od kotrcadam dne 05.10.2019 v 17:51
U19 | FK Pelhřimov – FO TJ Tatran Kohoutovice 5:0 (1:0)

U19 | FK Pelhřimov – FO TJ Tatran Kohoutovice 5:0 (1:0), 10. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, sobota 5. 10. 2019, Fotbalove hriste Kalvarie.
Branky: 6. Vopálenský Lukáš, 44. (PK) 50.Šimon Adam, 61. Pernica Michal, 82. Fikar Andrej.
Rozhodčí: Nápravník – Karlík, Pekař.
Utkání se obešlo bez karet.
69. diváků.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Andrej FikarAdam Simon (K), Jindřich VaňkátTomáš Tomec – Petr HeřmánekDaniel Fanta, David Vanhasselle, (73. Michal Kalina), Lukáš Vopálenský (19. Honza Adam), Michal Pernica (68. Filip Havelka), Adam Kotrč (46. Martin Repáč).

Nepříznivé počasí poslalo dorosty na umělou trávu. Hra začala o 25 minut později a úvod patřil domácím, Pelhřimov měl šanci hned v první minutě, ale skóre se měnilo až v šesté. Heřmánkův dlouhý pas zpracoval Vopálenský, ustál kontakt obránce a sám se proti gólmanovi prosadil. Ukázalo se jak nám umělá tráva nesedí, na nezvyklém terénu neměla hra přesnost, nedosáhli jsme na řadu míčů a auty patřily hostům. V neurovnané hře ubíhaly dlouhé minuty a soupeř vyvíjel snahu o vyrovnání. Když promočení hráči takřka tušili chvilku sucha v kabině zastavily Kohoutovice Kotrčův postup k malému vápnu faulem. Pokutový kop proměnil Adam Šimon střelou do pravé horní části Pavlišovy branky.
Po přestávce hrál Pelhřimov lépe, prosadil se nátlakovou hrou. Šimon přidal třetí branku krásnou tvrdou střelou která lízla spodek břevna a skončila nechytatelně v síti. Hezký gól byl už opravdovou pojistkou. Po necelých deseti minutách hry zpracoval před vápnem míč Pernica, využil odvážně svou rychlost a důraz, nechal za sebou obránce, uvolnil se a přidal branku střelou na kterou bylo radost pohledět. Podobný byl i poslední pátý gól, autorem byl Fikar, využil převahy Pelhřimova, uvolnil se před vápnem a střelou nad gólmana se prosadil.
Pelhřimov musel hodně střídat, nejdříve po Vopálenského zranění a střídající hráči byli plnohodnotnou náhradou. Radost přinesla i hra mladších kteří předvedli dobrou mušku a dali o gól víc.
V příštím kole zamíříme do brněnské Líšně, kde sehrajeme utkání s místními týmy SK Líšeň.