od kotrcadam dne 13.10.2019 v 17:48
U19 | SK Líšeň B – FK Pelhřimov 5:2 (1:1)

U19 | SK Líšeň B – FK Pelhřimov 5:2 (1:1), 11. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, neděle 13. 10 2019, Blažovice.
Branky: 29. a 48. Otáhal, 56. a 82. Spusta, 88. Boček – 43. Vopálenský, 69. Pernica.
Rozhodčí : Marinč – Ježek, Polonec.
Hráno bez karet.
50 diváků.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Honza Adam, Adam Simon (K), Jindřich VaňkátAndrej Fikar (76. Martin Repáč), – Daniel FantaPetr Heřmánek (62. Adam Kotrč), Tomáš Tomec, David Vanhasselle (85. Michal Kalina), – Michal Pernica, Lukáš Vopálenský (85. Filip Havelka).

Měření sil tabulkových sousedů vyšlo plně brněnskému týmu. Po úvodním opatrném začátku byly šance na obou stranách, Pelhřimovu se prosadil nejprve Pernica ve velkém vápně. Byl pod tlakem obrany ale získal prostor, připravil si míč ale jeho prudkou střelu vyrazil vysoký gólman domácích nad břevno. Gólman Přerovský pokryl i Šimonovu hlavičku po rohu. Líšeň se opírala o rychlé útočníky s nimiž jsme měli plné ruce práce, problémy s tím abychom jejich tlak ustáli. Minuta chyběla do půlhodiny hry po velmi rychlém rozehrání po levé straně našel centr volného Otáhala a ten poslal Líšeň do vedení. Pelhřimov vyrovnal gólem do šatny, Šimonova dlouhá, průniková rozehrávka našla Vopálenského který po sólu proti gólmanovi mířil přesně po zemi k pravé tyči.
Druhý poločas zastihl Líšeň v pohodové, silové hře, vrátila se po třech minutách hry znovu Otáhalem do vedení. Branka se podobala úvodní jenže tentokrát přišel centr zprava. Poté přidal Spusta třetí branku, po chybě v útoku se soupeř vrátil bleskově před naše pokutové území a přesnou střelou vedl 3:1. Dvacet minut před koncem snižoval Pernica, převzal Kotrčovu přihrávku do středu a samostatný postup zakončil brankou. Tři minuty na to jsme mohli vyrovnat ale Adamovu přihrávku zleva k přední tyči poslal Pernica těsně mimo. V posledních deseti minutách se nejprve prosadil znovu tentokrát hlavičkou Spusta, zpracoval si dlouhý pas a nedorozumění obrany a gólmana končilo čtvrtým gólem. Před závěrečným hvizdem jsme inkasovali popáté po dlouhé střele k tyči.
Hru rozhodly naše individuální chyby, ty soupeř ihned vystihl a gólově trestal.
Příští kolo hrajeme doma v sobotu 19. 10. 2019 proti týmům MSK BŘECLAV.