od kotrcadam dne 18.09.2019 v 21:20
U19 | AFC Humpolec – FK Pelhřimov 4:1 (3:0)

U19 | AFC Humpolec – FK Pelhřimov 4:1 (3:0), dohrávané 4. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, středa 18. 9. 2019, Humpolec.
Branky: 6., 80. Havel, 8. Luňáček, 58. Zástěra – 62. Vočadlo (vl.).
Rozhodčí: Havlín – Nápravník, Niederle.
ŽK: 1:1 (Zástěra – Kotrč).
50 diváků.
Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Honza AdamAdam Simon (K), Tomáš Tomec Michal Kalina – Andrej FikarPetr HeřmánekLukáš Vopálenský (81. Filip Havelka), David Vanhasselle ( 71. Áda Hotovec) – Michal PernicaAdam Kotrč.
Sestava A.F.C. Humpolec: Václav Duben – Vojtěch Zach (84. Michal Mojžíš), Pavel Jiřík (57. Šimon Homola), Ondřej Luňáček (89. Martin Kaman), Kryštof Melmuka (84. Ondřej Vašíček), Martin Žáček (79. Jakub Staněk), Matěj Kameš, Martin Vočadlo (K), Jiří Maršík, Adam Zástěra,
Matyáš Havel.

Středeční dohrávka starším pelhřimovským dorostencům zcela nevyšla. Nabízí se věta z Klapzubovy jedenáctky „ani jsme si nebrnkli.“ Vstup do hry jsme měli nepřesný, ustrašený a po školáckých chybách jsme inkasovali. Humpolec šel do vedení po chybné rozehrávce z obrany, kdy jsme Havlovi otevřeli cestu k první brance. Padla již po šesti minutách. 2 minuty na to po hororové ztrátě špatné rozehrávky přidal pojistku Luňáček. Do konce poločasu hosté přidali, bohužel volili sólová zakončení, zapomněli na kolegiální přihrávky a neprosadili se.
Ve druhém poločasu se Pelhřimov nedostal do tempa, po necelé čtvrthodině, tedy v 58. minutě po ztrátě míče v útoku po přenesení hry doleva a zpětném centru přidal placírkou třetí gól Zástěra. Po faulu na Vopálenského centroval do skrumáže před brankou Heřmánek a po teči kapitána Humpolce Vočadla si hosté připsali branku. Humpoleckou hořkou jsme dopili deset minut před koncem. Pelhřimov fauloval ve středu hřiště, domácí rozehráli Havlovi a dorostenecké humpolecké eso uniklo obraně a míčem do protipohybu gólmana si Havel připsal gól s poznámkou když jsem příděl otevřel, je na čase jej zavřít. A to jsme se štěstím jeho další tři tutovky odvrátili. V poslední minutě Heřmánkův pas nezužitkoval Fikar, jeho střelu Duben vyrazil.
Body si připsal Humpolec po fotbalovějším výkonu a měly by mu pomoci ve výrazném posunu v tabulce.
V sobotu 21.9. otevřou podzim dorosty utkáním se FC ŽĎÁR nad Sázavou. Kalendářní podzim přijde oficiálně až v pondělí.