od kotrcadam dne 31.08.2019 v 15:09
U19 | FC Velké Meziříčí – FK Pelhřimov 1:3 (1:2)

U19 | FC Velké Meziříčí – FK Pelhřimov 1:3 (1:2), 4. kolo Moravskoslezské divize D staršího dorostu, sobota 31. 8. 2019, Velké Meziříčí.
Branky: 32. Benda – 9. Vopálenský, 43., 62.(p) Šimon.
Rozhodčí: Polák – Burian, Hladík.
ŽK: 1:2 (Adam, Tomec).

50 diváků.

Sestava FK PelhřimovDavid Leška – Honza AdamAdam Simon (K), Michal Kalina (46. Tomáš Tomec), Filip Havelka – Petr HeřmánekLukáš Vopálenský (84. Jan Poul), David VanhasselleDaniel Fanta – Michal PernicaAdam Kotrč (86. Áda Hotovec).

Pelhřimovské dorosty zakončily prázdniny ve Velkém Meziříčí, starší po zodpovědném výkonu přivezli z venku vítězné body.
Úvodní minuty patřily Pelhřimovu ,ale stačila špatná přihrávka a mohli jsme inkasovat, domácí centr zprava ani zpětná dorážka však nebyly přesné. A tak se situace otočila po centru zleva byl úspěšný Lukáš Vopálenský. Pojistku vedení měl na kopačce v další minutě Adam, jeho míč z dálky tečoval brankář Beránek a míč skončil na břevně. Fanta po samostatné akci střílel z dálky ale brankář si nadvakrát s míčem poradil. Vyrovnání přišlo po přímém kopu Meziříčí z 35 metrů, Benda z vápna zakončil přesnou hlavičkou. V dramatickém konci prvního dějství po neodpískaném faulu na Pernicu následoval naštěstí nepřesný protiútok a pozdní brankářovo vyběhnutí už nebylo fatální. Další faul na Pernicu končil penaltou ,kterou kapitán Adam Šimon proměnil. Poslední minuta poločasu přinesla další příležitost Vopálenskému, střelu vrácenou po rohu z 25 metrů vytlačí Beránek do hry.
Druhý poločas přinesl dvě šance Pelhřimova po rohových kopech. Nejdříve nastřelil Kotrč hlavou břevno, potom našel Vopálenského roh Adama Šimona a jeho krásná hlavička k tyči byla pojistkou. Po dalším faulu na Pernicu poslal Heřmánek přímý kop do zdi a výrazný tlak hostů v poslední pětiminutovce přinesl tři šance a vedl k udržení cenného dvougólového vedení Pelhřimova.
Příští týden hrajeme doma v sobotu 7. září proti FC Slovan Havlíčkův Brod.