od kotrcadam dne 29.09.2019 v 18:13
U19 | FKM Vysočina Jihlava – FK Pelhřimov 5:2 (0:2)

U19 | FKM Vysočina Jihlava – FK Pelhřimov 5:2 (0:2), 9. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, sobota 29. 9. 2019, Sportovní areál Na Stoupách v Jihlavě.
Branky: 56. Samek, 60. Savi (PK), 64. 84. a 85. Vacek – 6. Šimon (PK), 20. Pernica.
Rozhodčí: Černý Dalibor – Vařacha Jan, Šíma Nikola.
ŽK: 2:1 67. Savi, 74. Novák – 31. Vanhasselle.
40 diváků.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Andrej FikarAdam SimonJindřich VaňkátDaniel Fanta – Michal PernicaDavid Vanhasselle (86. Filip Havelka) , Tomáš TomecPetr HeřmánekLukáš Vopálenský – Adam Kotrč (76. Honza Adam).

Starší dorost sehrál proti favoritovi výborný první poločas s neskutečně bojovným výkonem, kdy nedovolil Jihlavě typicky aktivní rozehrávku po křídlech s centry na špičkové útočníky. Šel také do kabin s čistým kontem a dvougólovým vedením.
Vedoucí branku vybojovali Fikar dlouhým autem k hranici vápna, Kotrč hlavičkou prodloužil na Vopálenského kterého domácí zastavili faulem a následující penaltu Šimon proměnil. Pelhřimov pokračoval v důsledném bránění počínajících rozehrávek a tahů na branku. Ve 20. minutě Leška rozehrál na Fikara a ten společně s Pernicou postupoval k vápnu. Tam po tvrdém a důrazném boji obou s obranou získal nakonec míč Pernica a prudkou přízemní střelou skóroval i když došlo k mírné teči jeho míče. Nakonec na míč gólman nedosáhl. Ke konci poločasu měla i Jihlava dvě velké šance, po rohu a potom z přímého kopu.
Do druhé poloviny hry domácí vystřídali tři hráče kteří hru rozhýbali, dali jí silný dynamický ráz který jsme nestíhali a po chybách už bylo vše jinak. Po nedůrazu ve středu hřiště rozehráli domácí před Lešku a dorážkou otevřel Samek cestu k výhře. Již po čtyřech minutách proměnil Savi přísnou penaltu a vyrovnal. Do vedení šla Jihlava po rychlém útoku a Vacek si všiml vyběhnutého gólmana a dostali jsme snadný gól. Po třetí brance již domácí drželi hru a před koncem hry se ještě dvakrát v unavené obraně prosadil autor hattriku Vacek.
Tým staršího dorostu podal statečný, odvážný a obětavý výkon. Dal do hry všechny schopnosti i síly. Není v tom ani stopa po jízlivosti i při prohře musíme uznat bojovnou hru. Ale i branka mladších ve 44. minutě je malou třešničkou na jinak hořkém jihlavském dortíku.
Příští kolo hrajeme doma v sobotu 5. 10. 2019 proti týmům FO TJ TATRAN KOHOUTOVICE.