břevna Vaňkát a odražený míč poslal do sítě Vanhasselle. Rychlou akci přidali po čtvrthodině samostatně až do vápna postupující Vopálenský a patičkou posunul Heřmánkovi ale jeho střelu gólman vyrazil. Potom si domácí dost brzy vybrali odpočinkovou desetiminutovku. Do dvou šancí se dostal Vopálenský jenže poprvé mu Ševela sebral míč z nohy a minutu před koncem poločasu mířil těsně vedle. Pelhřimov měl mnoho příležitostí, končily nepřesně nebo přímo do gólmana.
Ihned po přestávce nedal Vanhasselle sám před gólmanem míči patřičnou tvrdost, Adamův centr Břeclav vykopla. Míč hostujícího Springera z kraje vápna jsme tečovali na roh, vzápětí byl další zakončený tvrdou střelou po zemi. Dočkali jsme se v 54. minutě, Vaňkátovu rozehrávku ze středu hřiště proměnil znovu Vanhasselle. Břeclav přidala, získala další nebezpečný přímý kop a po něm dvakrát roh, přidala i na důrazu v boji o míč. Beličkovo sólo patřilo Leškovi to byl jistý gól, všem pořádně zatrnulo. Třetí branku vstřelil po Vopálenského postupu zleva Fanta, přesná přihrávka mu umožnila si míč vychutnat. Další Fantův míč gólman vyrazil, Vaňkátův přímý kop 10 před vápnem šel mimo. Čtvrtou branku přidal Vopálenský, dvakrát se Pelhřimov snažil probít přehuštěnou obranou a centr zprava aktivně bojující hráč proměnil. Přišla i úspěšná chvíle hostů, mezi dvěma hráči jsme ztratili na vlastní polovině míč a Petráskův lob šel do sítě. Fikarův kouzelnický postup přes čtyři hráče skončil rohem. Pelhřimov kopal ještě jeden roh, pokus o zpětný míč na Vopálenského nebyl zakončený přesně. Posledních deset minut začala aktivně Břeclav, nejnebezpečnější byl trestný kop zprava 5 metrů od vápna, šel naštěstí do boční sítě. My jsme si bohužel vyzkoušeli třikrát návrat do obrany po ofsajdu. Faul na kapitána Šimona ve vápně potrestal Vanhasselle snad svou nejšťastnější penaltou. Ševela jeho střelu kryl ale neudržel a míč skončil za brankovou čárou.
Pelhřimov musel o výhru bojovat a dát do hry mnoho sil.
Příští týden jedeme v neděli do Znojmo, kde sehrajeme utkání s místními týmy 1.SC Znojmo FK.