od kotrcadam dne 14.09.2019 v 11:57
U19 | SK Fotbalová škola Třebíč – FK Pelhřimov 2:3 (2:1)

U19 | SK Fotbalová škola Třebíč – FK Pelhřimov 2:3 (2:1), 7. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, sobota 14. 9. 2019, Přibyslavice, Třebíč.
Branky: 30. Hobza, 45. Kučerňák – 40. Kotrč, 55. Pernica, 61. Vopálenský.
Rozhodčí: Pfeifer Michal – Srňánek Lukáš, Kadlec Michal.
ŽK: 2:3 (Leška, Heřmánek, Vanhasselle).
20 diváků.

Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Honza AdamAdam Simon (K), Jindřich VaňkátMichal Kalina – Petr HeřmánekDavid VanhasselleTomáš TomecLukáš Vopálenský (90. Filip Morava), Michal Pernica (82. Tomas Vacek) – Adam Kotrč (88. Martin Repáč).
S radostí z výhry se starší dorost vracel z menšího hřiště s kvalitní trávou z Přibyslavic, kde měřil síly s Fotbalovou školou Třebíč. Body mu nespadly do klína samy od sebe, ale v dramatickém vývoji hry šel Pelhřimov do jednogólového vedení, které udržel.
Úvodních dvacet minut hry bylo vyrovnaných s mírnými záblesky převahy hostů. Potom jsme měli štěstí že gólmanův pád pod nohy třebíčského útočníka přišel v době kdy již neměl míč a dostal žlutou kartu. Následný přímý kop zastavila dobře postavená zeď. Třebíč šla do vedení ve 30. minutě po ztrátě míče ve středu pole pronikla kolmá přihrávka na volného útočníka který šel sám úspěšně na gólmana. Po chvilce měl příležitost Pelhřimov, po tlaku a převaze ve vápně zakončoval z 15 metrů Michal Pernica a jeho tvrdý, přesný míč kryl domácí gólman Šlouf. Vyrovnání založil Pernica oklamáním obránce, prošel před Šloufa který míč vyrazil a Adam Kotrč dorážkou vyrovnal. Studená sprcha přišla v poslední minutě poločasu, přímý kop 10 metrů před vápnem tečoval Kučerňák a změna letu míče Lešku překvapila a zlomek vteřiny stačil k získání vedení domácích propadlým míčem.
Bojovný vstup do druhého dějství přinesl po 2 minutách Pernicovu šanci kterou gólman kryl. Vzápětí zkusil Pernica střelu i když měl v zádech obránce, nestačil si míč připravit a ten poslal nad břevno. Napotřetí vyrovnání vyšlo. Po nádherném Vaňkátově dlouhém pasu se Pernica prosadil před vybíhajícím Šloufem, ve vteřince posunul míč hlavičkou mimo gólmanův dosah a vychutnal si pohled na prázdnou branku s výběrem od tyče k tyči. Vedoucí gól přichystal Petr Heřmánek, ještě z naší poloviny poslal Vopálenského za obranu. Lukáš vystřelil bez přípravy do gólmana. Toho míč také překvapil, podcenil zdánlivě nenápadnou střelu a lovil ji z branky. Pelhřimov pokračoval v důrazné útočné hře ale na poslední desetiminutovku bylo třebíčské střídání maximálně účinné. Domácí šli do protiútoku, a oporou se stal Leška, tři střely byly hotovými tutovkami a brankář musel dát do posledních minut veškerou sílu, postřeh a neohroženost. Podporou mu v posledních deseti minutách byla i obrana a stažená záloha. Zodpovědný a snaživý výkon týmu vedl k vítězným bodům.
Ve středu 18. 9. 2019 nás čeká dohrávané kolo proti týmům A.F.C. Humpolec.